♥♥♥♥♥♥♥♥


Kavárna U Ruži - březen 2018.

1. března 2018 v 0:03 | Ruža z Moravy |  Kavárny-povídání s lidmi

Vítám Vás v březnové Kavárně U Ruži a doufám, že i tentokrát se zde pobavíte, seznámíte případně s dalšími blogery (u každého komentáře jejich je web, na který stačí klepnout a jste u něj- to pro neznalé). Čtěte, povídejte si, polemizujte, pokud někdo někomu nenadává, nikdy názory nemažu.
Z lidových pranostik na měsíc březen:

Březnové slunce má krátké ruce
Když větrové nakonec února uhodí, moc obilí se na poli urodí
V březnu vítr, v dubnu déšť, pak jistě úrodný rok jest
Březnový sníh zaorati jest, jako když pohnojí
Kolik mlh v březnu k nebi stoupá, tolik bude mrazů po velikonocích

Březen bez vody - duben bez trávy
V březnu prach a v dubnu bláto, sedlákovi roste zlato
Suchý březen, studený duben, mokrý máj, bude v stodole ráj


Tradičně dávám pár starých fotografií od Tlusťjocha:

Další na řadě je humor - vyberte si z toho, co jsem dostala v emailu:


To by snad stačilo. Ještě ale připomínám: copak bude na konci měsíce března? Takže...
trochu inspirace...

Ten ze čtenářů , kdo poslal obrázky své výzdoby u domu, určitě pozná, že? Díky, je to moc hezké.

Na přání čtenářů Kavárny U Ruži dávám staré fotky z 1. a 2. setkání blogerů, nechci je dávat zvlášt.Pan Fenz -nar.soc. já, Kitty, Johanes , jeho paní, Pavlína a paní Emilie Fenzová .


Tak se u nás hospodaří s penězi...Praha nechala vyrobit lavičku za 850 tisíc.pdf
S velkou pompou odhalila na konci loňského roku Praha 6 červenou lavičku Ferdinanda Vaňka. Na té by nebylo na první pohled nic tak speciálního, pokud by nevyšlo najevo, že dejvickou radnici stála neskutečných 850 tisíc korun. Ceny obyčejných litinových laviček se přitom řadí někam mezi 5-20 tisíc korun, ty "chytré" solární, s Wi-Fi připojením a nabíječkami pak zhruba kolem 90-140 tisíc. Není tedy těžké si vypočítat, kolik laviček by mohlo za tuto částku v Praze stát. Skoro milionový projekt tak přinesl zřejmě nejdražší místo k sezení v Praze. Jeho skutečný význam ale údajně tkví v něčem jiném. Jde o umělecké dílo pocházející z dílny architektů Ley Dostálové a Petra Pištěka. Jeho rudá barva má připomínat totalitní režim a sedací plocha lavičky prý svojí délkou 1989 milimetrů odkazuje na zlomový rok tuzemských dějin. 2 Její cena byla půl milionu korun za honorář autorům, výkresovou dokumentaci a statického posudku a 350 tisíc korun potom za ukotvení do země. Jak se k takto vysoké ceně lavičky staví radnice Prahy 6? "Lavička Ferdinanda Vaňka není lavičkou ve smyslu městského mobiliáře, ale uměleckým dílem s užitnou funkcí - tedy možnosti sezení. Ta zde nebyla primárně vyžadována a je tudíž přidanou hodnotou uměleckého díla," vysvětlil pro Blesk.cz mluvčí radnice Ondřej Šrámek. Lavička je tvořena ocelovým červeným prknem a pivovarnickým sudem, který zdobí citát z hry Václava Havla Audience. Právě po alter egu bývalého prezidenta je tato plocha k sezení pojmenována-(ponechávám bez komentáře )
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1107)
Zobrazit starší komentáře

1001 Jeník Jeník | 26. března 2018 v 8:53 | Reagovat

Nevděčný je ten  , kdo vrací dobrodiní bez úroku. (Lucius Annaeus Seneca) ;-)

1002 Týna Týna | Web | 26. března 2018 v 11:15 | Reagovat

[991]: máte pravdu, ale jednou chybou jsem netušila že si zničím následující život a věčně se budu nervovat
navíc mi nebylo jasné tehdy ani teď, jak se může takto mstít dítěti

[992]: myslím že mohl a je mi jasné že by to chtěl jen kvůli neplacení, proto na to nepřistoupíme

Ani jsem nepozdravila, takže tedy dobrý den :-)

Mám lístky do kina, půjdeme s raubířem. Dávají takový fajn film pro děti. Napůl hraný, napůl animovaný. Králíček Petr. U ukázek se strašně chechtal, ale na film jsme si museli počkat. Ukázky byly veřejné už v únoru a film běží od 22.března.
Ještě nevíme kdy půjdeme, asi ve středu. Mám takové speciální vstupenky od Škodovky a vyměním je za normální v pokladně kina a je jedno které datum si vyberu. Mají platnost do konce června.
Vyhovuje mi středa jen rozmýšlím čas mezi 12:40 a 13:20. Asi ten pozdější, pro všechny to bude jednodušší. Stihneme se naobědvat doma a Daniela bude lehčí v tu dobu hlídat.

1003 Týna Týna | Web | 26. března 2018 v 11:16 | Reagovat

[1000]: gratulace, krásné zarovnání :-D

[1000]: okna myje moje sestřenice každý měsíc...je pedant na pořádek, dokonce si tím přivydělává, jezdí do rodin jim uklízet, občas by se mi tady hodila :-D

1004 Lydie Lydie | 26. března 2018 v 11:50 | Reagovat

Přeji krásný a pohodový den. :-)  :-)

1005 Lydie Lydie | 26. března 2018 v 11:50 | Reagovat

[1000]:Gratulace k ke kulatému číslu. :-)  :-)  :-)

1006 Lydie Lydie | 26. března 2018 v 11:52 | Reagovat

[996]:S posunem času nemám nikdy problém. Dnes jsme tu měli "školáky" - tak jsem je ráno musela "vykopnout" včas do školy. :-)

1007 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 13:39 | Reagovat

Zdravím vespolek. Mám takovou posmutnělou náladu. Mladí se neozývají, já jim volat nechci. Zvláštní je, že ani na skypu syn není, takže jako by nebyl doma. Možná až navečer, pokud bude zítra třeba hlídat.
Jsem smutná z toho požáru v obchodním centeru v Rusku. Vždyť takové budovy jsou u nás také a nevím, jak by se lidi třeba dostali z obchodu, kde je automatické otevírání na fotobuňku, kdyby se poškodila elektrika, zavřelo se to. Leda vybít sklo, pokud by to šlo a riskovat pořezání. Chudáci děti v kině, rodiče po obchodě rozlezlí. Ještě to tam pořád hoří. Ať je to kde chce na světě je to smutné.

1008 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 13:42 | Reagovat

[998]: K té tisícovce také gratuluji, kdyby tam byla, nebyla by marná, že? Manžel dal za předepsaný lék přes 600 a zjisitli jsme, že jsou to v podstatě vitamíny řady B a to mu doporučila ještě hořčík. Tak ten na štěstí má a také já ho užívám. Měla jsem ho v akci koupený v lékárně, kombinovaný s B komplexem za 420 Kč. a je ho na dost dlouho.  Jak já nerada užívám...

1009 nar.soc. nar.soc. | 26. března 2018 v 13:43 | Reagovat

[1002]:

Dobrý den.

Dobře si pamatuji, jak jste staršího partnera obdivovala a nikdo zde, s různými zkušenostmi se neozval, aby Vaše roztoužení rušil. Skoro všichni a ženy zde obzvláště, už nadělaly osobní zkušenosti nebo je odpozorovaly jinde, že velký věkový rozdíl upevňuje konzervativní setrvání. Zejména, když ten starší partner má už velké děti, s nimiž si rodičovství "užil" a netouží to od Adama zopakovat. Těší ho mladá žena, ale nikoli nový přírustek. Mnou zmíněný "zeť" ( na psí knížku ) má 2 děti už asi 28 a 25 let staré, později vždy po jednom ( můj vnuk 19) další 10, poslední 2roky. Rozhodně to není starostlivý a obětavý tatínek, ale jen rozstřikovač semene a liknavý platič alimentů. Běžně dělá dluhy, aby se vyhnul aktuální  ženě a domácnosti je raději v hospodě. Dcera mu nechala soudem a pod exekucí zajistit srážky ze mzdy a peníze předává vnukovi. Ze svého už tak pilná není a vnuk s tím stále zápolí. Zdá se, že s výměnou chlapíka  odstrčila i "dítě" ( i když má dnes 19 let, 188cm a 80kg). :-D

1010 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 13:44 | Reagovat

Četla jsem emaily a chtěli asi zlepšit náladu některé-třeba tento
...Manželé měli těžkou autonehodu. Manželka utrpěla silné popáleniny v

obličeji. Protože byla hrozně hubená, nebylo možné vzít jí na těle kůži
k transplantaci. Doktor nakonec požádal manžela, aby se dárcem stal on.
Jak víte, nejčastěji se k transplantacím bere kůže ze sedací části těla.
Doktor proto požádal manžela, aby zachoval naprostou mlčenlivost.
Operace se povedla a manželka vypadala snad ještě lépe, než před
nehodou. Všichni ji obdivovali a ona se chtěla odvděčit manželovi:
"Drahý, chci Ti poděkovat, žes tohle pro mne udělal.
Ale neznám způsob, kterým bych Ti to mohla splatit."
"Tím se, miláčku, vůbec netrap. Pro mne je odměnou už to, když
přijde tvoje maminka a políbí tě na tvář." ;-)

Poněkud  ironické ke tchyním, že?

1011 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 13:48 | Reagovat

[1009]: Ozval, radila jsem , aby byla opatrná, ale tehdy Týna neposlouchala ani rodiče, kteří jí ho vehementně rozmlouvali. Poblouznění se dá těžko zvládnout, zvlášť, když děvče je mladé a on zkušený matador.Osobně jsem nikdy nechtěla staršího mládence, přestože zájem byl. Manžel je sice jako o rok, ale vlastně jen o půl roku starší a stejně mu říkávám, že je povahou starý už od mládí. A to to nejsem žádná bláznivka. ;-)  :-)

1012 nar.soc. nar.soc. | 26. března 2018 v 13:54 | Reagovat

[998]:

Když jsem měl hodně bolestivé ramenní klouby, uvedla paní Pavlína, že ji napsal pan primář proti bolesti Tramal Retard. Řekl jsem to obvodnímu a ochotně mi jej napsal i Aulin v sáčcích. Obě ingredience mi rychle pomohly, ale Tramal prý zatěžuje játra a Aulin ledviny ( mám jednu atrofovanou). Projednal jsem to opět s obvoďákem a vyslovil názor lékárnice, že by byl vhodný Aulin krém v tubě bez receptu za hotové. Když na to máte ( 200.- pchá), tak to zkuste. Teď tu mám zatím v rezervě oba léky v tabletách a krém v tubě. Bolestivá manželčina záda se tlumí krémem, někdy sáčkem Aulinu. Tramal nechce, bolí ji po něm žaludek, je to asi pro tvrdší povahy ( mě pomohl za hodinu). :-D

1013 nar.soc. nar.soc. | 26. března 2018 v 14:17 | Reagovat

[1011]:

Týna ví nejlíp kde bota tlačí. Je to od ní jistá zpověď ( a kdo se rád pravdivě zpovídá?) a asi se přesvědčila, že je zde prospěšné prostředí i dobře myšlené připomínky.
V jejím tehdejší stavu by musili razantně zasáhnout rodiče. Ovšem razantně není bezohledně. Musila by cítit, že i když jí něco vytýkají mají ji rádi a bude v nich mít pořád oporu. Když i potom prosadí svou, ponese následky.
Osobně jsem to řešil s uváděnou dcerou. Přišla tehdy s návrhem, že má možnost přestěhovat se k tehdejšímu partnerovi, kde mají volný pokoj jen pro ni ( ovšem "tchýně" odtud utekla s mladším kosem ). To jsme od dcery věděli. Vzal jsem to od podlahy. "Klidně se odstěhuj, máš rok do maturity, potřebuješ jiné učení, asi v leže a bez košile, ale to je tvoje věc. Pamatuj si dobře, tam utekla matka a žena. Není kdo by dělal "ženské práce", kterým se tady vyhýbáš. Tak se nezdržuj, už na tebe čekají posrané podvlékačky a jiné chuťovky za půl roku. A abys byla na čistém, tak si pamatuj, odtud je jen jednosměrka, nikdo ti v ničem nebrání. Odejdeš, vyměním zámek a šlus, zpátky už nikdy". Bylo po stěhování, "učení" i známosti do 6neděl. :-D

1014 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 18:02 | Reagovat

Bylo to zde, či nebylo?
Jak nám příznaky odhalují co v Jak nám příznaky odhalují co vtěle chybí. těle chybí.
Podívejte se, je to zajímavé… po dosažení určitého věku máme téměř všechny z těchto příznaků
způsobených nedostatkem potravin uvedených zde:
1. Obtížnost hubnutí
Co chybí: esenciální mastné kyseliny a vitamíny
Kde získat: lněné semena, mrkev a losos - mimo specifických doplňků
2. Zadržování tekutin v těle
Co chybí: ve skutečnosti je to nerovnováha mezi draslíkem, fosforem a sodíkem
Kde získat: kokos, olivy, broskve, švestky, fíky, mandle, vlašské ořechy, špenát,
koriandr, lněné semínko a doplňky
3. Sladké nutkání
Co chybí: nedosatatek chromu
Kde získat: celá zrna, ořechy, zrní, banán, špenát, mrkev + doplňky…
4. Křeče, bolesti hlavy
Co chybí: draslík a hořčík
Kde získat: banány, ječmen, kukuřice, mango, broskve, třešně, pomeranče a vody
5. Střevní potíže, plynatost, břišní nadýmání
Co chybí: živé lactobacilly
Kde získat: zakysaná smetana, jogurt, miso, a jako Yakult
6. Špatná paměť
Co chybí: acetylcholin, inositol
Kde získat: sojový lecitin, vaječný žloutek + doplňky
7. Hypotyreóza (způsobuje zvýšení tělesné hmotnosti bez zjevného důvodu)
Co chybí: jód
Kde získat: mořské řasy, mrkev, olej, hrušky, ananas, mořské ryby a mořské soli
8. Lámavé vlasy a slabé nehty
Co chybí: kolagen
Kde získat: ryby, vejce, libové maso, želatina + doplňky
9. Slabost, malátnost, nevolnost
Co chybí: vitamíny A, C, E a železa
Kde získat: zelenina, ovoce, libové maso a doplňky
10. Vysoký obsah cholesterolu a triglyceridů
Co chybí: Omega 3 a 6
Kde získat: sardinky, losos, avokádo, olivový olej
11. Sklíčenosti, apatie, smutek, zlost, nespokojenost, deprese, přání smrti
Co chybí: Peníze, moji drazí, peníze!!!
Kde získat: …to kdybych věděl, neměl bych všechny tyto příznaky…

1015 Týna Týna | Web | 26. března 2018 v 20:09 | Reagovat

[1013]: já se vždy zpovídám pravdivě, za tehdejší jednání se nemohu dost nastydět, ale nezměním tím nic

ale svěřené trápení je poloviční trápení, tak asi tak :-D

1016 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 20:25 | Reagovat

Koukněte na toto   https://www.expres.cz/miroslav-macek-cikani-cervantes-pomnik-lety-fzy-/ zpravy.aspx?c=A180209_145501_dx-zpravy_neos

[1015]: Máš pravdu, ale nikdo tě neodsuzuje, však sis to "vyžrala" až dost, ne?Omlouvám se za ten výraz, ale jinak to nazvat nelze.

1017 Kitty Kitty | E-mail | Web | 26. března 2018 v 20:42 | Reagovat

Dobrý večer, zdravím do Kavárny a paní Kavárnici. Tak hlásím, že mám hospodáře doma. Nečekal, až tam zítra složitě pojedu a asi mu to tam už bylo dlouhý. Vypadá zarostle, ale už má humor. Přivezl ho autem jeho bratr, který v TR bydlí. Přijel do teplíčka, nic nemusí, nejsou ztráty na lidech ani jiné. Mám radost - a taky i z toho, že jsem to všechno zvládla, hlavně tu jeho nesnáz. Nemusíte gratulovat, jsem odměněná dost :-P

1018 Lydie Lydie | 26. března 2018 v 21:12 | Reagovat

[1017]:Jo - tak to je super zpráva. :-)  :-)

1019 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 21:12 | Reagovat

[1017]: Hurá, tak jste zase pohromadě. Budete si zase aspoň nějakou chvíli vzácní. Možná i náhled na život dostane hospodář trochu citlivější. Zdraví je přece nade všecko.Ať se tedy drží a pozdravuj jej. Těšíme se s tebou. :-)

1020 Lydie Lydie | 26. března 2018 v 21:13 | Reagovat

[1015]:Zkrátka - život už je takovej.....

1021 johanes johanes | E-mail | 26. března 2018 v 21:20 | Reagovat

[1017]:...ahoj,no já ti chci jenom říct,že máš správného chlapa.Bšak Havel,když ještě mluvil,pravěl,že každý se má postarat sám o sebe.A hospodář se postaral a je u tebe.On asi cítil,že ti už je doma same smutno... [:tired:]  :-)  :-)  :-)

1022 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 21:24 | Reagovat

[1015]: Nakonec, kdo z nás neměl podobné nebo jiné trable. Nikdo nemá život růžový, jak si jej vysnil. Poučení také není špatné, je dobré se svěřit. Však do detailů nikdo nejde. ;-)

1023 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 26. března 2018 v 23:06 | Reagovat

Dobrou noc, pěkný další den. :-)

1024 Lydie Lydie | 26. března 2018 v 23:30 | Reagovat

Také přeji všem dobrou noc. [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

1025 Týna Týna | Web | 27. března 2018 v 8:58 | Reagovat

Hezký den všem :-)

1026 Týna Týna | Web | 27. března 2018 v 8:59 | Reagovat

Dnes nabízím čaj, není mně dobře. Snad se to brzo spraví.

Kitty super, že jste zase spolu. Tak hlavně ať se hospodář poučí a příště nepřechází nemoci, zdraví má fakt jen jedno.

1027 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 9:11 | Reagovat

[1026]: Zdravím vespolek. Týno, snad na tebe neleze nemoc? To by nebylo dobré. Pokud můžeš tak odpočívej. Já jen krátce tady kontroluji "poštu". Měli bychom asi hlídat, ale až možná odpoledne.  Tak stejně musím dnes vařit a chtěla bych si dát vlásky  do pořádku. Jsem zvyklá to dělat v úterý, nevím proč. Takový neutrální den, no.

1028 Týna Týna | Web | 27. března 2018 v 9:22 | Reagovat

[1027]: To nevím co se z toho vyklube :-)

odpočívat budu zítra, jdeme s Vojtíkem do kina

1029 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 9:23 | Reagovat

[1028]: Aha, tak jo. :-)

1030 Týna Týna | Web | 27. března 2018 v 9:26 | Reagovat

[1029]: dneska máme v plánu cestu za babičkou do Benátek
venku se asi mění tlak, je mi divně, ne vyloženě že by na mě něco lezlo

odpoledne má Vojtík jarmark ve škole, musím si jít koupit výrobky :-D

a Daniel má radar, ještě neusnul, on ví že potřwebuju odjet kolem 11 :-( pacholek

1031 Lydie Lydie | 27. března 2018 v 10:33 | Reagovat

Přeji pohodový den. :-)

[1030]: Tak dobře dojeď.

1032 Lydie Lydie | 27. března 2018 v 10:36 | Reagovat

[1027]:Také jsem dnes musela dát vlasy do pořádku. Počasí se lepší, tak se vám bude dobře hlídat.
My máme smutnější cstu. Jedeme na pohřeb. Zemřel sestřin manžel.

1033 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 11:31 | Reagovat

[1032]:Tak to není veselé. Je to čím dál častěji. Se známými se většinou pak vidíme jen o pohřbech .

1034 Kitty Kitty | E-mail | Web | 27. března 2018 v 11:42 | Reagovat

[1026]: Držímm palce, ať odoláš nějakému nachlazení, to je teď hned.
A děkuji za přivítání hospodáře. Musím ho hlídat, už je zase ve stodole, ale snad jen kontroluje, co jsem "zase udělala špatně". Ale donesla jsem oběd, zaženu ho k němu a bude chvílu v domě...

1035 Kitty Kitty | E-mail | Web | 27. března 2018 v 11:44 | Reagovat

[1018]: Je, přece jenom vyzdravěl a měl aspoň kontroly na jeho neduhy. Moc děkuji a přeji pro tebe taky co nejvíc super zpráv ;-)

1036 Kitty Kitty | E-mail | Web | 27. března 2018 v 11:47 | Reagovat

[1021]: To jo, zkrušilo ho to fest. Jak se to postupně zhoršovalo, přestal mít nadhled a nechal to zajít daleko. Včera se asi domluvil s doktorama, pořád je v jednání obnova střechy, tak to chtěl mít pod palcem coby hospodář. Mě evidentně fachmani neberou vážně, pořád ještě nikdo nepřišel na domluvu. Dodělávají tu jejich střechu, tak snad už dnes dojdou...

1037 JM JM | 27. března 2018 v 11:47 | Reagovat

[1027]:

Pro mne je pravidelné mytí vlasů dáno s braním jednoho prášku, FOSAVANCE. Jednou týdně, /nic jiného neberu/ v neděli ráno a po něm musím být půl hodiny ve vzpřímené poloze. Takže tento čas trávím ve sprše.
A jinak dle potřeby.

1038 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 12:40 | Reagovat

[1037]: Tak nevím, jestli bere nějaký prášek, ale kamarádka si pravidelně myje hlavičku a natáčí v neděli ráno. Každý to má asi jinak. Já jsem dnes osvěžovala barvu, nemám vlasy ještě bílé(nevím proč) nebarvila jsem je často, jen odrůstky místy a jeden  centimetrový pramen vzadu.To jsem už psala.Takže jen svůj odstín- nugát, trochu sjednotit. Muž tvrdí, že ten  skoro bílý melír vzadu bych měla nechat, jiné prý za to platí. ;-)  :-D

1039 nar.soc. nar.soc. | 27. března 2018 v 13:08 | Reagovat

[1038]:

Když mi žena omarodila a prokázal se opouzdřený maligní nádor v tlustém střevě, hned bylo více jasno. Stálé bolesti jakoby od žlučníku ve vnitřnostech a náběhy na střevní koliky, vyústily v uzávěru a náhlou operaci. Ta se úplně nepovedla! Oslabené tlusté střevo chirurgovi ( dělal to prý po prvé pod dozorem "matadora") po resekci 40cm ve švech propouštělo obsah do břišní dutiny. Nastala masivní otrava a záchranná reoperace. Následný stres a později i léky na potlačení možných dalších nádorů vedly k masivnímu padání vlasů. Následné operace ( ještě 5 v jednom roce) obnově vlasů nepomohly. Po konečném uzdravení jsem nemohl poslouchat ženské bědování, "takové jsem měla pěkné a pevné vlasy" a replikoval jsem: správně časuješ  "měla", ale už asi mít nebudeš, leda? Co leda, jaký leda!!! Nemluv a jedem! Do Brna, na Jánskou, kde je krámeček jen s parukami. Tam si vybrala, vyzkoušela, já to zaplatil a je na půlrok vystaráno. Jde k holičce, ošetří jí hlavu i ty zřídlé vlásky ( teď se zdá, že po nějaké sračičce začaly růst chloupky jako kojenci ) načeše ji paruku a žena omládne hned o 10let. Mohu každému potřebnému doporučit. Stojí to sice nějakou tisícovku, ale co to je, proti spokojenosti. Konec konců na fotce si můžete věc prohlédnout. :-D

1040 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 13:13 | Reagovat

[1039]: U vaší paní není poznat, jestli je to paruka, je taková přirozená a sluší jí. Už jsem si říkala, že třeba na chladnější počasí bych si nějakou slušnou pořídila, ale tam, kam já chodím mne znají a poznat by to stejně bylo. Mám vlasů celkem dost, rychle mi rostou, ale jsou moc jemné a úplně rovné, spíš různě trčavé na určitých místech hlavy. ;-)

1041 nar.soc. nar.soc. | 27. března 2018 v 14:55 | Reagovat

[1039]:

Žena má v pokoji skleníček a tam za sklem zírají polystyrénové hlavy s odloženými vlásky. Byly dokonce 3, ale jednu dala dceři a zbylé dvě nechce střídat, prý lidi mne znají v jedné a měnit nechci. Ta druhá je melírová tmavší a světlejší pruhy. Obě jsou dovoz
(prý z Holywoodu, kde je veliká továrna a vyváží do celého světa) je to umělina, ale k nerozpoznání. Dokonce i na omak působí jako nalakované vlasy. Ceny před 10lety 5-12000.- podle délky a hustoty "hřívy". Většina VIP žen, si tyto pomůcky pořizuje, jako "styl" denní, večerní a pod. říkala ta majitelka. :-D

1042 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 21:29 | Reagovat

[1041]: Jen se nebojte, však dceři se bude určitě hodit. Pokud je kvalitní, je to dobré. :-)

1043 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 21:34 | Reagovat

Tak jsme tady měli vnoučátka a bylo to moc fajn. Už si na nás tak zvykají, že mal mě pusinkoval na tvář a zároveň panenku Zuzku, kterou dnes tahal celé odpoledne s jedním polštářkem. Ve čtvrtek mají přijít zase,zítra navařím, odpoledne posedím s přáteli a bude dobře. Muž si také může případně odpočinout, po rehabilitaci je jakýsi  rozmrvený, nesvůj. Potřebuje se to asi uklidnit. :-)

1044 Kitty Kitty | E-mail | Web | 27. března 2018 v 21:49 | Reagovat

Ještě se vracím s nabídkou knížky do knihobusu. Dočítám úplně novou knížku Zdeny Frýbové "Robin Druhý a jeho rodina", líbí se mi stejně jako předešlá knížka o Robinovi. Kdo máte zájem, napište mi a pošlu vám ji na přečtení, přičemž ji můžete poslat zase dál, není třeba mi ji vracet. Posadila bych ji do nějaké knihobudky, ale je to škoda, když ještě voní novotou. Je hodně moderně, konverzačně napsaná, takže kdo máte takové knížky rádi, pište - pošlu k ní ještě rukou psaný dopis :-D A všem už dnes přeji dobrou noc :-)

1045 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 22:13 | Reagovat

[1044]: Je to od tebe hezké, že ji nabízíš, měla bych také začít knihy někam dávat dál, chci ale počkat, až se mladí přestěhují a starší vnoučata někde usadí a budou mít místo, snad si něco vyberou. Klasika je klasika a ta se už vydávat asi nebude. :-)

1046 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 22:42 | Reagovat

Přeji příjemnou noc a dobrý den. :-)  [:tired:]  :-x

1047 Fredy Kruger Fredy Kruger | 27. března 2018 v 22:55 | Reagovat

Výkřik :  " Ty  jeden idiote !! "

... " Jáá ti dám trhati knihy !!" ( zní po té )

Jáá... myslel, že vlez´jsem do kadibudky !!"
..... slyšet je  chrochtání  Dušana  Huttky

( muž hlas  má  huhňavý, dušený,
neboť je  škrcený, dušený !! )
Křičí : " Mne průjem  k domečku  nutkal!!
vidím... stojí  tu kadibudka "....

" Toto jest  hlupáku  knihobudka !"
řve knihovnice  a naříká :

" Podělal  Káju Maříka !
co všecko  hned  by tu neudělal !
Vypadni, než ti dám ránu jak z děla !!"

( marně řve chlap,  " Že se nedodělal "

Vyhozen z budky ! ... kdos  ,,nasadil páku,, !

... kdos ve xicht  mu  máknul !.... a další  jej fláknul !!
... nadávají  mu  ,,do wandráků,,

Muž v běhu  se  ,,dodělal,, do tepláků !!!!!
V hodině doběhl do svojí  chýše !
Tady je v bezpečí ! to dobře ví !  že ?

...tepláky  klesají  níže  a níže....
Však není to průjmem !... a není to z knížek !!

...stáh´... odkop´ tepláky !!
vyprázdnil kapsu !
V  knihovně ... ukrad  pár  RODOKAPSŮ !!
... nejdřív je prohlídne, přečte je !

" To se pak zadnice pomněje !! "

svlečen, - pak nahý  sed ku topení
a u krbu  dal se - do  ,,krváků,,  čtení!!

1048 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. března 2018 v 23:01 | Reagovat

[1047]: Výborně Fredy, to sedne. Tak jsem i bez té kadibudky dopadla vždy, když jsem do starého kufru šla hledat nějaké čtení dědečkovi. Rodokapsy tam byly také a já holka nezvedená je četla a ještě různé takové ty poněkud schovávané knihy-i Nižňanský- Vlčí bratrstvo, Zuzka Zguriška a pod. Dokonce i červená knihovna. ;-)

1049 Kitty Kitty | E-mail | Web | 28. března 2018 v 10:34 | Reagovat

[1047]: Nejen na pokakání hynou knihy. I se oheň v kotli zadusí, když jsem tam dala jednu rozbitou knížku. Nakonec jsem vyndávala ohořelé zbytky. Není dobře být ničičkou knih, ani když by mohly zahřát. Proto je raději posílám dál, najmě ty úplně nové :-)

1050 Lydie Lydie | 28. března 2018 v 11:00 | Reagovat

Přeji krásný den. :-)

1051 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. března 2018 v 11:27 | Reagovat

Zdravím před obědem, který je již dokončený na plotně. Dokonce mám předpečeno na zítra, kdy mají přijít opět vnoučátka. Je fajn, že potřebují mladí hlídání, aspoň si  dětí užijeme, dokud jsme schopní a dokud nás "berou". Líbí sr mi, že se rádi smějí. I když je to někdy mně nebo dědovi, ale fajn. :-)

1052 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. března 2018 v 11:29 | Reagovat

Na svátky má být nepěkně, ale po nich prý docela teplo. Jak dlouho nevím, ale chystám se, že teprve pak budeme něco dělat na balkoně, do svátků se to už asi nestihne. Dnes jdu na scuk a moc se těším. Snad budou všichni zdraví a ochotní přijít. Musíme domluvit nějaké detaily na setkání  pomaturitní květnové. Aby se nemuselo telefonovat či mailovat. ;-)  :-D

1053 Týna Týna | Web | 28. března 2018 v 19:45 | Reagovat

Krásný večer!

1054 Týna Týna | Web | 28. března 2018 v 19:52 | Reagovat

Odpoledne jsme byli s Vojtíkem v tom slibovaném kině.

Lidi, asi jsem blázen. Smíchy jsem brečela, málem jsem se díky tomu udusila popcornem a Vojta se řehtal taky jako blázen.
Hodně dlouho jsem neviděla tak skvělý a vtipný film. Ani normální nejsou tak vtipné. Nenapadlo by mě že se tak "zbourám" u animáku pro děti.
Úžasný to bylo!

Kdybyste někdo chtěl vzít vnoučata, Králíček Petr.

1055 Míra Míra | 28. března 2018 v 20:45 | Reagovat

Dobrý večer!
Přeji všem klidné Velikonoce.

1056 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. března 2018 v 21:54 | Reagovat

[1054]:  kontroverzní scéně filmu parta králíčků, mezi nimiž je i hlavní hrdina Petr, zaútočí na chlapce, který má alergii na ostružiny. S pomocí praků ho zavalí doslova sprškou plodů, a dokonce mu střílí do pusy, dokud chlapec není přinucen použít antialergický lék.

Proti scéně se vzbouřili především rodiče dětí trpících alergiemi. Vznikla i petice žádající omluvu, na které se shromáždily tisíce podpisů. Na Twitteru se zároveň zrodil hashtag #boycottpeterrabbit. Charitativní organizace Děti s potravinovými alergiemi na svém facebookovém profilu uvedla, že „vtipy na téma potravinové alergie tuto komunitu těžce zasahují.“

I na to Sony Pictures zareagovala. „Vložit tuto scénu byla chyba - jde o nevhodný vtip. Upřímně nás mrzí, že jsme nebyli opatrnější,“ napsala.

1057 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. března 2018 v 21:55 | Reagovat

[1056]: Všimli jste si něčeho takového? ???

1058 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. března 2018 v 21:56 | Reagovat

[1055]: Dobrý večer, nějak jsem dnes  ušlá víc, než když tady mme vnoučátka. Asi se s nimi víc hýbu a to je dobré. :-)

1059 Lydie Lydie | 28. března 2018 v 22:24 | Reagovat

[1055]:Dík.
Také přeji všem
dobrý večer a krásné svátky. :-)

1060 Jeník Jeník | 29. března 2018 v 9:03 | Reagovat

Všem přeji zde hezký den.

Současně všem zde přeji hezké užití velikonočních svátků.

Nikomu nepřeji zde , aby se mu nastěhovali do obýváku mravenci. Nám se to včera stalo. A tak jsem zahájil hned s nimi boj na život a na smrt.Sice trochu přeháním , ale je to tak. Již delší čas jsem o mravencích v bytě nevěděl - podařilo se mi jich zbavit. No a včera se zase dostavili. V hojném počtu. Asi opravdu začalo jaro a mravenci se začali množit a šířit do světa. Je to na nasrání. Ale porazil jsem je několikrát , porazím je zase.Tedy alespoň v našem domě. ;-)

1061 Jeník Jeník | 29. března 2018 v 9:06 | Reagovat

Sypu na ně prášek. Mám dva. Jeden je zelený a těžko se uklízí, Druhý je bílý a ten se uklízí dobře. Účinnost mají stejnou. Likvidují mravence spolehlivě. Jsou to vlastně jedy. Prodávají je v zahradnických potřebách , drogeriích a jinde. ;-)

1062 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. března 2018 v 10:09 | Reagovat

Zdravím vespolek. Tak na dnešek máme program. Dodělám oběd-tedy zelí ke knedlíku a kačením stehnům(docela se scvrkávají, moc z nich nebude) Jinak mám ještě rajskou s hovězím a domácím knedlíkem houskovým.Na zítra chce manžel koupit chlazeného kapra. Budu ho asi péci, obalovat se mi ho nechce.
Muž říkal, že v tom je binec. Ráno to neměli ještě vybalené, tak se tam půjde podívat později,až po rehabce. Měl to na devět hodin.

1063 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. března 2018 v 10:11 | Reagovat

Včera v Bille moc lidí nebylo, ale v Kaufu prý dnes ráno, i včera bylo snad půl města a okolí. Raději bych se obešla, máme jiné obchody pro to nutné skoro vedle, ale když on něco chce, tak chodí, no. Tady je pod mrakem, zrovna neprší. ;-)

1064 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. března 2018 v 10:12 | Reagovat

[1061]: Co na to ekologové? Neměl byste je - myslím ty mravence - místo trávení spíš krmit. :-D  :-D  :-D

1065 Týna Týna | Web | 29. března 2018 v 11:04 | Reagovat

[1057]: ano ta scéna tam byla, ale vůbec mě u toho nenapadlo, že by to někoho mohlo popouzet
možná bych to vzala jako plus, že film upozorňuje na to jak se nechovat

a musím říct, že to bylo vtipný...

1066 Lydie Lydie | 29. března 2018 v 11:17 | Reagovat

Přeji krásnáý den. :-)

[1060]: Tak ti mravenci asi mají nějaký signál z vesmíru, aby všichni zahájili svou činnost ve stejný den. Včera u nás vlezli do koupelny v přízemí. Vnučka si jich všimla, tak jsme našli pro ně " vhodné krmení" :-)

1067 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. března 2018 v 13:12 | Reagovat

[1065]: Víš, že mi to připadlo také jako takový návod k pomoci, když se něco takového stane? Vždyť oni nemuseli vědět o jeho alergii, ne? Tak nevím, co se toho někdo chytal.

1068 Petr Petr | 29. března 2018 v 14:57 | Reagovat

Zdravím. K těm mravencům. V loni začali vylézat z pod podlahy a shromažďovat se na futrech. Velcí, černí, stovky jich bylo. Vím, že se musí nechat být. Oni čekají na opozdilce, a pak všichni společně zmizí do přírody. nabral jsem si jich hrst a vysvětloval, že nekousnou. Jenže se vyskytla jedna, a s ní i hysterický záchvat. Mravence začala "řešit", a barák se jich tudíž nezbavil dlouho poté, neboť k vůli postřiku  přišli o matky, nevěděli tedy kudy kam.  Jenže toto se týkalo vyrojení těch "lesních", s ostatními nemám zkušenosti.

1069 nar.soc. nar.soc. | 29. března 2018 v 15:26 | Reagovat

[1068]:

Kdysi dávno jsem mravence (mouchy, komáry a jinou žoužel) hubil účinně postřikem Soldep. Stříkali jsme 5% i prasnice v porodnách před porodem proti prasečím vším ( aby se nerozmnožily na selatech a nenadělaly jim boláky ). Přípravek byl označen za ZŠ ( zdraví škodlivý) s použitím i v prostorách lidem přístupným po zaschnutí.
Teď odháním mravence jedlou sodou, kam se nasype odtud se stěhují, kam, je jiná věc. :-D

1070 bábina bábina | 29. března 2018 v 19:58 | Reagovat

Všem přeji klidnou dobu velikonoční, ale klidnou i po Velikonocích.

1071 Městoběžnice Městoběžnice | 29. března 2018 v 21:11 | Reagovat

[1069]: Mravence jsme odháněli rozsypáním skořice na místa, kam chodili. Nejprve se jich po posypu vyrojil alespoň dvojnásobek, všelijak pochodovali, do pár hodin ale zmizeli a v té sezóně se již pak téměř neukázali. Možná ani v dalších letech.

1072 nar.soc. nar.soc. | 29. března 2018 v 22:12 | Reagovat

"Prahu z ničeho neobviňujeme, řekla ve čtvrtek mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová v souvislosti s případem otravy agenta Sergeje Skripala. Česko dříve jmenovala proto, že ČR zkoumala nervově paralytické jedy. NATO podle ní ale využívá kvalit českých chemiků i při vývoji nových látek, uvedla podle agentury TASS v rámci rozsáhlého briefingu".

Vida, co se všechno nehodí k pomlouvání ČR. Pravda může být ještě jiná. SSSR v rámci "bratrské pomoci" si zde nárokoval uzavřená území, co tam bylo vědí jen lumpové typu Putin. Měli zde bez vědomí připosrané komunistické vlády rakety i s jadernými hlavicemi.   Není od věci domnívat se, že zde nezákonně drželi i chemické zbraně ( proto mohou nejen žvanit, ale nakonec i doložit, co zde do r. 1991 měli. ;-)

1073 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. března 2018 v 22:44 | Reagovat

Zdravím pozdě večer. Vnoučátka  odjela před půldruhou hodinou. Proběhlo vše v pořádku, poklidu. Nedá se nic dělat, ale jsme moc rádi, že můžeme mladým odlehčit starost o děti. Docela si toho považujeme, že nám ty mrňousky svěří. Zítra bude repete. Protože budeme mít my dva kapra(manžel si ho přál), tak adi upeču nádivku vaječnou, s masem, aby měly děti co zobat. V pondělí bude další a hotovo. ;-)

1074 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. března 2018 v 22:45 | Reagovat

Pro úsměv dám jeden vtípek z emailu:
Manželský pár, muž 84 let a jeho manželka 22 let .Po dvou letech manželství jedou do porodnice, kde se jim narodí první dítě. Porodní asistentka vyjde ze sálu a blahopřeje tatínkovi. Skvělé, máte syna: Jak to ve vašem věku dokážete? Stařík odpoví. Je třeba, aby motor pořád běžel: Za rok se situace opakuje, tatáž sestra vyjde ze sálu a blahopřeje letitému tatínkovi a ptá se, zda má pořád motor v chodu. Samozřejmě, odpoví stařík. Sestra se k němu nakloní a říká: Už byste měl vyměnit olej. Tenhle synek už je černý... ;-)  :-D

1075 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 29. března 2018 v 22:50 | Reagovat

Jdu jen nakouknout co v Kavárně nového a hlavně popřát všem pohodové dny Velikonoční. Kdo z vás brblá na počasí jako já, že by už konečně mělo být slunečno, podívejte se u mě jak bylo na Velikonoce 2013 [:tired:]

[1073]: My také budeme "hlídací",no a taky se těšíme. Kapra mít nebudeme, za to mě čeká upéct "Šoldru". Nyní však všem pohodové spaní. :-)

1076 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 0:33 | Reagovat

[1075]:Jak j mám chuť na tažený štrůdl nebo aspoň z  lístkového těsta, ale manžel jen kynuté a tak nevím. Možná ten dole těsto, mezitím jablka strouhaná, nahoře těsto potřít žloutkem upéci a pak nakrájet, jak to dělala babička . V každém případě kvasnice zítra koupíme. No dubnová kavárna je připravená, tak jen pro dnešek se rozloučím- přeji všem dobrou noc. :-)

1077 Lydie Lydie | 30. března 2018 v 8:48 | Reagovat

Přeji krásný den. :-)  :-)

[1076]: Štrůdl Ti mohu poslat virtuálně. Já většinou jiný, než lístkový nepeču. Ten mají rádi všichni. :-)

1078 Jeník Jeník | 30. března 2018 v 9:25 | Reagovat

Je opět krásný den. Sice meteorolog v televizi stále dokola opakuje jak strašně prší a je hnusně po celé republice , ale mám dojem , že ještě neopustil pořádně postel, případně svou kancelář. Tady je nádherně od samého rána.(Střední Morava).

Proto ten krásný den přeji zde v kavárničce všem.

Mravence jsem zahnal - zatím.

Očekávám nájezd mladých. Manželka na ně neustále a nepřetržitě nadává , ale současně od samého rána vaří, smaží, peče a mne honí jak nadmutou kozu k tomu. Snad ji ukecám , aby ten závin(jablečný štrůdl) udělala také. No nevím jestli se mi to podaří. :-D

1079 Lydie Lydie | 30. března 2018 v 10:01 | Reagovat

[1078]: Tady na výchdě Čech také svítí sluníčko.
Tak to je dobře, že přijedou mladí - máte "náplň práce", jinak by jste vyhledávali nemoci ap. \já jsem včera vařia oběd pro 5 vnoučat a 4 dospělé/ :-)

1080 Týna Týna | Web | 30. března 2018 v 10:18 | Reagovat

Zdravím ze Středních Čech, tady také sluníčko, tak fakt netuším, kde má pršet :-D

1081 Kitty Kitty | E-mail | Web | 30. března 2018 v 10:19 | Reagovat

[1066]: Zdravím do Kavárny, dnes budeme mít asi klidný nepracovní den. Nic se nesmí a moc křesťanskýho se musí, je líp nedělat nic a povídat si s rekonvalescentem, co už se zase cítí "ušlý". Proč? Protože za ty dny, co je doma, "musel stihnout všechno". Asi ho zaženu do postele, aby ho přešlo pracovní bláznění.
Aha - mravenci. U nás nevím, invaze se v posledních dnech odehrávají i u nás, ale skoro vždycky v noci. Už mám na lince (čisté) nachystaný sprej, zastříknu je, smetu, umyju kuch. desku a zase je na čásek klid. To je dnes téma - dnes bychom měli zvířátka hýčkat. Ale brabenci jsou vlastně hmyz, tak co?!
Přeji všem lidem hezký sváteční den :-)

1082 johanes johanes | E-mail | 30. března 2018 v 11:19 | Reagovat

[1077]:...a je príma...u nás také Lydie... :-)

1083 johanes johanes | E-mail | 30. března 2018 v 11:22 | Reagovat

...mám spolehlivé zprávy,že dneska zaprší a dosti hustě v Pršovicích na Blanensku.Mějte pěkné dny... [:tired:]

1084 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 14:10 | Reagovat

Zdravím vespolek, tady je také hezky, trochu se honí mraky, ale mezi ními se dere docela často sluníčko. Kdyby to aspoň udrželo, aby mohl muž vozit vnuka. Kromě bramborového docela povedeného salátu a pečeného kapra jsem vařila jen nudle do vývaru hovězího. Dostali jsme totiž mazanec od kamarádky- opravdu výborný. Nakonec jsem jej s kávou poobědvala docela pěkný kousek. Hrozinky, ořechy tam jsou, máslo- prostě ňamka. Takže péci dnes nic nebudu, myslím, že bude chutnat i dětem. :-)

1085 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 30. března 2018 v 17:59 | Reagovat

Zdravím do Kavárny, odpočatá po menším maratonu v domácnosti jdu na chvilku poklábosit do Kavárny. :-)
Ráno nás vytáhlo z postele sluníčk. Manžela jsem poslala na "hůlky" a sama se chopila vysavače, mopu a šup, šup, trochu pohybu a bylo hoptovo :-)

[1081]: Vím, na Velký pátek má být pohoda. Od včerejška byl k obědu ještě špenát a tak jsem se dala do pečení višňových řezů. Recept jsem našla na blogu u Jarušky  "Tiché pošty" a už delší dobu jsem si říkala, že jej vyzkouším. Jsou famózní, nabízím je zde v Kavárně. :-)
Zítra mám v plánu upéct "Šoldru", ale těsto vyzkouším letos poprvé univerzální kynuté od Jitky. Jen s tím rozdílem, že bude zadělávané uzenou polévkou, tak jak se to zde ve Slezsku dělávalo, cukr také řádně snížím.

[1083]: Mám takový dojem Johanesi, že ne jenom v Pršovicích bude zítra pršet :-D

[1078]: U nás budou od zítřka také podobné nájezdy a za to budu ráda, neboť mám nejraději,když nezůstávají zbytky jídla. Vše co nachystám, mám ráda, když se zkonzumuje. :-)

[1076]: Lístkové těsto a já se moc nekamarádíme, co moc, po třech pokusech už nyní vůbec. :-(Kolegyňky se vždy podivují, že péct z lístkového těsta je jednoduché. Nevím, ale mě zůstává závin nenadýchný :-?  :-(
To jsou ovšem malé věci a já se loučím a přeji nejen do Pršovic na Blanensku

[1083]: pohodové dny [:tired:]

1086 Zdeňka-Anna Zdeňka-Anna | 30. března 2018 v 22:38 | Reagovat

Dobrý večer, nabízím
a) palačinky od oběda, ve sklepě jsem vylovila rybízovomalinovou zavařeninu, poslední
b) kdo si zoufá, že nestíhá, citát, připisovaný Květe Fialové: ty záclony tak krásně visí, že je škoda je sdělávat.

Co se týká jablkových závinů, hlásím se k lístkovému, je nejrychlejší, ale také nejrychle mizí.
Moje maminka  uznávala pouze závin tažený, těsto se vytahovalo na ubruse do té doby, než se přes něj dalo číst a jablka musela být na plátky tenké přetenké.
Dodnes si vybavuji vůni másla, skořice a krásně křupavou kůrku.
Maminka s námi tady už dlouho není, ale určitě shora pozoruje, jestli dávám koření po špetkách a nesypu je přímo z kořenek.Snad mně to odpustí,sypu pořád.
Krásné Velikonoce.

1087 Lydie Lydie | 30. března 2018 v 22:51 | Reagovat

[1086]:Tak tu marmeládu bych si dala jen tak samotnou. To by byla ňamka.... :-)

1088 Lydie Lydie | 30. března 2018 v 22:51 | Reagovat

Přeji všem dobrou noc. :-)

1089 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 22:54 | Reagovat

[1085]: Zdravím pozdě večer. Den proběhl jak jsem psala.Teď poslouchám koncert k 80 Václava Hybše a čtu si na netu, co nového. Všechna blahopřání na emailu- zajímavé bylo, že bylo každé jiné, u někoho stvořené osobně- hezké a milé byla všechna ta přáníčka.Dík za ně. :-)

1090 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 22:58 | Reagovat

[1087]: Zrovna dnes jsem kamarádce, když mi donesla ten mazanec dala jednu ze zásob. Se zázvorem. Dosala jsem ale domácí marmelády od mladých v malých skleničkách- červený rybíz, černý rybíz,  jahody, maliny, meruňkovou mám svoji ještě pár skleniček a výbornou -načatou a postupně mlsanou jahodovou od paní Emilie. Pro jistotu ji mám v chladničce, ale už ji postupně dobírám.Poslední dobou jaksi nedělám palačinky, ale chystám se pořád... :-D

1091 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 23:00 | Reagovat

[1085]: U lískového těsta je důležité, několikrát je "přeložit" a rozválet, pak pěkně lístkuje. I to kupované. ;-)

1092 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 23:03 | Reagovat

Jak jsem pozdě přišla, tak odcházím, zítra  bude opět u mladých pracovní den, takže budeme opět hlídat. U nás se tedy uklízí předen-luxuje, utírá prach každý den a pak ještě půl hodinky po odchodu dětí. Ráda se proboiuzím do uklizené kuchyně, vlastně věude to musí být  po jako předtím- myslím návštěvu vnoučat. Jsou ale hodní, my si je srovnáme. :-D

1093 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 23:08 | Reagovat

Jen ještě takovou raritku: Muž vozil  malého a dlouho se nevracel. Když přišel a já mu tak trochu domlouvala, že je už chladno, ohradil se: "Jo, byl jsem už před domem, malý se probudil a chtěl jít na vláčky. Tak jsem to otočil a šel zpátky k parku odkud je na vlaky vidět."  Však ho
také nalákal na procházku na ty vláčky a kachny na rybníce, tak se nemohl divit. Já jsem s malou zase hospodařila v kuchyni chvíli- mlely jsme strouhanku na mixeru. Ona stlačovala čudlík, já jsem dávala pečivo . Ráda  "pomáhá". Ono ji to přejde až to bude muset dělat častěji. Naši kluci také rádi pomáhali, hlavně obalovat řízky. Ale nakonec všichni tři vařit uměli a dodnes to umí. Se ženami se střídají. ;-)

1094 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 23:11 | Reagovat

Zbývá říct dobrou noc- zpíval Jiří Korn a já to tedy píši a přeji všem
hezký  ten poslední v měsíci den. :-)

1095 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. března 2018 v 23:12 | Reagovat

[1086]: Zdeňko.Anno ještě bych ti chtěla popřát hezké dny - nejen o svátcích. :-)

1096 Petr Petr | 31. března 2018 v 6:35 | Reagovat

Zdravím Kavárnu o Velikonocích. Dle menšího počtu  příspěvků vidím, že místní hosté se věnovali jejich přípravě.
Já měl obavy,že je strávím v posteli, ale má spolubydlící vytáhla "léky". Něco se maže na nos a čelo, jiná na hruď a chodidla, něco se vypije...
Dryáky to musí být strašlivé, raději se nezajímat co obsahují, ale výsledek? Jako v té říkance - Hop a zdravý mraveneček ráno skáče z postele.
Vypiju kafe, a jdu uklízet dřevo, ať o něj koledníci nebrkají, neb v pondělí ráno má sněžit.

1097 Hanako Hanako | 31. března 2018 v 10:10 | Reagovat

Přeji všem klidné svátky a setkávání se svými milými lidmi. :-)  :-)  :-)

1098 Hanako Hanako | 31. března 2018 v 10:14 | Reagovat

Dnes je polojasno, bez mrazu. Včera byl krásný slunečný den, 13 st. Doháníme resty na zahrádkách, syn prořezával stromky, dcera pracovala na své  zahrádce. Já pomáhám na co stačím.

1099 Lydie Lydie | 31. března 2018 v 11:10 | Reagovat

Přeji pohodovou "bílou" sobotu. :-)

1100 Lydie Lydie | 31. března 2018 v 11:11 | Reagovat

[1096]:Tak to je fajn. Asi nejvíc pomáhá dobré "pití". :-)

1101 Petr Petr | 31. března 2018 v 14:32 | Reagovat

[1098]: U nás včera bylo -5. Dnes se udělalo dusno, jak na bouřku. Je to dnes rok, co tu bouřky nadělaly velkou paseku na elektrospotřebičích a počítačích. Jestli spadne přívalový déšť na zmrzlou zem, může způsobit škodu.

1102 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. března 2018 v 15:01 | Reagovat

Zdravím vespolek, ale nezdržím se. Před chvílí volal syn, že přivezou vnoučata, takže, asi se bude vozit- je docela venku obstojně a vnučka mi bude něco "pomáhat". Už dokáže i volat. Tvrdila mi do telefonu (tatínkova), že pršelo, ale už neprší a mužou vzít kočál pro lupíka. Tak bude zase veselo a mladí budou  "pracovat" v domš. :-)

1103 Lydie Lydie | 31. března 2018 v 22:03 | Reagovat

Tak vidím, že všichni asi alaví.
Přeji všem dobrou noc. :-)  :-)  :-)  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

1104 Lydie Lydie | 31. března 2018 v 22:04 | Reagovat

[1103]:Překlep - mělo být - všichni slaví...

1105 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. března 2018 v 22:38 | Reagovat

[1104]: Neslaví, jen jsem uklízela po odchodu vnoučat a vyřizovala nějaké vzkazy. Jinak asi hned tak neusnu. Máme nyní krásné starosti s vnoučaty. Top je tak, když se má dodělávat interiér domu a děti potřebují  dozor. Zvykly si na nás a já se vracím do dětských let čím dál častěji. Řekni mi, to všechny babičky a dědečci jsou tak na větvi z každého úspěchu vnoučete. Myslím, že ty to dokážeš pochopit. Ty malé potvůrky to se mnou umí, i když se snažím je i nenápadně vychovávat. Tedy po svém, jinak jsou lepší ze dne na den. Základ v rodině mají dobrý. ;-)  :-D

1106 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. března 2018 v 22:39 | Reagovat

Já jen když se na mne vnouček vrhne a chce bábi, tak se málem rozsypu. Děda tvrdí, že jsem schopna se postavit na hlavu, ale to zase ne. Jen ho dokážu nosit i na mých bolavých zádech. Ty docela vYdrží, asi jim to prospívá. :-D

1107 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. března 2018 v 23:40 | Reagovat

[1100]: Nějak mi ušlo to číslo, které je v tomto měsíci zvlášť vysoké-gratuluji. Už se nám ten čas v březnové Kavárně krátí, Dubnová je připravená, doufám, že se zase  pokud možno všichni ve zdraví sejdeme, kdykoliv, v kterémkoliv čase. Nechci jít spát, dokud nebudu jistá, že  ta nová začala fungovat.A to bych měla být docela utahaná, ale myslím, že si tak zvykám, že už nějakou zvýšenou únavu neregistruji.Hlavně, ať nám vydrží zdraví a elán i nadále. ;-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx