.Kavárna U Ruži - říjen 2017.

1. října 2017 v 0:05 | Ruža z Moravy |  Kavárny-povídání s lidmi
Vítám Vás v Kavárně v čase podzimním...Jak rádi bychom to léto protáhli
čas ale neřídí se naším přáním
Každý pak musí říci snad
ač nerad před přírodou
proměnami jejími
svou hlavu skláním...

ilustr. foto a vybrané pranostiky z netu

Teplý říjen - studený listopad.
Teplý říjen - studený únor.
Když Měsíc v pěkném a jasném čase se obnovuje,
tedy jesť k doufání pěkné vinobraní.

Čistý nový Měsíc v říjnu slibuje pěknou vinnou žeň.
Září víno vaří, říjen mačká hrozen.
Září víno vaří, říjen víno pijem.
Po teplém září zle se říjen tváří.
Čím déle vlaštovky u nás v říjnu prodlévají,
tím déle pěkné a jasné dny potrvají.

Divoké husy na odletu - konec i babímu létu.


Je-li říjen velmi zelený, bude zato leden hodně studený.
Bouřka v říjnu třebas malá, sotva na to zima stálá.
V říjnu mnoho deštů, v prosinci mnoho větrů.
Mlhy v říjnu - sněhy v zimě.
Studený říjen - zelený leden.
Co v říjnu zimy přibude, v lednu jí opět ubude.
V říjnu mráz a větry - leden, únor teplý.
Vějou-li v říjnu severní větry, nezdaří se obilí.
Spadne-li v říjnu listí, bude mokrá zima.
Když dlouho listí nespadne, tuhá zima se přikrade.
Čím dříve listí opadne, tím úrodnější příští rok.
V říjnu hodně žaludů a bukvic oznamuje zimy víc.
Když se táhnou ptáci blízko k stavení, bude tuhá zima.
Říjen a březen rovné jsou ve všem.


Tentokrát jsem vynechala verše, úplnou jejich žeň každý den
můžete objevit u Otavínky - Hany Ševčíkové na jejím blogu.
Mimochodem má můj obdiv, kolik jich zná- od různých autorů.
Chodím si je tam číst, vylepšit si náladu...vřele doporučuji.
Otavínka se řídí tímto: (kopírováno z jejího blogu:)
DNY RADOSTI

" Měli bychom každý den
slyšet aspoň malou písničku,
přečíst dobrou báseň,
vidět krásný obraz,
a je-li to možné
promluvit
několik rozumných slov."

Poznáte, od koho jsou tyto staré pohlednice- nápověda - od blogera Tlusťjocha...
občas žertéře a občas cynika, člověka sečtělého a plného nápadů.
Ale podobných je na blog.cz víc - to je malé upozornění pro budoucí
zimní dny - pestrý výběr námětů.
Návod pro rodiče - to již patří do vtípků, jak jste určitě poznaliMožná někdo budete znát z emailu, ale mnohý i ze zkušenosti (my ano) - Víte co to je KOČIČÍ LOGIKA?
Toto:


Nezdá se vám to jako podzimní téma? Tak to berte jen jako takové roztýlení mezi podzimními pracemi, zpracováním úrody - letos spíš neúrody v některých druzích ovoce, různými činnostmi.

Chtěla jsem sem dát nějaký ten recept, ale bylo jich už tolik, že nevím, jaký by vás zaujal. Na internetu lze najít tolik návodů i receptů na zpracování, přece jen jeden z nich sem dám...


Chystáte občas dezerty či krémy do dortů z lahodného sýra mascarpone? Teď si můžete vyrobit vlastní. Je to jednoduché, podle následujícího návodu to určitě zvládnete. Výsledná chuť vás příjemně překvapí.
Lahodný krémový sýr mascarpone pochází z Itálie a u nás ho lze zakoupit od různých výrobců. Často je ovšem celkem drahý a jeho konzistence není vždy až tak jemná. Nabízí se tedy možnost vyrobit si domácí. Potřebujete k tomu jen tři smetany ke šlehání a citron.Pokud máte možnost koupit si čerstvou smetanu přímo od farmářů, udělejte to. V opačném případě vám postačí smetana v krabičce, která má více než 30 % tuku. Z 500 až 600 ml smetany vyrobíte zhruba 300 g mascarpone, takže vás vyjde na přibližně 40 Kč. Je skutečně jemné, a navíc přesně víte, z jakých je surovin, a že neobsahuje žádné nechtěné přísady.
Připravte si půl litru smetany a citron
Smetanu v misce pomalu zahřejte ve vodní lázni na 90 °C a poté přidejte lžíci vymačkané citronové šťávy. Ještě tak deset minut míchejte, dokud nezačne smetana houstnout. Následně odstavte hrnec z plotny a nechce smetanu vychladnout

Na misku dejte sítko a překryjte je plátýnkem či utěrkou. Vlejte vychladlou smetanovou směs, vše zakryjte potravinovou fólií a nechte přes noc odkapat přebytečnou tekutinu a ztuhnout. Nakonec přendejte krémový sýr do skleničky, kterou můžete v lednici skladovat až pět dní.

Doufám, že se zde budeme scházet jako v minulých měsících, lze říci i letech. 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (607)
Zobrazit starší komentáře

501 Lydie Lydie | Čtvrtek v 11:30 | Reagovat

[500]:Gratulace k 500. :-)  :-)  :-)

502 Jeník Jeník | Čtvrtek v 15:54 | Reagovat

Hezké odpoledne dnes opět přeji všem zde.

Pro nar. soc. - šumění v hlavě - uších je od toho , že Vám asi skáče tlak. Což je při větším odběru léků (nebo silnějších léků) zcela normální. Jsem sice laik , ale chce to klid - na lůžku a hlavně se nerozčilovat. Volby hoďte za hlavu , hlavně aby se Vám zdravotně ulevilo. :-D

503 Jeník Jeník | Čtvrtek v 16:10 | Reagovat

Dneska jsem měl den honičku - nejdříve velký nákup v Kauflandu , pak cukrárna a další drobnosti. Hlavní nákup byly dva dorty . Teťák i vnouček mají narozeniny - a tak se to jde k nám (kam jinam) oslavovat. Manželka opět jako šílená nakupuje ( hlavně maso , zeleninu, brambory, různé drobnosti atd. myšleno veky, salámy aj.). Podařilo se mi ji přesvědčit , aby tentokráte jen vařila a smažila , že dorty koupíme hotové a prohlásíme je , že jsem je upekl "já". Všichni budou vědět , že jsou koupené a nebudou se blbě babičky - manželky ptát co do toho dala a jak to zdobila a podobně.

Nakonec jsem to nakupovaní nevydržel a koupil jsem si sám sobě polévku - rajskou. Byla dobrá + rohlík. Rohlíky byly jako pěna tak jich manželka zakoupila více. Nakonec znaveni autmo domů.

Doma jsme ještě ani neobešli záchod a byl mezi dveřama plynař na kontrolu úniků plynu od spotřebičů. Tak trochu jej od vidění znám a navíc jsem o té kontrole věděl. Poslal jej obecní úřad - životní prostředí , aby prokontroloval všechny baráky v obci - prý zavčas , než se něco stane. Bylo mi to jedno , protože to prý platí obecní úřad. Sám jsem byl zvědavý na výsledek. Nic závadného nenašel a šel dál. Ještě chtěl vědět kdo má klíče od hlavního uzávěru plynu v ulici - poslal jsem jej opět na obec. Manželka měla fofry , protože se stihla odvětvit do podprsenky a chlap v kuchyni. Zajela do koupelny a já ji donesl alespoň námořnické tričko. Chlap mezitím kontroloval rozvod plynu v kuchyni. Pak se šlo na stupačky a kotel , ale to je v kotelně, takže vlastně nic. Dorty byly uloženy do chladné místnosti - spíže.Ledničky - dvě jsou již beztak narvané. Pak se dal vychladit a zamrazit vývar. Uložilo se pečivo a ostatní věci. Manželka bleskově uvařila pro oba krupicovou kaši a šli jsme si lehnout. K tomu jsem si vzal noviny - sice na nic , protože jsem následně usnul. Nyní po svačině jsme již zase fit. :-D

504 Jeník Jeník | Čtvrtek v 16:13 | Reagovat

Hroby řešíme průběžne , takže zase nic jako honička a pod.Hlavně jen občas , podle nálady a podle počasí. Dceru to vůbec nezajímá. Nevím jako to uctívání - ošetřování hrobů do budoucnu má cenu. ;-)

505 Lydie Lydie | Čtvrtek v 16:26 | Reagovat

[503]: To nemáte jednoduché...Přečtěte si, jak já mám vyřešeno pečení dortů pro vnuky..
je to na tomto komentáři:
[476]:

506 Jeník Jeník | Čtvrtek v 16:28 | Reagovat

Na zimu jsem připraven. Jednak plynem a elektrikou , ale také obrovskou hromadou palivového dřeva , které zde leží již hodně dlouho (zděděné) jako rezerva - prý kdyby něco. Jsem naprosto línej a automat topení na plyn nám zatím stačí.

Co se týče oblečení a obutí , tak to se nechci opakovat. Již jsem to zde několikráte podrobně rozebíral. Oblečení a obutí mám třikrát jištěné, že jej jistě do smrti nevynosím. Horší je to s manželkou, ta sice také má krásné zimní oblečení, obutí a zimní doplńky, ale co je to platné , když má zcela určitý pocit že je zcela " nahá". A hlavně naprosto neví co na sebe. Já si její výkřiky ani nestrkám do hlavy. Řekl jsem ji ať si dá na hlavu rovnou vlňák, narve se do beránčího kožichu, na nohy ať si dá sněhule. K tomu ještě pořádné klasické vlněné bombarďáky , kožené rukavice a dále ať mne s těmi nářky nerozčiluje. Nebo ať je doma zalezlá jako medvěd až do jara. Začala hned něco jako , že mi nebude vařit a podobné skřeky, což jsem ani neposlouchal. OdpověDěl jsem ji , že je mi to jedno , že si budu celou zimu vařit čínskou polévku a všude rozhlašovat jako je to nedobrá manželka. A že ji každému doporučuji si ji vzít k sobě. Za mlada bych to neudělal , byla krásná dívčica a řada kamarádů mi ji záviděli. Ale to je zase jiná píseň. Ona vařit bude , ale bude přemýšlet jak to navléci aby mne přesvědčila , že si zase něco koupí na sebe - aby prý byla před sousedkama in. Pořád se rozčiluje , že jedna sousedka pořád kopíruje vše podle manželky. účes , oblečení a pod. Na to již nereaguji , ale manželku to štve. Tedy ta sousedka. Což považuji za štvaní nepodstatné. Podstatné je že jsem se dnes dočetl , vajíčka mají zase stát jedno sedum korun , což je prasárna. :-D

507 Jeník Jeník | Čtvrtek v 16:30 | Reagovat

paní Lydie , máte to docela dobře zařízeno s těmi dorty. U nás je to složitější , protože naši mladí jsou asketové a sladké "prý " nejedí. Ovšem kdyby nebyl dort na narozeniny , tak to by bylo zlé. Asketové jej spráskají jako malinu.Všichni. :-)

508 Jeník Jeník | Čtvrtek v 16:36 | Reagovat

Ono manželka si může koupit sama co chce, ale to není ono. Ona to potřebuje jakoby mít schváleno ode mne. Pak ji to nakupování více baví. Ale já jsem tím obyčejně tím jejím licitováním o hadrách nasrán a je ze mne zlý nerudný dědek.

Nakonec si stejně prosadí svou a je klid.

Zrovna dneska mne nadzvedla. Vzala úplně novou nenošenou kabelku , krásnou koženou , prý abych ji vyhodil. Rovnou jsem ji řekl , že to tedy ne. krásně se zabalí a nadělí se vnučce pod stromeček a bude. Vnučka bude jenom ráda , že má novou kabelku pro dospělé dámy. A já budu rád , že je jeden dárek zase vyřešený. ;-)

509 Týna Týna | Web | Čtvrtek v 19:55 | Reagovat

[503]: Hezký večer!
Teťák mne pobavil...pochopila jsem že to měl být zeťák že? :-) to si může Kitty zapsat do slovníčku překlepů.

510 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:33 | Reagovat

Hezký večer. Tož jsem tady, početla jsem si, vítám zde i Vendy, snad sem přijde "pokecat" častěji, však u ní je taky hezké čtení a hlavně obrázky.

[500]:Gratuluji k 500 a doufám, že nám to zase nebude sekat stránky. :-)

511 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:43 | Reagovat

Dnes to bylo takové správné s vnoučaty. Vnouček nás vítal úsměvem a vlítl mi do náruče a pak  honem k dědovi. Ten se pokoušel dokonce mu zpívat. No měli jsme z toho legraci, protože se mezitím vzbudila vnučka. Po snídani zalezla do svého "kočárku" obložená plyšáky, ale předtím si vyžádala : babiko Máša a mevěd a podala mi z knihovny knížku. Tak jsem jí ji četla, dramatizovala, napodobovala hlasy, prostě jsem si užila a ona asi také, protože jsme přečetly půl knihy. Pak ji to přestalo bavit- stačí ,babiko  a šly jsme si hrát. Dopadlo to tak, že jsme takovým lehkým- pejskem poněkud okousaným-  balonem hrály spolu kopanou. To už děda dávno vozil vnuka v kočárku venku. Domluvily jsme se nakonec, že zítra, pokud bude tak hezky, půjdeme spolu na hřiště za domem. Je tam skluzavka, houpačka, různé prolézačky a pískoviště, tak se zabavíme. Samozřejmě dnes jsme i zpívaly.Poněkud upravenou písničku, protože měla červený šátek s kytičkami Červený šátečku a td. Děda poznamenal, že ten šátek je tak na dráždění býka. Docela mne překvapuje, jak to najednou s dětmi umí, snaží a dělá jim docela opičky. On ale s našimi kluky také chodíval na procházky, vlastně oba jsme víc chodili. Na nádraží na vláčky, kolem domů, kde měli pejsky a pod. Okolí města máme prochozené, projeté na kolách- jo to je už dáááávno. :-)

512 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:46 | Reagovat

Pokud jste nebyli ještě u Kitty "hlasovat" u článku, mrkněte se tam, kdo máte čas a chuť. Jsou tam zajímavé články jiných blogerů a blogerek, možná se vám některý zalíbí.

513 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 20:47 | Reagovat

Abyste tam byli hnexd tak diviznacka.blog.cz

514 Van Van | Web | Čtvrtek v 20:57 | Reagovat

[510]: Děkuji za upozornění, ale toho povídání u mě momentálně moc není.Snad časem, mám teď nějaké útlumové období. :-D
Ale kdo by si chtěl třeba počíst nějaký tip na knihu, film či receptík, fungují i samostatné rubriky, kam se člověk dostane přímo a bez dlouhého listování archivem ;-)

515 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:17 | Reagovat

[514]: Však já myslím i to minulé čtení, nedáváme každý den článek. Já ten útlum mám poslední dobou také a nebýt Kavárny, kde si povídáme, nevím, nevím... ;-)  :-D

516 Lydie Lydie | Čtvrtek v 22:34 | Reagovat

[515]: Útlum má asi víc blogerů...já občas někam chodím číst a někteří víc jak půl roku "mlčí", tak doufám,že je to tím útlumem a ne nějakou nemocí, či tak podobně.

517 Lydie Lydie | Čtvrtek v 22:38 | Reagovat

Já se musím "pochválit" /žádný to za mě neudělá/......vyprala jsem záclony a umyla okna. :-) Nejvíc práce je snad s květinami, co mám na oknech. Vyřadila jsem jednu orchidej...určitě, až přijde švagrová, tak řekne, že ji zachrání - ona je takový dobrý pěstitel... :-)

518 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:52 | Reagovat

[516]:Tak já jsem s tichou hudbou šlágru za zády napsala další kapitolku povídky. Já nevím u jakého čísla skončím. ;-)

519 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:53 | Reagovat

[517]: To jsi dobrá, my máme sice okno v kuchyni umyté, síťku vydělanou, ale tu novou záclonku jsem ještě neopatřila kroužky. Olemovaná je, ale...No nevadí, do Vánoc to bude určitě, ta starší, krátká je čistá, tak o nic nejde.

520 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:55 | Reagovat

Na ta dvě dojde asi v sobotu. Zítra jdeme zase pryč, pak už se nám nechce moc nic dělat, no. :-)  :-)

521 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:11 | Reagovat

Dobrou noc všem a pěkný pátek- tedy nejen pátek... :-D  [:tired:]  :-x

522 Kitty Kitty | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:12 | Reagovat

[509]: To si piš, že už si tě znamenám i s tvým nickem. Teťák - zatím jsem to nečetla, musím se vrátit na "místo doličné" a nasát atmosféru slovního samosprasku. Vtipné - a je fajn, že to přiznáš. Někdy ty překlepy... ;-)  :-D

523 Kitty Kitty | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:16 | Reagovat

[509]: Teď jsem si naběhla, páč jsem si nenašla orig překlep. Teťáka zplodil Jeník a ne ty, Týnko. V průšvizích jsem kovaná a zrovna u pana Jeníka jsem teď za blbku; klidně to přiznám, abych nepletla davy :-D

524 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | Čtvrtek v 23:18 | Reagovat

[501]:Připojím se ke gratulaci 500 bych brala. :-)
Dnes jsem byla čilá hned po ránu, probudil mě pes štěkající před domem. Paní se zastavila pod oky a debatovala se svou známou.Pes usilovně protestoval :-? Po hygieně jsem zašla do obchodu a nákup si zavezla s vozíkem přímo před byt. Kupovala jsem tekutý prášek na praní, pak nějaké drobnosti - kávu pro sebe, kávu pro manžela, pečivo a ovoce. Nakonec z toho byl nákup do dvou tašek a to bych nezvládla.
Po snídani jsem jela na pedikůru, odpoledne se zastavila dcera a hned jsem dostala "houbovou" za ten nákup. Denně se mě dotazuje, zda nepotřebuji něco nakoupit. 8-O Po "houbové" jsme si povídaly o holčičích starostech a radostech,probraly jsme vnoučata a jejich úspěchy ve škole.Dcera měla radost z poukázky na adjuverskou masáž. Po jejím odjezdu jsem se připravovala na varhanní koncert. Nyní nakukuji do komentářů Kavárny, najednou plno zážitků a ne a ne usnout. :-)

525 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | Čtvrtek v 23:20 | Reagovat

[517]: Lydie, to jsi šikula.Chválit je třeba a jak nikdo nepochválí,tak sama A JE TO! :-D

526 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | Čtvrtek v 23:23 | Reagovat

[518]: Hned se zajdu mrknout Ruženko, budu to mít na dobrou noc. :-)

527 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | Čtvrtek v 23:27 | Reagovat

[522]: Teťáka namísto zeťáka napsal pan Jeník :-)Krásné počteníčko a taky pravda, že i u nás nikdo sladké nejí a pak je talíř se sladkým vymeten. Co talíř,celý plech :-D

[517]: Lydie, já dala tři orchideje do "polepšovny" - na okno do spolkečné chodby :-D Buď se holky vzpamatují a nebo půjdou do pryč. :-?

528 JM JM | Čtvrtek v 23:28 | Reagovat

Dnes jsem dosazovala jahody.
Letos poprve jsme nejprve dali do země perforovanou hadici na zalévání ke kořenům. Tak jsem zvědavá, je to taková pojistka, co když  bude zase takové sucho.

529 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | Čtvrtek v 23:31 | Reagovat

:-D Kitty, jsi bystrá i před půlnocí :-D Nakonec jsi vše dopátrala. :-)Proč za blbku :-?  Já včera taky napsal aduverská masáž namísto Ajuverská. To bychom museli všichni úzkostlivě střežit svou mluvu zde v Kavárně a tedy aspoň já se zas tak neupínám. Šak co :-? Ale nyní jdu na povídku a pak do hajan, dobrou noc všem. :-)

530 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | Čtvrtek v 23:32 | Reagovat

[528]: No, můžu jít spát, když se tu objevila má milá sousedka? :-D Maru moc zdravím :-)

531 Petr Petr | Čtvrtek v 23:37 | Reagovat

[517]: Uděl si pašáka!

532 JM JM | Čtvrtek v 23:38 | Reagovat

[530]:
Přece víš, že jsem sůva. Ale ne z vlastní vůle.
On večer obsadí PC náš táta a já mám vyhrazen čas po 22 hodině. To on už zařezává.

533 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | Čtvrtek v 23:42 | Reagovat

[532]: Proto my máme k PC starý klasik ještě noťas. Byla bych na tom stejně. Byla jsem si přečíst povídku Domov, opět ze života. Nyní jdu spát,zítra a v sobotu na mě čeká volební komise. Tak dobrou. :-)

534 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:52 | Reagovat

Tohle možná znáte, ale poslechněte si, než půjdete spinkat...nádhera
https://youtu.be/dDESzUuZuC0

535 Jeník Jeník | Včera v 6:16 | Reagovat

Krásné dopoledne dnes opět přeji všem.

Dneska po ránu mám úkol uvařit si sám polévku. Zvládnu to hravě. Pro mne to nic není.manželka již má hlavu jen a jen pro návštěvu (dcera s vnoučkama). Také musím pro ně něco připravit. Spíše z povinnosti. Jinak si vše mohou připravit sami (spaní a podobně), ale jsou již u nás zvyklí na hotelovou službu. Prostě moc jsme si je rozmazlili. Ale řekněte sami , co pro děti a vnoučky člověk neudělá. Tedy alespoň když to jde, je na to chuť a ochota a hlavně když to mladí ocení. To poslední jim u nás moc nejde. Spíše vše počítají za samozřejmost.Již jsem několikráte manželce naznačil něco ve smyslu - ať se mladí o sebe sami postarají , ba naopak ať se o nás postarají. Ale manželka je pořád jak umanutá , prý by ji to srdce utrhlo. No dcera byla jak se říká vymodlená , ale již manželka nevidí , že je to skoro čtyřicetiletá ženská se dvěma dětma , která se dávno již má starat pořádně o sebe a svou rodinu , ale také i občas o nás dva. Tak to zatím nevidím. Spíše pořád jezdí k nám si spíše tzv. orazit. Já ji a ani zeťákovi to nevyčítám. Když můžeme , tak pomůžeme. Ale měli by mít na nás i tak trochu ohled a občas se i nenápadně zeptat , jestli naopak my něco nepotřebujeme. Tak to se jim nějak nedaří. Ale nevadí i tak jsme rádi za ně. ;-)

536 Kitty Kitty | E-mail | Web | Včera v 8:48 | Reagovat

[534]: Ruži děkuji za dnešní ranní hudební pomazání. Hlas je nejkrásnější nástroj a dává hodně radosti. Takové umělce si ráda poslechnu, ale nevím, jestli moje denní árie v koupelně nebo na dvoře při krmení dělají radost všem okolo. Když zaduju z plných plic, králíci ve výběhu se dají do skoku.
Nezapomněla jsem - pro dnešní den přeji všem návštěvníkům co nejvíc nálady, i když u nás je mlha jako pytel. Abychom dobře zvolili :-)

537 Petr Petr | Včera v 9:08 | Reagovat

Zdravím Kavárnu, dnes mi držte palce, jedu pro stromky, musím vybrat staré odrůdy, a budeme obnovovat další dvě meze. Oni se přihrnou dobrovolníci, každý bude velký hrdina, že taky sázel, ale co je kolem toho  lítání nikdo netuší, zabralo mi to minimálně týden času.
Pašáka si pak udělím sám

538 Jeník Jeník | Včera v 9:36 | Reagovat

pro pana Petra - ten titul , nebo oslovení "pašák" se mi velice líbí a hned jej udělím manželce. Ale musím si dát pozor , aby to nepochopila , že je pašík , čili sele , čili prase , tedy u manželky rovnou prasnice , neboli bachyně. Tak to bych pak již mohl jet rovnou na léčení a rehabilitaci organismu do Bechyně. :-D

539 Jeník Jeník | Včera v 9:39 | Reagovat

manželka je pro vysvětlenou , tedy ač se to nezdá , doslova od rány a jednou dávnou jsem to dostal po příchodu domů rovnou v předsíni a rovnou do hlavy a rovnou klasickým dřevěným válečkem. No já skoro nic necítil a neviděl. Jen najednou bylo všude mnoho  místo bílých myšek plno krásných zlatých hvězdiček. :-!

540 Jeník Jeník | Včera v 9:40 | Reagovat

žalovat nebudu , ale hlásit to musím - u nás je také mlha jako mléko. :-D

541 Týna Týna | Web | Včera v 11:47 | Reagovat

Hezký den všem!

Pobavila jsem se nad některými komentáři jako vždy.

K těm kytkám. Moje květiny co si nevybojují to nemají :-) snažím se o ně sice láskyplně starat, ale na některé zapomínám se zaléváním a ony mi stejně ještě nechcíply. Jsou to mazlíci. Ale na společné chodbě v domě mám dvě, velikánské, zrovna jsem se s těžkým srdcem rozhodla, že holky půjdou z domu. Ale vyhodit je nedokážu, sháním jim adoptivní rodinu. Vypadá to nadějně, možná si jendu vezme kamarádka s domem a druhou udám lépe. Je to stejný druh. Jen jedna už má 2 metry a druhá jen metr...

542 Týna Týna | Web | Včera v 11:49 | Reagovat

.

¨                             k.

543 Týna Týna | Web | Včera v 11:50 | Reagovat

to píše Daníček h :-D

544 nar.soc. nar.soc. | Včera v 12:28 | Reagovat

Dobrý den.

Konečně jsem od obvodního doma. Také jsem se dověděl co mám od pondělka vlastně za nemoc. Bylo podezření na zápal plic, proto ta antibiotika a v pondělí se uvidí.

545 Lydie Lydie | Včera v 12:44 | Reagovat

Přeji pohodový den. U nás krásně svítí sluníčko. :-)  :-)  :-) Tak posílám všem, ať si ještě užijí babího léta.
Odpoledne už mám naplánovanou cestu na kole k volbám a pak dát čerstvé květiny na hřbitov a pak nákupy.

546 Lydie Lydie | Včera v 12:44 | Reagovat

[544]: Přeji brzké uzdravení. :-)

547 Lydie Lydie | Včera v 12:45 | Reagovat

[537]: Tak ať stromky dobře rostou. :-)

548 Hanako Hanako | Včera v 14:11 | Reagovat

Přeji pěkné odpoledne, tady je už druhý den mlhavo, 10 st.

549 Hanako Hanako | Včera v 14:14 | Reagovat

Moc mne pobavil ten teťák - to by mohl být nový výraz pro tetina muže, ne? Proč říkat strýc, strejc, strýček, strejček, strejda. :-D  :-D

550 Lydie Lydie | Včera v 17:58 | Reagovat

Přeji pěkný večer. :-)
Tak jsem z odpoledního "cestování" doma.

[548]: Hanako-tady bylo odpoledne 16,5 stupně teplíčka a opravdu pohodový  barevný podzimní den. :-)  :-)

551 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 18:08 | Reagovat

Zdravím všechny. Věřte, že jsem si docela zlepšila náladu čtením komentářů. Neměla jsem ji sice špatnou s dětmi to bylo dnes prima. Plánovala jsem si, že po odjezdu od nich zajdu rovnou k volbám, ať nemusím jít dvakrát z domu. Byl však ještě čas a manžel na mne čekal na zastávce autobusu. On jel domů na kole. Tak jsme výjimečně zašli na oběd do zdejší jídelny- měli tam "divoké" menu. Dali jsme si jelení guláš, jen míso knedlíků jsme vzali chleba  a já rohlík k němu. Bylo to dobré a bylo toho dost. Pak jsem tedy šla k volbám, muž opět ne- neměl občanku sebou- to je vidět na co myslel, že? Tak šel zvlášť. :-)

552 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 18:11 | Reagovat

[539]:Já jsem sice taky někdy pruďas- v malém hrnci brzy vře - ale za celé manželství jsem po mužovi hodila jen mokrou náčiňovou hadrou, když přiliš prudil mezi dveřmi kuchyně. Bylo to účinné, hned zmizel z dohledu.Asi jsme moc šetrní, tak ani nádobí jsme ve zlosti nerozbíjeli. Jednou jsem něco k jídlu vysypala do záchodu, když mne naštval a pomlouval moje jídlo, že to nerad, maminka to vařila jinak a pod. :-)

553 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 18:13 | Reagovat

[544]: Zápal plic u staršího člověka není nic dobrého a chce to vyležet a ta antibiotika jsou také důležitá. :-)

554 nar.soc. nar.soc. | Včera v 18:29 | Reagovat

Utkání se zdravotnictvím.
Od minulého pátku mi nebylo dobře. Bylo mi horko a potil jsem se. Říkám si, špendlíkovice to zvládne, ale v pondělí byl setrvalý stav. Došly mi léky na moji slabou cukrovku, tak si zajdu k internistovi pro recept a odtud k obvodnímu ( oba v jedné budově ). Tak jak se cítíte? Moc dobře ne, ale u Vás chci jen recept a zastavím se u obvodního. Posaďte se a doktor píše do PC a už leze recept ( si říkám to je fofr) a chci vypadnout. Najednou na mne doktor zaostří, prý nevypadáte dobře, netočila se Vám ráno hlava? No při vstávání mne to táhlo dozadu (mluvím po pravdě). Ale počkejte, máte rozostřený pohled a ujíždí Vám ústní koutek, to je podezření na malou mozkovou příhodu. Zavřete oči, předpažte, ukazováčkem jeden po druhém se dotkněte nosu. Sestro, pojďte změřit teplotu a krevní cukr, hodil mi manžetu a změřil tlak. Tvářil se vážně, sestra nic mimo normu nezjistila, ale hned na ni, že má ujetý koutek? To rozhodně! Tak já už píšu žádanku na neurologii ke Sv. Anně do Brna. Tak děkuji, mám  dole auto a jedu abych se brzy vrátil. Ani nápad, omdlíte nebo způsobíte havarii a já mám za vás jistou odpovědnost. Píšu sanitku a osobní doprovod řidičem. No ksakru, mám žízeň a teď tohle. Sestro hlídejte ho, ať sedí ( dostal jsem pohárek teplé vody). Přichází známý saniťak Míla, zdravíme se, prý kde je pacient? Sedí tu a čeká, má osobní doprovod. Míla na mně mrkl, tak pojď! Už měl jednoho v sanitce, požádal jsem ať jede kolem mého baráku, že si něco vezmu a hlavně mobil a tradá do Brna. Tam mne vyzvedl za loket ze sanitky, jak se cítíš, netočí se ti hlava? Nic mi není. Jdem na příjem a jsem předám sestře u okýnka. Zatím ahoj a uzdrav se, jo a dík Mílo. Jsem pozván do kancelářičky, změřena teplota, odebrána krev, všeobecný výslech, usazení do čekárny s upozornění ( kdyby vám bylo špatně zvedněte ruku ). Sedim nakonec sám a je mi ta lavice tvrdá. Hodím si nohy přes okraj, podložim hlavu aaa usnu ( spal jsem jen asi 3hod. v noci). Najednou šrumec, paní doktorko najednou se mi ztratil z dohledu. Pane, pane, jak se jmenujete, je vám špatně, jsem doktorka XY a vy jste tady zkolaboval. Ale ne, nic mi není, jsem nevyspalý a ta lavice taky tlačí, udělal jsem si pohov, to je celé. Už jsem tady sám hodinu! Dobře, sestro je orientovaný, zdříml si, žádný kolaps. Za 10min. otevřel ordinaci doktor, pojďte dál, tak se podíváme. Některé testy máte v pořádku, ujíždí koutek? Máte Obč.P ( jak souvisí OP s ordinačním vyšetřením?), prosím tady je, hmhm, podle fotky máte ten koutek svislý od vydání OP a určitě i dříve. Takže u mne jste skončil. Abyste se tady netrmácel po chodbách odveze vás obsluha na vozíku na ambulanci I.interny. Pokračování

555 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 20:03 | Reagovat

[554]: Jak to bylo dál? Nemáte také podobnou zkušenost jako Ježurka s její maminkou v nemocnici. Na vás by si to určitě nedovolili-počítám.

556 bábina bábina | Včera v 20:06 | Reagovat

[497]: S tím plynem to není jen tak jednoduché. Máte zásoby fazole, krup a hráchu? :-)  ;-)

557 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 20:12 | Reagovat

[556]: Ty to umíš převrátit... :-D

558 bábina bábina | Včera v 20:15 | Reagovat

[506]:Kupte manželce válenky. Jsou teplé a nyní i módní a už vůbec to není levná záležitost. ;-)  :-)

559 bábina bábina | Včera v 20:20 | Reagovat

[506]: A už neplatí, co platilo dříve o škodlivosti konzumace většího množství vajíček. Prý se mají jíst denně dvě vajíčka. Jsou prý tělu velmi prospěšná. :-)  ;-)

560 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 20:21 | Reagovat

Na noční obloze bude o víkendu k vidění jedno z nejpůsobivějších vesmírných představení roku. Do atmosféry vstoupí meteorický roj orionidů. K vidění by mělo být patnáct až třicet padajících hvězd za hodinu. Podle předpovědi budou orionidy nejlépe pozorovatelné v pátek po setmění a během večera, kdy by mělo být nad převážnou částí Česka jasno.

Tak věřím tomu, že u nás to vidět nebude. Mlhavo, osvětlení nad městem- škoda. Kdo ho budete vidět, napište, jo? :-)

561 Týna Týna | Web | Včera v 20:26 | Reagovat

[559]: tak ty jsem chtěla já, psala jsem o tom, táta kdesi objevil na internetu snad pravé ruské a cena je kolem 6 tisíc korun...

562 Týna Týna | Web | Včera v 20:27 | Reagovat

Hezký večer všem!

Děťátka spinkají. U zpráv jsem jen tak háčkovala, snad z toho časem bude čepička zimní. Venku je chladno. Nákrčník už jen začistím, ten mám hotový. A pak znovu dokola ať Vojtík nezávidí bráškovi novou výbavu.

563 bábina bábina | Včera v 20:28 | Reagovat

[517]: Tak to se pochválíme vzájemně. Také máme hodně květin, které dáváme na jaře ven. Proto než rozmístním květináče znovu na parapety, umyju okna a vyperu záclony. Na jaře to dělám opačně. Myju okna až "vyhodím" kvítka ven. ;-)

564 Týna Týna | Web | Včera v 20:31 | Reagovat

[563]: já vás klidně pochválím obě, protože já se děsně dlouho vždy ukecávám na tuto práci
teď se mohu vymlouvat, přijdou mi udělat nový parapet do ložnice i obýváku, takže ta práce se bude kolem dělat až poté, co to budu dělat dvakrát že? :-)

565 bábina bábina | Včera v 20:35 | Reagovat

[527]: Nenávratně jsem zlikvidovala fialky.Potřebovaly přesadit, tak jsem je přesadila a asi moc zalila (měla jsem být týden z domu), no a ony odešly. ;-)Mrzí mne to, ale stejně musím začít likvidovat. Ony chuděrky to asi vypozorovaly a odešly dobrovolně.

566 bábina bábina | Včera v 20:43 | Reagovat

[535]: Tak to se mne dcera zeptala, s čím chci pomoci. Odpověděla jsem jí, že s půdou. Na pomoc si vzala vysavač, který oddělala. Je zvyklá na horší práce používat vysavač průmyslový. Nevadí. Měl už hodně za sebou. Máme již nový a je lehčí, tak mně lépe vyhovuje.

567 bábina bábina | Včera v 20:46 | Reagovat

[543]: Šikulka jeden. :-)

568 Týna Týna | Web | Včera v 20:47 | Reagovat

[565]: fialky jsou náchylné na přemokření, obecně téměř všechny rostliny spíš snesou několikatýdenní sucho než přelití
fialka uhyne pokud se zalije přes listy, hlavně do srdíček
měla jsem jich jendu dobu přes 50 a každou jinou, taky mi uhynuly, mně ale na sucho, protože jsem na ně na chuděry zapomněla a nesvědčil jim mour z krbovek
te´d v paneláku mám fialke asi deset a dobré, moje mamka léta pěstuje pouze zelence a jiné kvetoucí ji vždy pochcípaly a dostala vloni jendu fialku a už jich má z ní asi deset kusů vzrostlých, rozesadila je a neví komu dávat dřív je to vděčná rostlinka
Odborně se jmenuje Saintpaulia jonata, česky též Pavlínka (ale to jsem nikdy v reálu neslyšela) a existuje i český pěstitel, dělá vlastní druhy a jedna rostlinka může vyjít pěkně draho (ale co vím z drbů tak pán rád šidí), existují i speciální kluby sběratelů/pěstitelů těchto rostlin

569 Týna Týna | Web | Včera v 20:48 | Reagovat

[567]: nojo on za mnou pokňourával v ohrádce tak jsem ho vzala na klín, ale na písmenka moc sahat nechtěl, zato mi tu během vteřiny vyvolal z klávesnice asi šest oken na plochu, to neumím dodnes přes klávesové zkratky (děti vždy), Vojtík mi jako mrně přepínal na anglickou klávesnici a já byla nešťastná než jsem se naučila přepnout ji zpět :-D  :-D  :-D

570 bábina bábina | Včera v 20:51 | Reagovat

[560]: Předběhla jsi mne. Chtěla jsem o nich napsat na rozloučenou.

571 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 20:56 | Reagovat

[568]: Jsem zahradnice na baterky. Fialky odspodu otrhávám-listy, které začnou trochu žloutnout a mám z nich už úplný stromek a kvetou pořád. Zalévám je jen do "misky" tak jednou týdně, protože jsou v kuchyni, kde je dost teplo, protože se tam vaří denně.Jinak v pokojích kvůli kočičkám květiny nemám na rozdíl od mladých. Divím se, že se nebojí shození. Nechávám kočky chodit po parapetu, takže ho utírám skoro denně. ;-)  :-D

572 bábina bábina | Včera v 20:58 | Reagovat

[568]: Také jsem jich měla hodně. V práci  s jednou kolegyní jsme byly jak šílené. Soupeřily jsme, která jich bude mít více druhů. Všude, kam jsem přišla a uviděla nový druh, vyptala jsem si lísteček. A na to jsem dojela já a o moje fialky také. S lístečkem jsem si přinesla nějakou plíseň. Ve spodu na listech byla taková bílá místa.

573 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 20:58 | Reagovat

[570]: Zkus se podívat na astro.cz, tam je vše uvedeno podrobně. Píše tam i vnuk od Hanako zajímavé články,. Už jsme to zde dávaly. :-)

574 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 20:59 | Reagovat

[573]: Jmenuje se Horálek.

575 bábina bábina | Včera v 20:59 | Reagovat

[569]: :-)  :-)  :-)

576 Týna Týna | Web | Včera v 21:02 | Reagovat

Dneska jsme byli celý den sami doma. Nic se mi nechtělo. Už jen tím, že Daník zkouší v noci co vydržím a spal snad jen tři hodiny. Do dvou ráno jsme si hráli v obýváku. A vstával ve 4:45. Nutno dodat že to vstával Honza do práce, takže ho vzal do půl 6 do obýváku on a já spala.

Odvedla jsem Vojtíka do školy, dojela do nemocnice za kamarádkou, ona čeká každým dnem miminko a neviděly jsme se přes půl roku. Tak jsme povídaly v čekárně a pak jsem ji vyprovodila na autobus.
Vydala jsem se domů pro auto, protože jsem měla odvézt naturálie jako odměnu za opravení sanitky dětí jednomu pánovi. Dan nespal od rána, takže vytuhl v autě. Neměla jsem tak nějak za kým zajet, aby si to spaní užil, tak spal chvíli u paneláku v autě ještě.
Zvládla jsem jen dát nádobí do myčky, dojít pro Vojtíka do družiny a uložit mrně k odpolednímu spánku a usnout Vojtovi v posteli při "hraní" (to si on hraje a já dozoruju a povídáme si). On byl moc hodný, nechal mě spát. Dan dal skoro 3 hodiny, takže nejsem tak zničená, ač já napsala tak půlku a ještě jedním okem.
Potom jsme šli odvolit a k mojí mamce na návštěvu. Tam bráškové řádili, chvíli se hádali, chvíli si moc krásně hráli spolu (mimino Vojtu miluje, ten jeho jak kdy)
U uspávání jsme si s Vojtíkem povídali a mazlili se jako každý den. Ještě předtím jsme se dívali spolu na tv a já u toho háčkovala. Chtěla jsem večer vidět ten film s Igorem Chmelou, ale jak tu sedím u Pc tak mne to nezaujalo a vypnula jsem to. budou to někdy opakovat.
Zítra snad zapracujeme na zbytku dlažby (zbývá dolepit kraje, sokl a dát spárovačku) a až to bude tak vytřít dočista. Na to se těším já.

Včera jsem přebírala v sušárně věci a ikdyž se to zdá směšné, podařilo se mi z celku vytřídit plnou banánovku bordelu. Plus troje boty (moje) a stará olysalá plážová lehátka. Vše jsem si hezky ihned vyhodila do kontejneru aby se náhodou něco Honzovi nemohlo hodit (na mamku nadává že křečkuje, sám je stejný). Takže mám radost. Ve dvou bednách jsou papíry na kreslení, psaní to se neztratí a uloží snadno do skříňky až bude smontována. zbytek se ještě doprobere v bytě až to bude kam dát.

Včera jsme odvezli k zarámování puzzle. Konečně. A dva už hotové obrázky k přerámování, červotoč mi tam mrcha vlezl. Ale ty mám vyměněné zdarma. Jeden mi udělal na počkání, to bylo jen v jednom kousku ze 14 (složen ze 14 samostatných rámečků v jeden celek) a druhý bude v pondělí. Tam jsem jen musela vybrat jinou barvu rámu, měla jsem načervenalý a již ho nevYrábí, tak bude v přírodní barvě.

K těm novým jsem vybrala veselé barvičky a k jednomu paspartu červenou, aby oživila tmavší puzzle v něm. Moc se na to těším až to budeme vyzvedávat. Mám tam děti na fotkách. Bude to krásné doma.

577 bábina bábina | Včera v 21:04 | Reagovat

[571]: Když mají už vysoký krček, obnovím si je. Odtrhnu lístek, nechám ho zakořenit a pak zasadím. Z jednoho lístečku je pět až sedm nových sazenic. Ty se samostatně zasadí. Já jsem to na jaře nestihla rozsadit, byly příliž husté, tak jsem to udělala na podzim a dopadlo to blbě. :-(

578 Petr Petr | Včera v 21:04 | Reagovat

[560]: Chodím ven vždy když je něco avizováno, málokdy roje splní očekávání.
Štěstí na opravdovou podívanou jsem měl snad jen párkrát.Na Moravě bude jasno, tak si přivstat, neb Orion vyjde po půlnoci (je to zimní souhvězdí) - meteority vylétají jakoby z něho.

579 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 21:06 | Reagovat
580 nar.soc. nar.soc. | Včera v 21:07 | Reagovat

[554]:

Sedím v kolečkovém křesle, krafu s obsluhou, vyklopí mne u rengenu. Košili dolů, tady se za deskou přitáhněte za madlo crcr, hotovo. Nahodit košili a už drandím v křesle na I. internu. Šoupl mne tam, papíry předal do ordinace a je chlapík pryč. Kolem jsou obsazená lehátka a další křesla asi 10lidí. Jde to pomalu a přivážejí akutní případy. Je 15hod. a nejednou ryk. Suchá ženská ječí fistulí "to není možný, nikdo mne nechce léčit, já se dusím, nemohu pít ani jíst, já podám trestní oznámení, já umřu". Kdosi také v křesle se jí ujal, ona hovoří s jekotem, vyhodili mne z vojenské nem. že nemají neurologii. Paní tady jste na interně, to je jedno, já se dusím.............umřu a nahlásím to policii! Pacienti, každý má svoje trable, jsou z toho paf. Ten svémoný samaritán vyzvídá, kdo vás sem poslal?
Tady se ordinuje na žádanku? To je mně jedno já potřebuji lék, protože se dusím.......... a umřu. Paní tady máte ve zprávě z června, hysterii tlumit. To je jedno, já musím do ordinace! Sedím v křesle od 15hod a je 18hod. když na mne došlo, sestra lapne křeslo udělá otočku a jsem v ordinaci. Doktorka, tak jak se cítíte, mám tady vaše testy vše v normě, ještě uděláme kardiogram a můžete domů. Bác,bác,bác do dveří, sestra je otevře a hysterka se nacpe dovnitř, já se dusím............ Mezitím si svlékám košili, ulehnu na  lehátko a pozoruji cvrkot. Sestra zápolí s hysterkou, sebere ji zprávu a s odkazem, že ji zavolá, ji vystrčí.
Co to je, zajímá se doktorka, ale zpráva z vojenské, tlumit hysterii. Kdo ji sem poslal? Nikdo, žádanku nemá. Tak pane dáme snímače, hotovo. Doktorka zírá do kardiogramu, je v pořádku. Tak pane dostanete složené antibiotikum, vyzvedněte je ještě teď na Kolišti a užívejte podle návodu dalších 7 dní. Tady je zpráva a jste propuštěn, jen to vytisknu. Už to zase netiskne, je to zamrzlé. Doktorka sfárá pod stůl k rozbočce, sestra tahá za kabel, ta dole znovu zasouvá zástrčku, sestra zkouší tisk zatím nejde. Tak počkej, zavoláme technikovi třeba nám poradí. Pod stolem s mobilem u ucha opravuje, takže tu hlavní zástrčku myslíte? Zalomcuje s tím stromečkem plným káblú a sestra, už to jede. Doktorka vyfárá, umývá se, sestra skládá jakési papíry a dává k podpisu zprávu a přidává recept. Tak tady, bác, bác bác do dveří. Sestra se pere s hysterkou, já beru papíry děkuji a vypadnu z tohoto blázince, kde se šetří a nikdo nebrání hysterkám aby obtěžovaly i tak přetížené doktory.
Jsem venku, za chvilku přijíždí dcera se zetěm, svezou mne pro léky a domů. Není mi sice dobře, byl to den blbec, ale i očistec, Jsem v podstatě zdravý člověk. :-D

581 Týna Týna | Web | Včera v 21:08 | Reagovat

[571]: Otrhávala jsem je dnes, přemístila jsem si jich více do korýtka, ale budu je muset dát znovu jednotlivě, strašně mi lezou nahoru za světlem a jak jsou křehké ulamují se. A to stojí na parapetu. Kvetou ale v jednom kuse a všechny. Jen jedna je jakási planá nebo co. Ještě jsem to neviděla, ale měla asi 50 nahození na kvítek a vše to uschlo bez rozvití. Jinak pokud má filaka jakoby kmínek, je nutné ho seříznout, nechat zakořenit (na tvrdé kartičce papíru, do ní otvor a sputit do vody aby se nenamáčely listy) a zasadit znovu, takto se omlazují letité kusy. Jinak holka přežije téměř vše.

[572]: pozor ale pokud je fialka vícebarevná, musí se pístek seříznout ještě po okrajích, jinak prý vzejde jen jednobarevná varianta
mám kadeřavé druhy, mívala jsem s panašovanými listy (flekaté s bílými skvrnami) a také jsem si zničila celou kolonii, chytily roztočíka jahodníkového a proti tomu není účinná obrana, napadá krom fialek hlavně jahodové záhony a to co na něj bylo účinné tak zakázali, neplnilo to normy škodlivosti...

582 Týna Týna | Web | Včera v 21:09 | Reagovat

[577]: fialky se ale dají přesazovat bez ohledu na roční období, kdeže se stala chyba?

583 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 21:10 | Reagovat

[577]:Mám ve štamprlátkách lístečky na zakořenění- fialek, rýmovníčku a tlustice a pak odpuzovač much, jen to zasadit. Ale zatím tomu voda nevadí kořínky to má, tak nevím, na zimu to dávat do zeminy, ale asi budu muset.

584 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 21:11 | Reagovat

[582]: Tak jo, můžu je tedy zasadit ty lístky s kořínky. :-)

585 bábina bábina | Včera v 21:13 | Reagovat

[576]: A já myslela, že jen my máme snad doma sběrný dvůr. :-)  :-D  :-D  :-D Jak vidím, je to všude asi stejné. Vyhazovat, vyhazovat. No jó. Ale, jak se to vyhodí, zrovna v ten okamžik se to potřebuje. :-D  :-D  :-D

586 bábina bábina | Včera v 21:14 | Reagovat

[584]: Udělej to až na jaře. Líp se to zakořeňuje. :-)

587 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 21:14 | Reagovat

[581]: Já už jsem je jednou odřízla, nechala jen lístky  a zapíchla do hlíny v květináči a ony se chytly. Jenže rostou a kvetou tak krásně fialkově jedna za druhou. Mám tedy jen tři a k tomu ostatní.

588 bábina bábina | Včera v 21:15 | Reagovat

[582]: Přemokřené. ;-)

589 bábina bábina | Včera v 21:17 | Reagovat

[587]: Nové si rozmnož a staré nechej "dožít". ;-)

590 bábina bábina | Včera v 21:19 | Reagovat

Mějte se hezky a dobrou noc.

591 Týna Týna | Web | Včera v 21:20 | Reagovat

[585]: všude stejné napříč generacemi, vyhazuji a zdá se mi vše býti bezedné, co šatstva jsem povyhazovala a nikde neubylo a nové nepřibylo (přiznávám jeden kousek v létě)

[586]: neřekla bych, dělávám to opravdu kdykoli, jestli mají kořínky, mohou do zeminy
já mám z květinářství i takový prášek, nevím co je to zač, ale slouží to k tomu že rostliny nemusí do vody a dávají se rovnou do květináče
vezme se list, kus rostlinky, cokoli chcete zasadit, "namočí" se do toho prášku a šoupne do hlíny, kořínky prostě vyrazí, odzkoušeno na aeschynantu (ta kytka nemá český název, ale je hezká)

592 Týna Týna | Web | Včera v 21:21 | Reagovat

[588]: kupte si novou a nadělejte odnože :-) kdybyste bydlela blízko, rozdělila bych se, mamka neví co s nimi a já také mám namnožené

593 Týna Týna | Web | Včera v 21:21 | Reagovat

[590]: dobrou noc

594 bábina bábina | Včera v 21:28 | Reagovat

[581]: Měla jsem několik druhů více barevných fialek. Modré s bílým okrajem, růžové s bílým. Je to už hodně dávno, kdy jsem se tomu věnovala, nepamatuju si již barvy. Rozmnožovala jsem je klasicky, pokud byl lísteček hodně velký, šikmo jsem ho rozřízla. Ale to jsem dělala k vůli tomu, aby se moc nevysiloval. Barvy si ponechaly. I ty se zubatými okraji lístků.

595 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 21:32 | Reagovat

[594]:Jsou to vděčné rostlinky. Měla jsem též bílou, ale věnovala jsem ji někomu, kdo po ní toužil. Byla v pokoji a do kuchyně se již tehdy nevešla. ;-)

596 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 21:33 | Reagovat

[593]:Dobrou noc, dobře se vyspěte všichni. :-)

597 Týna Týna | Web | Včera v 21:41 | Reagovat

[595]: bílou snad ani nemám, mám fialové, růžové hladké i s vlnkovanám okrajem zeleným a potom myslím nějakou dvoubarevnou, já se těším až se tomu budu moci věnovat zase trochu víc, nový parapet bude výš, takže na něj Dan z ohrádky nedosáhne další chvíli, teď mi shazuje eschynanty právě (je to převislá kytka)
na kytky taky dojde a na jejich ozdravení, přesázení, hnojení
musím přebrat orchideje, kouknout co zachránit a co ne, na některé mi pálí sluníčko, budou potřeba trochu uzdravit, a jedna asi přišla pryč, ta je dál od okna a moc se jí to nelíbí, je třeba je prořezat a dát dopořádku, ale to je tak na to aby si na celý den někdo vzal toho malého špunta :-)

598 Týna Týna | Web | Včera v 21:42 | Reagovat

Asi se mi podaří dát do dobrých rukou ty chodbové květiny, jednu si vezme kamarádka, tu menší a tu vlekou se pokouším "vnutit" jiné :-)

599 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | Včera v 22:07 | Reagovat

[598]: Já jsem měla v chodbě fikus  benjamina a když se měla upravovat chodba-lino, okna atd. tak jsem jej dala kamarádce do domu. Má ho dosud, prospívá. :-)

600 Lydie Lydie | Včera v 22:48 | Reagovat

[597]: Fialky mám už jen 2. Ony nemají rády okna na jih. Já teˇd už jiné nemám - dřív jsem měla jedno na severozápad a tam se jim dobře dařilo.

601 Lydie Lydie | Včera v 22:52 | Reagovat

Loni jsem dostala nějaké kytky k narozeninám - byly u nich  dekorační snítky draceny. Tak jsem je nechala zakořenit a zasadila do květináče. Je z toho hezká květina.

602 Lydie Lydie | Včera v 23:41 | Reagovat

Přeji dobrou noc. [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

603 Petr Petr | Dnes v 4:41 | Reagovat

[580]: Ivane krásná reportáž.

604 Petr Petr | Dnes v 5:27 | Reagovat

[599]: Co se kytek v místnosti týká, není to moje hobby, ale obecně platí, že světlo, teplo, a voda musí být ve správném poměru. Příroda si to venku řídí sama, na případné výkyvy jsou venkovní rostliny připravené, ale byt je specifická záležitost.
Já si zakládal vždy na tom, že mám ke všemu racionální přístup, ale několik zkušeností mě zviklalo, a já - nesmějte se mi, věřím, že kytky reagují na lidi v domácnosti či v kanceláři.
Kysi jsem jako vedleší produkt v zelinářství měl ve skleníku kytky, a těmi jsem dělal radost ženským v kancelářích.
Na stravovacím provozu si vždy stěžovali, že s těmi kytkami se vždy něco stane, a jak je možné, že Božence v pokladně to tak pěkně roste, a že ji tam dávám určitě lepší. Já jim vysvětloval, že vyžadují přítomnost peněz.
Dnes bych klidně řekl: "Protože Boženka je hodná holka, ale vy jste tu jedna baba víc protivná než druhá", ale tehdy jsem si to nedovolil, i když to byla pravda.

605 Kitty Kitty | E-mail | Web | Dnes v 7:49 | Reagovat

Dobré ráno do Kavárny a všem, kdo sem dnes zavítají. Vítá nás drobný déšť, ale tak se dám do oken vevnitř. Asi to bude podobně rozpršené dnes všude, vydržte, bude líp. Všem nemocným zlepšení stavu i situace a zdravím, ať to nepřeženete s prací a potravou. Kdo máte zkušenost, čím si v takovém počasí zlepšit náladu, sem s tím. Budeme to potřebovat všichni. Hlavně nepadat :-)

606 Jeník Jeník | Před 40 minutami | Reagovat

Krásné - sice podmračené - přeji všem dopoledne. Sice kostrbatě , ale přeci se mi podařilo pozdravit.

pro nar. soc. - krásně jste to popsal co se vlastně dnes v těch ordinacích odehrává. Nechci zde nadávat , ale vlastně všichni doktoři si chtějí(nebo musejí) vydělat a proto se dělají i nesmyslná vyšetření a hlavně pořád dokola. Na hlavní problém pacienta se přijde obyčejně náhodou , nebo pozdě. Dalo by se o tom napsat romány. Sám jsem podobnou příhodu s bláznivou (šílenou) pacientkou v interní ordinaci zažil také. Již jsem to zde jednou před časem popisoval také , takže to již nebudu zde dále rozvádět. Ale přesto Vám držím palce , aby jste se co nejrychleji vyzdravěl. :-D

607 Lydie Lydie | Před 33 minutami | Reagovat

Přeji krásnou sobotu.  Nevadí, že trochu mrholí.

[604]: Petře, to mě pobavilo. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Jde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx