Kavárna U Ruži - září 2017

1. září 2017 v 0:04 | Ruža z Moravy |  Kavárny-povídání s lidmi
Tak je tady měsíc zář: nové zážitky pro děti i rodiče - školy všech stupňů, sběr úrody ze zahrádek a polí - pokud nějaká je, počasí nejisté, ostatně jako každý rok, že?
Vítám vás v zářijové Kavárně a na rozjezd jsem našla na netu pár pranostik. Vyberte si, která se bude hodit v průběhu měsíce, ano?


Teplé září - dobře se ovoci i vínu daří.
V září mnoho požárů bývá, proto se obloha rdívá.
Na dešti v září rolníkům moc záleží.
Zářijový déšť polím potrava, zářijové spršky pro víno otrava.
Bouřka v září - sníh v prosinci.
Teplé září - říjen se mračí.
Září víno vaří a co nedovaří, říjen dopeče.
Babí léto - léto na odchodě.
Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný podzimek a pozdní zimu.
Divoké husy na odletu - konec i babímu létu.
Divoké husy svačinu odnášejí a zimu přinášejí.
Září jezdí na strakaté kobyle.
Podzim bohatý na mlhu věští v zimě mnoho sněhu.
Září, na léto jde stáří.


(a na nás asi také)

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Ten čas léta babího mne k zamyšlení nutí
Na dávné časy vzpomínám
Je dobré paměť obstojnou mít
zpět někdy v mysli sáhnout
na života nit

Proč zrovna září zajímavé je
toť měsíc svateb rodinných
Dědeček s babičkou pradávno
v září svatbu měli
přes 60 let spolu vydrželi
vlastně dokud jeden z nich
ze života neodešel...
Také naše svatba v září byla
skromná tichá se mohla zdát
před kolika lety
se mi nechce ani psát
je to již let šest a padesát
syn prostřední přesně polovinu
let šťastné manželství má

Tak doufám... vlastně věřím
že i manželství vnučky
též v září před 3 lety uzavřené
tu tradici trvalého vztahu neporuší
a láska jim oběma zůstane
♥♥

Mimochodem letos v září se žení syn básníka Petra Šafránka, kterého básně jsme již v Kavárně měli.
Ať jsou novomanželé šťastní a klape jm to hodně dlouho.


Tradice je tradice a tou se zde staly staré Tlusťjochovy pohlednice.
Tak alespoň pár docela aktuálních k těm svatbám. Pitíčko, jaké kdo chce a pak hupky do teploučka.
Obrázek postele mi Pavel neposlal...tak aspoň kamínka. Pak už jen vše pro manželství potřebné...

Co zbývá pak do života? Trochu toho humoru, někdy i černého..


Přišlo emailem a nevím, zda tomu lze věřit. Kde se to vyrábí tam napsáno není.


Tak tento Maruškou-Fukčárinkou zaslaný návod se mi moc líbí...jak vám?


Poněkud veselejší ??? stáří... Co na to říci?? Přišlo mi emailem...

Tak to by stačilo....Překvapený

Doufám, že téma zářijové Kavárny vás bude inspirovat k vzájemné zábavě.

 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (988)
Zobrazit starší komentáře

901 Hanako Hanako | 27. září 2017 v 21:25 | Reagovat

Prohopsala jsem si až sem, abych vám dala dobrou noc. :-)  :-)

902 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. září 2017 v 21:49 | Reagovat

[Smazaný komentář] Dobrou noc. Jdu chystat kalendář na říjen a nějaké ty obrázky, jestli vydržím. ;-)  :-D

903 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. září 2017 v 21:54 | Reagovat

Dobrou noc, už opakuji, nevytisklo se to, tak nevím. :-(  :-)

904 Lydie Lydie | 27. září 2017 v 23:37 | Reagovat

[Smazaný komentář]Gratulace k 900. :-)  :-)  :-)

905 nar.soc. nar.soc. | 28. září 2017 v 7:55 | Reagovat

Dobrý den.

Na kabelové TV položili otázku, budou lidé nesmrtelní a budou žít věčně? Osobně bych o to nestál. Fyzický život je pěkný, dokud je člověk zdravý a čiperný. Chce to činorodost, pohyb a stálé učení. I největší odhodlání se nakonec ( a jak to odstranit) vyčerpá a přejde do etapy odpočinku nebo naplnění.
Jsou už na světě stovky zmražených mrtvol, doufajících před koncem, že budou někdy vzkříšeny a lékařská věda jim vrátí nejen vnímání, ale i přiměřené omlazení. Otázka je, jak se vyrovnají s nároky budoucnosti, když čas průběžného učení promarnili jako nanuci? Vždyť budoucnost přímo pádí před každým a zatím nikdo nepracuje nad "norimberským trychtýřem", kterým se už od středověku usiluje o nalévání rozumu a moudrosti jednorázově do kebule každému potřebnému. Povšiml jsem si, že i nedokonalé "předávání" rozumu od starších, je mladými zanedbáno, ba přímo odmítáno a vysmíváno. Klade ta nesmrtelnost zapeklité otázky! :-D

906 Petr Petr | 28. září 2017 v 8:04 | Reagovat

[891]: Já učím děti takto: Uvidíš-li oheň plát, tak volej stopadesát!
Jinak nemotechnická pomůcka:
150 - nula je jako hadice
155 - pětka - invalidní vozík = doktor
158 - osmička - pouta = policie.

907 Petr Petr | 28. září 2017 v 8:27 | Reagovat

[885]: V kontejnerech na sběrném dvoře jsou stále vyházené bicykly. Já jich zprovoznil celkem pět. Občas ztrácím přehled, kde zrovna který z nich mám už týden opřený.
Byl tu chlapík, který měl jako živnost tato kola recyklovat.
Byl to skvělý podnik ekologický se sociálním aspektem.
My chudí měli možnost se blýsknout s kolem, které vypadalo jako nové.
Jenže odmítl se podřídit EET, a že to do důchodu domarodí.
Takže výzva pro mne je tato:
Přes zimu se zapojím do  program KOLA PRO AFRIKU.
Doufám, že mi tu někdo poradí jak nafouknout garáž...

908 Jeník Jeník | 28. září 2017 v 8:42 | Reagovat

Hezký den přeji zde všem.

pro pana Petra - máte hezkou pomůcku na ta důležitá čísla. Musím se ji také naučit , ale nejen naučit , ale také ji dále předávat.Děkuji Vám za ni.

Včera jsem se s manželkou nahlas zamyslel o úctě a neúctě k rodičům a starším lidem. Dcera před nedávnem se před manželkou vyjádřila , že by také měla chodit ještě někam do práce , prý maminka od její sestřičky to udělala také. Hned jak mi to manželka řekla , tak jsem se rozčílil do běla. Kdyby to řekla přede mnou tak bych ji dal facku až by ji sopel vyletěl z nosa. (možná né , kdyby byly poblíž děti). Chvíli jsem zuřil co si to ten náš spratek dovoluje. A rychle jsem začal vzpomínat jakou úctu měli k rodičům(prarodičům) naši rodiče ( z obou stran) a jakou úctu jsme měli k vlastním rodičům my s manželkou. Jen jsem ji naznačil co by asi na to řekl třeba tchán - manželčin otec. No neřekl by nic , protože takovou sprostotu posílat své staré rodiče do práce bychom si nedovolili ani vyslovit a vůbec by nás takováto věta ani nenapadla. Vím , že ihned mi všichni namítnete jak jednotliví rodiče pracovali , případně jak pracovali prarodiče. Ale to je jiná souvislost. To oni sami chtěli pracovat , případně nějak si přilepšit , nebo spíše finančně pomoci dětem a vnukům. A to měli hodně malé důchody. Spíše jsme je přemlouvali aby již nic nedělali , případně jen doma pro sebe , ale stejně jsme se snažili jak jen to šlo jim doma pomoci. A to až do jejich smrti. Hlavně manželka. Já byl pořád pryč. Ale když jsem byl doma , tak jsem třeba nosil uhlí , pomáhal jak se dalo , třeba umýval okna , pomáhal prát atd. Opravdu velkou oporou mi byla v tomto manželka vždycky. Jsme již opravdu starodůchodci , ale co si dnešní naše dcera dovolí vůči nám říci ( jen manželce) tak to je drzost na kvadrát.  Možná že jsou vztahy - nebo nazírání na život jinde lepší , ale jak to všeobecně sleduji ,je to všude spíše horší než dříve. Vzpomenul jsem si jak jsme měli všeobecnou úctu k učitelům ve škole , dokonce i slušnost ke každému dospělému a starému člověku obvzvláště. Nebylo nám zatěžko si stoupnout v tramvaji , nebo ve vlaku , když nebylo kde sednout a přišel někdo starší. Zdravili jsme alespoň v baráku každého dospělého  i když jsme jej třeba neznali. Dalo by se to rozvádět donekonečna.

To jsme se jen tak zamyslel, stejně si myslím že nic nezměním.Nelíbí se mi tento stav vědomí u našich mladých lidí - myšleno všeobecně. ;-)

909 nar.soc. nar.soc. | 28. září 2017 v 8:50 | Reagovat

[907]:

Nazdar Petře.
Tady žádný návod na nafouknutí garáže nenajdeš. Musil bys přesídlit na Floridu, otevřít vrata a hurikán by to provedl za Tebe.
Existuje svépomoc, vezme se větší vrak ( s motorem vpředu a dlouhou kapotou,  třeba Volha ), zpojízdní se, nasadíš si přilbu a brýle, couvneš dostatečně daleko před otevřená vrata garáže, dupneš na to a nezastavíš, dokud se prostor řádně nezvětší ( podle stavu "berana" lze zprostornění i zopakovat).

910 nar.soc. nar.soc. | 28. září 2017 v 9:09 | Reagovat

[908]:

V každé rodině je něco! Jak se potom mají domluvit státy ( mimo rvačky a války).
Když jsem pracoval s buldozerem a zejména s upraveným jako tahač při orbě, řídil jsem se heslem, když to jde tak toho hodně nadělat a za deště sedět v hospodě ( v půli směny ) nebo být doma s rozepsanými dny úkolové práce.
To vedlo mého otce k jakémusi vědomí, že se flákám. Přijel k nám na kole a hned "co děláš", úcta nedovolí říci "co je Ti do toho"?. Vždy uctivě, co bys potřeboval a hned jsem dostal rozpis, tak na celý týden, co bych měl kdybych chtěl a blablabla.  Jenže aktivity rodičů vedly jednosměrně, obdělat pozemky ( byli v JZD, ale měli další nehlášené ) chovat slepice, králíky, vyrábět víno a ve sklepě po nocích držkovat s buhví kým ( třeba s Bartoškou a Čmaňou ). Vajíčka, králíci, kachny, ale i prachy pak putovaly k jedné nebo druhé sestře. Já prý si umím poradit. No to jo, ale když už, tak pro sebe a jiným jen z ochoty a nikoli na rozpis.
Mám dvě dcery, jedna k nám chodí, aby nás viděla a takto potěšila, druhá přijde jednou za uherský rok a hned "co děláte". Moje žena je Pražačka, vždy mluvila spisovně a slušně. Po 50letech zmoravštěla a dceři hned odsekne "hovno a ty se nestarej". Žena došla k názoru, že na tvrdou povahu, platí jen tvrdá slova. :-D

911 johanes johanes | E-mail | 28. září 2017 v 9:40 | Reagovat

...dnešní důchodce není dobré po zdravotní stránce srovnávat s našimi rodiči či prarodiči.Myslím,že my jsme na tom podstatně lépe.Lékařská věda postoupila a drží nás v lepším zdravotním stavu.Alespoń se domnívám,přesto,že je to velmi individuální.
Ten problém s mladými je celospolečenský,Češi prostě takoví jsou,Když nad sebou nemají knůtu,tak se neumí chovat.Sami nakonec říkáte...kdybychom to my zkusili,dostali bychom od rodičů přes ubu...
Nebyl jsem u toho,ale předpokládám,že vaše dcera v ten moment nevystupovala v roli pracovního úřadu,aby vás popohnala do zaměstnání.Ono také dosti lidí chodí i v důchodě do práce nejen pro peníze,ale i ze sociálních příčin.Chybí jim zapojení do společnosti,vztah ke kolektivu a pod.To je také holá skutečnost.Jde ale o to,aby to mnozí nepřeháněli a pochopili správný čas,kdy je třeba odejít na odpočinek.
Přeji krásné podzimní dny...

912 Petr Petr | 28. září 2017 v 9:43 | Reagovat

[885]: V kontejnerech na sběrném dvoře jsou stále vyházené bicykly. Já jich zprovoznil celkem pět. Občas ztrácím přehled, kde zrovna který z nich mám už týden opřený.
Byl tu chlapík, který měl jako živnost tato kola recyklovat.
Byl to skvělý podnik ekologický se sociálním aspektem.
My chudí měli možnost se blýsknout s kolem, které vypadalo jako nové.
Jenže odmítl se podřídit EET, a že to do důchodu domarodí.
Takže výzva pro mne je tato:
Přes zimu se zapojím do  program KOLA PRO AFRIKU.
Doufám, že mi tu někdo poradí jak nafouknout garáž...

[864]:

[907]: Tak to nějak blbne, pracně napsaný komentář je fuč...

913 Petr Petr | 28. září 2017 v 9:45 | Reagovat

[912]: Tento "výtvor" tu mám podruhé, a já psal celou esej na téma dnešní mládež, a ta je fuč.

914 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 11:52 | Reagovat

Zdravím a jdu se kouknout. Už to tady zase blbne. :-!

915 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 12:33 | Reagovat

[913]: Tak Petře, jste musel  sáhnout na něco jiného než komentovat, protože spadené to není a jsou tam zatím všechny, co jsou tady vidět.
Kdybych se nechystala dodělat oběd, tak bych krásně mohla polemizovat na úctu ke starším a pod. Ale posílat nás do práce si kluci nedovolili. Spíš se divili, že ještě na půl úvazku deset let v důchodu dělám a nakonec muž mi chodil pomáhat aspoň na chvíli- spíš si pročíst noviny, obsloužit, když jsem "musela" odběhnout a pod.To byla moje volba a malé přilepšení k důchodu. :-)

916 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 12:35 | Reagovat

Konečně jsem zlikvidovala zbytek rajčat- sazenic na balkoně. Trochu jsem to tam upravila, ale není to ještě všechno upravené na zimu. Musíme leccos vyházet, udělat tam krabici s polysterenem jako příp. špajzku, odklidit sezení kočiček a pod. drobnosti. ;-)

917 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 12:40 | Reagovat

Mám dotaz, jak to vypadá letos s ořechy? Kde jsou a kde nejsou? Tady prý moc  nejsou, tak nevím... :-)

918 nar.soc. nar.soc. | 28. září 2017 v 13:13 | Reagovat

[911]:

Moji rodiče se dožili - matka 92 + 5dětí, otec 91 + prý nějaký levoboček ( ženil se v 35letech.
Šel jsem do důchodu v 58 letech ( propouštěla se  skoro třetina zaměstnanců, protože ředitel byl vůl a nebyl schopen opatřit žádnou práci, pouze dluhy firmě.
V důchodu jsem hned dostal 12měsíčního vnuka na celodenní péči až do 3,5 roku. Zemřel mi otec a nastala péče o matčin barák, hospodářství. Navíc vrácené pozemky z rozpadlého JZD. Nakonec osobní péče o matku po dosažení 90let. Současně mi marodila žena = 7 břišních operací za 2roky + 10let pravidelných kontrolních prohlídek. Zemřela mi matka, projednání dědictví, převzetí všeho na dědickou dohodu se závazkem splatit 1,6mil Kč do 7let. Oboustranný sirotek a ohled odnikud! Aktivita v Družstvu, pracovní výpomoc s traktorem po úmrtí jejich traktoristy. Prodej děděného domu dceři na hypotéku, vyplacení sourozenců z dědictví ( na třikrát, vždy po shromáždění peněz z dalších prodejů). Dodnes řešené případy náhradních nájmů a užívání ( jen za poslední rok za 160tis.). Čtyři ojetá auta za 10let, z toho mi dvě roztřískali, vnučka s vnukem ( zase 90000.- ). Takový fofr jsem neměl v pracovním životě, ani náhodou. Aby to bylo celé, chlapi v družstvě jsou v důchodu a chtějí se firmy zbavit (tzn. letos naposledy podíly na zisku), dělám jim předs. kontrolní komise a lidi na mne spoléhají, že se věc správně a řádně skončí, aby dostali peníze za své podíly. Takže i to důchodcovské spaní není bůhví co. Ale dokud žijem, nemá cenu slzet, na to budou mít čas ( taky jen chvilku ) pozůstalí. :-D  :-D

919 nar.soc. nar.soc. | 28. září 2017 v 13:21 | Reagovat

[917]:

Soused má strom ( dvoják ) u silnice, z toho jeden kmen je nad naším vjezdem a pozemkem. Pár desítek ořechů se válí po zemi, ale nejsou k ničemu. Letos jsou ze sucha obzvláště drobné a o to mají silnější skořápku. Jádro vyndat prostě nejde. Plevelný strom mě štve. Soused se tváří a jedná jako chytrá horákyně. Když je sklizeň, jsou ořechy jeho, když je řešení převisu ( budoucího pádu) patří ořech obci, protože roste na jejím pozemku. Před 50lety, to byly proutky, řekl jsem, ušmikni vše a nechej jen jeden. Ne, prý až bude ukázka a nechal dvoják. Ten je přehuštěný a koruny se vyvíjejí každá na jednu stranu. Kmeny jsou už vychýleny šikmo od sebe v koruně 2m. Jeden do silnice a druhý k nám. Tak to dopadne, když se blbec ujme pěstění planého dřeva. :-D

920 Lydie Lydie | 28. září 2017 v 14:54 | Reagovat

Přeji krásné odpoledne. Tady svítí sluníčko a je 17 st. teplíčka :-)  :-)

921 Jeník Jeník | 28. září 2017 v 16:31 | Reagovat

pro pana Johanese, pro pana Petra a pro pana nar.soc. - já jsem se nevyjadřoval s tím , že lidé v pokročilém věku nemají nic dělat. Spíše si myslím a to jsem tak i napsal - asi to tak nevyznělo , že mají pracovat a dělat podle svého gusta , podle svých možností a chuti. Vím , že většina důchodců pracuje pořád a docela hodně a navíc , že je to baví , ale nesmí to s "musem". To pak není již práce jako zábava , ale otročina , kterou si ale žádný důchodce nezaslouží. Myslím Ty co  pracovali poctivě celý život. Já třeba pracují také hodně , ale spíše hlavou a kancelářsky , až má manželka na mne někdy zlost ve stylu , že ji zanedbávám. Ale tak to není .Spíše se snažím všechny ty roky co byla sama ji nějak nahradit svou stálou přítomností doma. A ona zase mi se snaží dělat domov domovem. Čili si neustále jak se říká jdeme naproti i když to tak nevypadá. A když k tomu připočítám i občasnou starost o vnoučky , tak nám již postarším nemocným lidem to docela stačí ke spokojenosti v žití. Vím , že někdo je více tzv. "Jura" , někdo méně. Někdo stíhá více , někdo méně. Nad různé lumpárny co se stále kolem nás dějí (třeba máslo a pod.) je třeba se povznést a nerozčilovat se. Jenže já jsem cholerik od přírody , mne různé lumpárny štvou pořád. Dříve jsem to musel pořád v sobě dusit , nyní již nic nedusím a docela se rád  vynadávám nahlas , ale na dvoře , nebo na zahradě v domnění , že mne nikdo neslyší. Onehdy mi manželka připomenula - nebo mne spíše napomenula , že jsem řval tak , až to bylo slyšet až na ulic. A hned co jako by si mysleli lidé kteří by to uslyšeli , nebo spíše co by si o nás pomysleli. na to jsem hned odvětil , že názor té blbé a hluché baby od vedle nejsem zvědavý a toho vola z druhé strany co chtěl takhle jednou vraždit manželku a házet ji z okna teprve ne. (on je tintítko a ona má dvěstě kilo). Dělám , že je neslyším a nevidím i když s tím sousedem a jeho dvěstěkilovou manželkou  občas promluvím. A ostatní naslouchači ať si poslechnou "hlas lidu". :-D

922 johanes johanes | E-mail | 28. září 2017 v 16:53 | Reagovat

...já vám Jeníku rozumím.Každý jsme nějaký a pak je rozhodující jen slušnost.Já mám výhodu,že jsem vyrovnaný celkem klidný chlap.Život mě tomu naučil.Takže neřvu a už vůbec neuděluji jinému nějaké společenské tituly.Ale co,sranda musí být kdyby na chleba nebylo.Napsal jsem jen své stanovisko,to neberte jako kritiku vašeho psaní.Kádrování jsem na hony vzdálen.Zdravím...

923 nar.soc. nar.soc. | 28. září 2017 v 16:55 | Reagovat

[921]:

Nechodím pro slovo daleko a tak se mi přihází různé zkratky, že reaguji předčasně. Nijak jsem se v životě moc nerozhlížel, kdo mne slyší a jak mi to uškodí. Takže jsem nakonec místo v technické zemědělské kanceláři skončil na traktoru, kombajnu a buldozeru ( i to musí někdo dělat ), abych zabezpečil rodinu, když chytrolíni znemožnili manželce domluvené zaměstnání. Vždy jsem se držel poučky, že muž má povinnosti k rodině až do sebeobětování. Kariéru jsem hodil za hlavu a snažil se získat zdroje pro uspokojení rodiny. Po pravdě, povedlo se mi to v souladu s vlastní představou až v posledních 10 letech. Musím si říci pozdě, ale přece. Žena říká, že jsem živel a krotit mne, je dřina. Docela jí to věřím. :-D

924 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 28. září 2017 v 18:16 | Reagovat

[900]: O_O Jej, 900 :-D gratulace, bude "mejdlo" :-D
Všem dobrý podvečer, jdu si vše pročíst, zastavila jsem se u Mimořádného slova k volbám co zde Ruženka dala mimo Kavárnu. Já volit půjdu, budu ve volební komisi a doufám, že bude voličů hojně. :-)

925 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 28. září 2017 v 18:30 | Reagovat

[907]: Petře, nemáte v blízkosti sběrné místo? Nechala jsem zde v Kavárně odkaz na sběrná místa. :-)

[908]: Mám kolem sebe spousty lidí, co si chodí přivydělat. Pokud je to tak, že si přivýdělkem vylepší svůj životní styl, tak prosím. Ovšem přilepšovat dětem, nééé a už vůbec ne posílat rodiče do práce. To bych je také hnala. My jsme s mužem pomáhali tím, že jsme vnoučata pohlídali i  v době nemoci, to aby mladí mohli do práce. Takto jsme pomohli se všemi pěti vnoučaty. Nyní sem tam hlídáme toho nejmenšího, ale už toho je občas až, až. Řekla jsem snaše, že to zkusíme více regulovat, byla pro. Manžel má občas záchvěvy, že by šel na brigádu, to se ozvu - nadřel jsi se dost za celý život, nyní odpočívej a užívej si volna.
Posílat rodiče do práce, to bych si opravdu s dcerou promluvila.                   Paní manželka vám to zřejmě pro klid rozmluvila, kdyby se opakovalo, určitě si poradí sama. :-)

926 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 28. září 2017 v 18:32 | Reagovat

[910]: :-D Je vidět, že vaše paní si umí poradit. :-D

927 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 28. září 2017 v 18:38 | Reagovat

[911]: Já bych řekla Johanesi, že zde pokulhávají "koníčky"- záliby, co jsme v době pracovního procesu nestíhali.
S tím zdravotním stavem nesouhlasím, já si myslím, že dříve byli lidé zdravější, odolnější. Nechci ani pomyslet jak budou na tom naše děti při tom dnešním pracovním vypětím - dnes kdo nemá silné lokty a náturu, tak kolabuje.Stres k ničemu nevede, to víme. ;-)

928 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 28. září 2017 v 18:39 | Reagovat

[917]: Ořechy u nás Ruženko vůbec nejsou. :-( Na zahradě má syn dva mohutné ořešáky a ořech žádný, kolegyně zrovna tak. :-(  ;-)

929 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 28. září 2017 v 18:44 | Reagovat

[921]: Pane Jeníku, napsal jste to velmi krásně. A nejste vy náhodou bratr mého muže, Myslím to s tím vynadáváním. Občas jsem jak vaše žena, že bychom byly sestry - neřvi, ať tě někdo neslyší. To manžela nazvedne a odpoví ať mu všichni políbí prdelku 8-)  :-D

930 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 28. září 2017 v 18:45 | Reagovat

:-D Mějte všichni pohodový večer, už mě zde bylo dosti :-D

931 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 19:31 | Reagovat

[930]: Tak jsem zase po delší chvíli tady. Udělala jsem takové menší úpravy, úklid a docela jsem toho měla dost. Jak dopadne pantáty, uvidíme, dnes pomáhal na domě mladých, prý nabíral písek do koleček, tak to bude zítra určitě cítit. Jen se najedl umyl a šel lehnout. Nežádali to od něj, ani se nezmínili, nevydržel to a šel tam sám se podívat a už tam zůstal. Tak jsem toho využila k určitým pracím, při kterých by mi spíš překážel. Jedno po druhém. :-)

932 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 19:34 | Reagovat

[930]: Máš na blogu krásné záběry přírody, je vidět, že máš smysl pro krásu krajiny. :-)

933 Týna Týna | 28. září 2017 v 20:23 | Reagovat

Hezký večer!

Tak tu pomůcku na důležitá telefonní čísla znám též, jen s tím rozdílem že 150 nás učili jako plachtu, do které se skáče a mamka mi tuhle říkala, že je to učili jako rybníček na nabrání vody :-) znám to z dětství, učili nás to ve skautu, Vojta si to díky tomu dobře pamatuje
Jinak dnes prima den. Svatováclavská jízda historických aut, kterou sledujeme z balkonu. Jen první část, kdy jdou mažoretky s orchestry. Auta sledujeme pěkně zezdola od silnice a v poslední fázi prohlížíme vystavené kousky na stadionu. Tam probíhá i doprovodný program, takže letos byl Vojtík namalován na obličej jako pirát, dostal odměnu za správné vyplnění takového obrázkového testu, kde měl škrtat co dělají lidi špatně (to dítě je chytřejší než já) a také si pojezdil na koloběžce. Jen jej mrzelo, že jsme nestihli vyhlídkový vláček, tak nějak jezdil jen do půl třetí, poslední nám ujel o jednu křižovatku, kterou jsme nestihli přejít a pak nás už odmítl vzít. Bylo nás tam více. Pan řidič byl strašně nerudný člověk. Na jednu stranu jej chápu, asi měl nějaký příkaz, ale mohl to jaksi lépe sdělit. Byl děsně nepříjemný.

934 Míra Míra | 28. září 2017 v 21:25 | Reagovat

[921]:
V podstatě to cítím stejně. :-)

935 Míra Míra | 28. září 2017 v 21:34 | Reagovat

[927]:
Moje žena tvrdí, že generace našich rodičů byla přes všechno (anebo právě proto), co zažívala (válka, těžká práce, atd.), mnohem odolnější, než dnešní mamánci. Současná generace se dělí na "bio" a pod. a lemply u počítačů. Velmi hrubě řečeno, neberte mě za slovo. Komu ten který způsob života přinese víc se už my asi nedozvíme. :-)

936 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 21:36 | Reagovat

[933]: Tak to jsi zase fotila, ne? Pro vzpomínku Vojtíkovi. Ten první školní rok jsou děti opravdu citlivější na události a nakonec rodiče si také z těchto roků nejvíc pamatují. Vím to od sebe. :-)

937 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 21:37 | Reagovat

Včera jsem ležela od 22,30 hod. a ještě v 0,100 nespala. Jen tak ležela a kočky mi ležely u nohou každá z jedné strany. Asi mi "hlídaly" klouby, i přes deku jsem cítila od nich teplo. :-D

938 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 21:47 | Reagovat

Zapomněla jsem se pochlubit dárkem od kamarádky- tři středně velké bedle jeden žampion a jedna malá bedla jedlá- zítra je usmažím, podle mužova přání- tedy až se vrátíme z hlídání. Chtěla jsem vydělat guláš z mrazničky, ale toto bude jiné pošmáknutí. No, kočenky už čekají na dece, já nevím, co si to poslední dobou zvykly. To by chtělo foto, že? Raději ne. Bába s kočkami a pantáta vedle v pokoji, to je, co? On aby chodil na návštěvu-občas- :-D

939 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 21:47 | Reagovat

Zapomněla jsem se pochlubit dárkem od kamarádky- tři středně velké bedle jeden žampion a jedna malá bedla jedlá- zítra je usmažím, podle mužova přání- tedy až se vrátíme z hlídání. Chtěla jsem vydělat guláš z mrazničky, ale toto bude jiné pošmáknutí. No, kočenky už čekají na dece, já nevím, co si to poslední dobou zvykly. To by chtělo foto, že? Raději ne. Bába s kočkami a pantáta vedle v pokoji, to je, co? On aby chodil na návštěvu-občas- :-D

940 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 21:53 | Reagovat

Dobrou noc všem a mějte hezké dny. Ještě zítra by mělo být hezky, pak má pršet. :-)

941 Míra Míra | 28. září 2017 v 21:58 | Reagovat

Proklikal jsem se sem, hurá! Znamená to neopustit získaný post, dokud chci něco napsat, říct. Právě jsem se stal politikem. :-D

942 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 21:58 | Reagovat

Už se zase proklikávám, chtěla jsem ještě zdůraznit, že jsem vytáhla Johanesův komentář. O_O

943 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 22:00 | Reagovat

[923]:Tak toto je on a myslím, docela rozumný mužský- jo život ho naučil. Hezké, Jeníčku. :-)

944 Míra Míra | 28. září 2017 v 22:03 | Reagovat

[Smazaný komentář]
Cha, cha, odeslal jsem komentář a ocitl jsem se v propadlišti dějin na začátku září. Hlavně zdraví... :-D  :-D  :-D

945 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 22:13 | Reagovat

[Smazaný komentář]Je zajímavé, když jsem se sem dostala z emailu- kde je oznámení o odpovědi na komentář, nemusela jsem proklikávat. Ale ještě se kouknu, kde se snad toulá. :-)

946 Míra Míra | 28. září 2017 v 22:14 | Reagovat

Toto je přesně moje téma s mladými počítačovými blouznivci. Říkám jim - tohle je fakt pokrok? Vždyť ty všechny mobily atd., fungují jen jako... A kdy se stane to, že si někdo splete písmeno či číslo (při dnešní relativní negramotnosti je to u inženýrů běžné) a ta raketa poletí někam jinam, než měla a bude průšvih. Šance je v tom, že ta raketa z druhé strany bude spuštěna stejně blbým operátorem a buď se srazí nebo obě spadnou do moře.
Přeháním, vím, ale co už si z toho dělat jiného, než srandu? :-?

947 Míra Míra | 28. září 2017 v 22:17 | Reagovat

Přátelé, dnes jsem opravdu už doklikal. Bojím se, že mi chcípne, totiž umře, myš.
Dobrou noc. :-D

948 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 22:18 | Reagovat

[Smazaný komentář]S těmi čudlíky to může jednou rozbít svět. Ti váleční štváči si zahrávají- kteříkoliv- jejda to je krásné slovo, co? No nic, už jdu- dobrou i Míro vám. Kdyby ti politici měli zkušenosti jako vy a vrstevníci, mohl by být větší klid. :-)

949 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 22:19 | Reagovat

[Smazaný komentář] :-D  O_O  :-D

950 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. září 2017 v 22:20 | Reagovat

[Smazaný komentář] :-D  O_O  :- hezky řečeno

951 Lydie Lydie | 28. září 2017 v 23:15 | Reagovat

Přeji všem dobrou noc. :-)

952 Hanako Hanako | 29. září 2017 v 9:08 | Reagovat

Dobré ráno, je slunečno, časně bylo 7 st. Také jsem dostala pár hub,asi udělám houbofleky. Dětičky mají ředitelské volno, muži jsou v práci, dcera se snachou si konečně udělaly čtyřdenní odpočinkový pobyt v Písku. Potřebují to obě, poslední týdny byly pro ně náročné. :-)  :-)  :-)

953 Jeník Jeník | 29. září 2017 v 9:16 | Reagovat

Zdravím při krásném dnu všechny v kavárničce zde dohromady na jednu kopu.

Napsal jsem to kostrbatě, ale myslím to dobře.

Dneska po ránu jsem byl nakoupit obyčejný plánovaný nákup. Vrazil jsem do Peny . No kdybych tam nešel udělal jsem lépe. Koupil jsem si dvoje kávěnky , čtyři cibule, manželka si vyzkoušela jedny gumáky. Viditelně ji seděly , ale byly jen černé , takže si je nekoupila s tím , že jsou jí prý velké,Nebyly , jen je nechtěla. Noviny neměli , všechno co bylo v letáku na dnešní den - neměli. Máslo neměli žádné i když bylo také inzerováno , že bude ve slevě. zeleninu neměli žádnou. Že já vůl tam vůbec chodil. Zaplatili jsme a šli jsme udělat klasický nákup do Alberta. Tam skoro to samé. Máslo a vajíčka neměli. manželka začala hořekovat jak prý obalí řízky , když to dceři slíbila. I zželelo matce jejich dítek ( to sem nepatří) , naopak jedna známá mi řekla ať jdu s ní domů , že mi dvě vajíčka na ty řízky dá. Tak tuto variantu manželka ihned zarazila. Přeci jen měli alespoň noviny, rohlíky,podmáslí, a pár drobností jako čokoládu Milenu , čokoládu Kofilu a čokoládu Kaštany. Manželka to nekupuje , ale já ano. Prý nemám mlsat. Odvětil jsem , že to je pro vnoučky , kteří odpoledne k nám dorazí návštěvou. Hned jsem byl uzemněný , že oni jako správné děti sladkosti nejí. Já ji odvětil , že je zcela zase blbá , sladkosti nejí když je vidí dcera se zeťákem. Když jsou se mnou tak jedí a jak rychle. A kdyby opravdu to nikdo nejedl , tak já všechny zachráním a sním to všechno já - a nikomu nedám kousnout. Řekl jsem jakoby do vzduchu , ale manželka hned pochopila , že se jedná o ni. Ještě jsem dodal , že jsem v mládí nic sladkého neměl , jen jednou za rok , tak nyní tři vteřiny před smrtí si nebudu odtrhávat od huby , že mi všechny ty zdravovědné myšlenky , keci a rady mohou být tak leda ukradené , případně mi mohou vlézt na záda.

Zaplatil jsem a šel jsem domů. manželka následně asi hodinu kecala s dcerou - ta má dovolenou a je doma. A proto se docela těším na naše vnoučátka. :-D

954 Týna Týna | 29. září 2017 v 9:21 | Reagovat

[936]: Hezký den všem!

To víš že fotila, fotím ráda a stále :-)

Daník snad usnul, Honza je na celý den v práci, Vojtík kouká na déčko a já jsem umyla nádobí a teď si chvilku odpočinu tady.
Uklidila jsem dvě hromádky vyžehleného prádla, umyju stůl a připravím si ho na další žehlení, je ho tu zase takový malý Říp.
Ráda bych byla umyla skla ve dveřích a rámy, ale jak je vše někde "uklizeno" tak nevím kde mám hadry a Clin. V pondělí snad konečně dorazí truhlář a pak už se to hne. Až bude mít tedy hotovo, nejen naměřeno že.
U nějaké předělávky vždycky zjistím jak moc si vlastně v tom nepořádku přijdu špatně.

955 nar.soc. nar.soc. | 29. září 2017 v 10:35 | Reagovat

[953]:

Prarodiče jsou ve výhodě. Kdysi byli ti jejich dnešní suveréni s plínkama zahnědění někdy až na zádech. Takže jejich poučky v každém směru jsou jen podmíněné vcítěním těch věkem zkušenějších. Když dcera začala cosi o zubních kazech vnoučat, prý z naší benevolence, hned jsem měl munici po ruce. Jen si vzpomeň na sebe, jaký tyjátr jsi spískala u zubařky. Dokopala jsi mamku, sestříčku a zubařka nad tím mávla rukou, však ten mlíčňák vypadne a holka bude starší a změní se.

956 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 29. září 2017 v 12:17 | Reagovat

[953]:Zdravím všechny i pana Jeníka :-D Váš komentář mě pane Jeníku rozesmál. Můj muž byl také nakoupit v Albert, musel tam být o chvilku dříve, to máslo dostal, tak vzal hned másla dvě. Milenu, tedy čokoládu, ne naši snachu :-D mu " NĚKDO" do vozíku musel "PŘIHODIT" :-?a když už ji zaplatil, tak ji přinesl domů :-(  :-D
Ty gumáky musí být ladně barevné, já bych černé také nebrala, spíš puntíkaté a třeba žluté.Tož, jak prší, ať svítí aspoň gumáky - žluté s bílými a nebo i modrými puntíky. :-D

957 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 29. září 2017 v 12:19 | Reagovat

Máme u nás sluníčko, venku teplo a čekáme vnoučka Míšu na oběd. To je také sluníčko, dnes má svátek, tak se bude mlsat. :-)

958 Lydie Lydie | 29. září 2017 v 13:19 | Reagovat

Přeji pohodový den. :-)

[953]: Jeníku - jasně - vnoučata se musí rozmazovat - my prarodiče to máme v "popisu práce".
Já jsem kvůli nim vymyslela kynuté knedlíky plněné čokoládou.....s ovocem jim nechutnají. :-)

959 Lydie Lydie | 29. září 2017 v 13:24 | Reagovat

Dnes tu svítí sluníčko a je 17 stupňů tepla. Půjdu chvilku něco málo udělat na zahrádku.Moc se mi nechce.
Dopoledne jsme byli na pohřbu - zemřel soused /po delší nemoci/ - měl 70 let.

960 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. září 2017 v 19:35 | Reagovat

Zdravím vespolek. Tak jsem dnes vyslechla  takovou jemnou výtku od syna. Donesla jsem vnučce dvě krowky(víte už možná, že na nich ujíždím, pokud je doma mám). Minule jí moc chutnaly, tvrdila, že je taky kupují. To jsem jí moc nevěřila. Muž byl s malým na procházce, bylo hezky. Malá nechtěla nejdříve a usadila se zase do velkého kočárku(bez střechy), který mají pod oknem na příležitostné "schovávání". Sama si řekla o kokinko, bábi, máš? Tak dostala jednu, vychutnala si ji a mš eště?. Jo, ale už mám jen jednu už jsou všechny snězené, víš? Najdu v kabelce  jednu poslední a zrovna šel kolem její tata a prohodil: ale to je móc sladké, ale šel dál. Malá se zaščuřila a honem to začala rozbalovat, co kdyby jí to chtěl vzít. ;-)

961 Petr Petr | 29. září 2017 v 20:48 | Reagovat

[925]: Maruško, klikl jsem a hle sběrné místo na kola 5 km od nás. A onoho chlapíka asi znám. V neděli jej budu kontaktovat.

962 Petr Petr | 29. září 2017 v 20:58 | Reagovat

Dnes jsem si vzal velký koš a vyrazil. Nejkrásnější hřiby jsou na zahradách opuštěných chalup. Už byl čas jít domů ale viděl jsem jich další velkou skupinu. Hladovec jsem je přiložil na vrch a sotva to vlekl. Vzápětí prasklo ucho, a já s tím přelézal stráně půl hodiny domů.
Ptal jsem se v hospodě jestli to někdo nechce, a oni na to ať to vysypu do škarpy. I měšťáci už mají nasbíráno.
Na tento proudloužený víkend se sem sjely na houby opravdové davy, v hospodách není volná židle.

963 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. září 2017 v 21:04 | Reagovat

Tak se nám to krátí,zítra je poslední den měsíce. U nás bylo hezky, ale stejně je ve vzduchu už cítit chladnější vzduch. Dokonce slibují meteorologové, že se ty hurikány stěhují k Evropě. To by tak ještě scházelo, že? :-(

964 Lydie Lydie | 29. září 2017 v 22:46 | Reagovat

[963]:Než jsem hurikán dojde, tak z něj bude jen mírný větřík....
Přeji dobrou noc. [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

965 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | 30. září 2017 v 0:44 | Reagovat

[961]: Petře, to mě těší :-)

966 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 2:10 | Reagovat

Výjimečně jsem tady také, ale už končím. Připravila jsem na 1. října novou Kavárnu, aspoň něco, snad se vám  bude líbit. Však bude možné něco vyměnit nebo přidat.
Tak mějte pěknou sobotu přijďte se rozloučit  se zářijovou Kavárnou a pak na shledanou v nové.Dobrou noc. :-)

967 Lydie Lydie | 30. září 2017 v 12:35 | Reagovat

Přeji krásné sobotní odpoledne :-)
Venku svítí sluníčko , je 15 st. a fouká mírný vítr /doufám,že to není předzvěst hurikánu.

968 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 15:38 | Reagovat

Zdravím v tom z okna krásném dni. Je tam hezky, ale větrno. Představte si, že mi volala Pavlínka. Je opět nemocná, má antibiotika a na oči ještě moc nevidí-jak jí praskla žilka. Popovídali jsme si dlouho, moc ji mrzí, že nemůže ještě psát. Všechny pozdravuje. :-)

969 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 15:43 | Reagovat

Vyprávěla jednu zajímavost. Jejich psi i kočky žerou zeleninu, maso samozřejmě také, ale dovedete si představit, že jeden miluje rajčata, druhý papriky, ba dokonce žerou mrkev. Musí si všechny potraviny na stole hlídat. Jo  a říkala, že u nich ani v okolí vůbec letos ořechy nejsou. To zase budou drahé, pokud někde budou.

970 Lydie Lydie | 30. září 2017 v 17:13 | Reagovat

[968]:Tak to je fajn, že se Pavlínka ozvala. Přeji, ať se brzy uzdraví.

971 Lydie Lydie | 30. září 2017 v 17:14 | Reagovat

[969]:Klidně se obejdeme bez ořechů....

972 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 17:53 | Reagovat

[971]: My je dáváme na sladké knedle, když jsem pekla koláčky, tak jsem je pomleté míchala s marmeládou jako náplň. Máme mák- pokud nám nezhořkl, dá se také dát pomletý. Mám ještě malou skleničku vylouskaných ořechů v chladničce, jsou dobré. :-)

973 Lydie Lydie | 30. září 2017 v 18:54 | Reagovat

[972]:Na kynuté knedlíky dávám osmaženou strouhanku....na švestkové mletý mák s cukrem....

974 Týna Týna | 30. září 2017 v 19:34 | Reagovat

Hezký večer!

Chudák Pavlína, snad bude brzo zase ok. Ona si to nezaslouží být pořád na hromadě.

Začíná nás konečně opouštět nachlazení, vpodstatě už prská jen Honza a Dan v noci. Já už jen maličkato a v týdnu asi půjdu už do fitka. Už mi to chybí.
Ve středu nejdu, to máme třídní schůzku. A protože je již říjen, mohu se těšit na 2 společenské akce, už jsem to psala, jedu na muzikál a koncert.
Také budeme slavit 1 rok Daníka, neskutečné O_O

975 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 20:12 | Reagovat

[974]: Páni, to to letí. Vzpomínám, jak jsme jej vítali na svět- tedy virtuálně a už bude mít rok. :-)

976 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 20:16 | Reagovat

[973]: Osmažená strouhanka je také dobrá. Na troše másla, trochu skořice a cukru přidat- paráda. To měla ráda pod námi bydlící naše paní ředitelka z 11-letky. Učila nás francouzsky ve škole. Když jsem jí občas donesla ovocné knedlíky nebo šulánky, chtěla hlavně tu strouhanku. Byla dost mlsná a záviděli jsme jí s jakou chutí mohla vše jíst. Nejedla moc, ale vybírala si. Jenrýži prý nechá Číňanům- říkávala a když poslední dobou brala obědy, tak nám ji nabízela- vyměňovala za něco jiného. ;-)

977 Týna Týna | 30. září 2017 v 21:00 | Reagovat

[975]: to je viď
zrovna jsem dávala dohromady fotky na budoucí kalendáře, jen to připravuji, musím tam dodat právě minimálně ještě jeho první narozeniny, když ne ještě listopadové fotky

978 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 21:21 | Reagovat

[977]:Také jsem dostala knížku obou vnoučat. Jsou ve stejný den. Jednu mám s vnučkou, když jí byly 2 roky a tu letošní už s oběma. Moc hezky udělané. Předpokládám, že to dělal syn a nechali to vytisknout jak pro nás, tak pro sebe a druhou babičku a dědečka. ;-)  :-)

979 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 21:25 | Reagovat

Otvírá se mi pusa, asi půjdu lehnout. Pokud neusnu nebo se probudím kolem půlnoci, schválně se podívám, zda Kavárna vyšla. Jinak až ráno. Tak se zatím mějte, pokud ještě nespíte a nakukujete.
Jo ještě: myslíte, že zfetování, či opilost omlouvá vraždu dítěte? Opět to budou zkoumat, jestli není ten táta co zabil dcerku a pobodal syna náhodou psychicky nemocný. Nevím, ale v takových případech byl ho prostě zavřela natvrdo- do smrti.

980 Petr Petr | 30. září 2017 v 21:31 | Reagovat

[368]:Zdravím. Dnes jsem měl ošklivý den. Nejbližší kamarádka mi poslala na výpomoc syna, který studuje zahradničinu. Větší nemehlo jsem  za celý život k ruce neměl. Hned u osazovaného pozemku je pastvina.  60 krav se natlačilo co nejblíže ke mě a zoufale celý den bučely, nedalo se v tom pracovat. Měli k tomu důvod, neb opodál hořel statek, mých přátel.  Asi
měly strach o osud svých kolegyň tam ustájených, ale hasiči zahranili všech 14 ks, i prasata a stádo koz. Barák je na buldozer. Hospodáři bylo dlouhodobě vyhrožováno....

981 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 21:37 | Reagovat

[980]: Jejda Petře, tak to bylo v regionálních zprávách, jen jsem přeslechla kde přesně. Chudáci lidi, snad to měli pojištěné a dobře, že se zachránil ten dobytek.

982 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 21:38 | Reagovat

[980]: Nevím, proč jsou lidé tak zlí...je v tom závist či zášť nějaká, pomsta? Kam teď ta zvířata ustájí a nakonec, mají kde být sami?

983 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 30. září 2017 v 21:48 | Reagovat

[966]: Ruženko, zdravím do Kavárny a těším se na řájnovou.
Pavlínka má smůlu jako hrom. To a ni nemluvím

[980]: o neštěstí známých od Petra. :-(

984 Lydie Lydie | 30. září 2017 v 22:00 | Reagovat

[980]:Je to hrozné, takový požár...viděla jsem také reportáž v Tv.

985 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. září 2017 v 22:52 | Reagovat

Mudla mi sedí zase u noťasu a má packu na klávesnici, takže u mne asi pauza. Asi neusnu, ale musím zalehnout. Takže tentokrát asi skončíme těsně před tisícovkou- hodila by se nejen virtuálně, že?Tak pá... ;-)  :-)

986 Lydie Lydie | 30. září 2017 v 23:34 | Reagovat

[985]:Tak to víš-každá koruna dobrá.
Jenže peníze kazí charakter. /Ale já bych si ten charakter klidně nechala kazit......
Přeji všem dobrou noc. [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

987 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 1. října 2017 v 0:04 | Reagovat

TaK  je půlnoc a já se loučím se zářijovou Kavárnou a du se podívat, jak dopadne ta další. :-)

988 Kitty Kitty | E-mail | Web | 1. října 2017 v 9:38 | Reagovat

[968]: I já pozdravuji Pavlínku a přeji ji, ať to dotáhne do normálního stavu a potom ať už na ni nic neplechýho nesedne. Ráda jsem čítala její komentáře. Přeji jí co nejpříjemnější podzim :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx