Kavárna U Ruži - květen 2017

1. května 2017 v 0:03 | Ruža z Moravy |  Kavárny-povídání s lidmi
Tak nám začíná měsíc lásky. Podle oslav narozenin v mnohých rodinách to býval někdy spíš měsíc porodů nejen u lidí, ale i u zvířátek- co třeba májová koťátka a pod.? Ale měla bych trochu něžněji tu májovou Kavárnu uvést. Tak si nalijte do hrníčku něco dobrého, dle svého zvyku a začtěte se pak do veršů Zbyňka Šišky, které jsem vybrala z jeho knížky.Zbyněk Šiška Kvetoucí jabloně.

Jabloně neslevují ze své krásy
Vždy je to
stejné dojetí!
Medovou vůní každá otvírá si
a celý kraj s ní obletí

Divíš se že tu mluvím právě o nich?
Vždycky se někam vracíme
Jako vždy
na svých pohádkových koních
jenže je brzy ztrácíme!

♥♥♥♥♥♥♥
Velké dědictví.

To světlo v očích mám prý po mamince
po tatínkovi
pověsti
a šťastné chvíle u Malého prince
s vyprávěnkami o štěstí

Stále to všechno ve mně bdí a žije
a současně
i uniká
a znovu vstává v brázdách poezie
k níž se má duše utíká

♥♥♥♥♥♥♥Petr Šafránek Vůně hříchu.

Je pozdní večer Hynkův máj
dech zahrad roznáší se potichu
je zpozdilé myslet že je ráj
když všechno voní po hříchu
sladká vůně jasmínu a pivoněk
se vemlouvá že hřích je jenom mimoděk

♥♥♥♥♥♥♥

Polibek.

Jen lehký polibek na tváři mám
je to můj malý sen který byl dán
jen křídlo motýlí okamžik duhový

Kdo mi dal polibek nikdo se nedoví
tak malé znamení té lásky naší
že se mi rozplyne trochu mě straší

♥♥♥♥♥♥♥

Jak nyní pokračovat po tak jemné poezii?

Připomínám jen, že na neděli 14. května (Bonifác) připadá Den matek.
Važte si svých matek, nejen jich - dokud žijí, na hrob je pak pozdě chodit plakat.

Neporuším tradici a přidám pár starých fotografií od Tlusťjocha:

Humor nesmí chybět, tak pro zlepšení nálady se s vámi podělím o došlé...Mám pocit, že tento návod jsme na blogu už měli, ale pro ty, co to nečetli...
Přečetla jsem na netu: od Marie Popelková | inStory.cz


Všichni lidé na celém světě obvykle vylévají lák z okurek. Někteří ho dokonce vylévají do záchodu, což není zase tak špatný nápad, protože lák čistí toaletu, ale ve skutečnosti má mnohem důležitější role.
Nálev z kyselých okurek může posílit vaše zdraví, pomoci předcházet zdravotním problémům, a navíc i posílit samoregulační a samoléčebné schopnosti těla.
Lék na kocovinu
Když pijete alkohol, vaše tělo je dehydratované a bolest z kocoviny v plném proudu. Pokud se tomu všemu chcete vyvarovat, ujistěte se, že než půjdete spát, vypijete trochu láku. Uvidíte, jak se druhý den budete cítit mnohem lépe.

Úleva od křečí a bolestí svalů

Mnoho sportovců a lékařů doporučuje po každém tréninku vypít ¼ sklenice okurkového láku společně s vodou. Takové množství by mělo zabránit křečím a únavě svalů.

Uklidnění pokožky po spálení sluncem

Postačí vám namočit vatový šampón do šálku s lákem a aplikovat na postiženou oblast. Ocet v této okurkové šťávě pomáhá zmírnit popáleniny.

Zklidňuje bolest žaludku

Mnozí uvádějí, že šťáva z nakládaných okurek jim pomáhá při pálení žáhy nebo podrážděném žaludku.
Další dobrou volbou je med a ocet, případně okurková šťáva, která je o něco chutnější než ocet.

Lák proti nachlazení a bolesti v krku

Jen jedna lžíce láku vám pomůže v boji proti nachlazení a chřipce. Ocet je totiž stejně účinný jako sirup proti kašli, navíc je ale mnohem přirozenější, než tento medikament.

Dodává tělu antioxidanty a výživné látky

Jak jsme již zmínili, okurková šťáva obsahuje vysoké množství elektrolytů, vitaminu C a vápníku. Navíc má nízký obsah kalorií.
Tyto její vlastnosti z ní činí vynikající nástroj pro zlepšení si svého celkového zdraví a regulaci tělesné hmotnosti.
I antioxidanty a výživné látky z jiných potravin se pomocí ní snadněji do těla vstřebávají.

Lák jako hnojivo i zabiják plevele

Funguje v obou případech. Na jednu stranu pomůže k rozpuku rostlin (lilie, petrklíč nebo vlčí bob) - rostlin, které tak milují kyselou půdu. Na druhou stranu lák dokáže zničit plevel. Pamatujte si tyto užitečnou rady, budou se vám jednou hodit!


Milí přátelé,
jaro je tady a mnozí vyrážíte na procházky přírodou, nebo jen tak relaxujete na svých zahradách. Víte dobře, že se vyskytují téměř všude mrchy klíšťata. Chci vám dát recept, který vás zbaví těchto potvor. Já osobně to používám snad už více jak deset let, a je to starý recept od jednoho hajného a mohu vám říci, že to funguje na 100%. Nikdy jsem neměl klíště a nejdou na mě ani komáři ani ovádi.
Tak tedy: do ponožky, nebo nějakého sáčku z bavlny, dejte půl sáčku (bohatě stačí), fenyklu, zavažte provázkem, nebo tkaničkou, párkrát (2-3x) mírně rozdrťte paličkou na maso, aby se uvolnilo více aroma, odstřihněte a noste v kapse, nebo když se opalujete, mějte při sobě.
Já to nosím v ponožce u kotníku. Moji známí to dávají i do oblečku pro psy nebo kočky, a prý to funguje i u nich. Není dobré jim to dávat na obojek, je to pro ně příliš aromatické.Tak to by bylo zatím vše, jen připomenu , až se vám bude zdát, že je Máj studený

Studený máj - v stodole ráj.

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (862)
Zobrazit starší komentáře

801 Kitty Kitty | Web | 30. května 2017 v 15:51 | Reagovat

[800]: ... asi 24 velkých kapek... ;-)

802 Jeník Jeník | 30. května 2017 v 15:51 | Reagovat

pro nar. soc. - s tím mokrým prostěradlem je to správné. Také jsem to nějaký čas dělali , když jsme měli doma nemohoucí manželčinu maminku. Ona již na stáří nikam nechodila , ale chtěla být na balkoně a tam si číst (Seďa v křesle) různé barevné babské časopisy. Ona nemluvila od tchánovi smrti , ale čtení ji bavilo pořád.. Ale když bylo horko ,tak jsem nad ni a směrem ke slunci věšel ten mokrý - většinově prostěradlo - a bylo ji lépe. ;-)

803 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 15:56 | Reagovat

[796]: Zmoklo to. Muž byl nakupovat a vrátil se po dešti. Já jsem to už raději nechala, nestihla bych to sebrat a vyskakovat na ty kolíčky. Už zase svítí, snad to do večera trochu vyschne a dosušíme to na balkoně. Tam už je rádlo skoro všechno suché.

804 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 16:00 | Reagovat

[803]: Tak a naspala jsem rádlo místo prádlo. Jak rozdílné, že? :-D

805 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 16:00 | Reagovat

[801]: Takže dešťovka pro vás nic, že? :-(

806 Jeník Jeník | 30. května 2017 v 16:10 | Reagovat

Ještě bych se připomenul s tím stolem pod počítač.Spíše se jedná o pracovní stůl. Je jedno kde je , ale já jej má v pracovně - abych nebyl rušen a hlavně abych neposlouchal nemístné manželčiny připomínky o tom - a o tom. Ona stejně doleze se zeptat jako ve stylu , co je nového , nebo kdo nám psal a podobně. Já ji řeknu ať se podívá kdykoliv sama a ona se odtáhne pryč a mám pokoj , tedy alespoň na chvíli.

Takže já pracuji na klasickém školním kancelářském stole jednostranném. S hořkým srdcem jsem vyhodil po tátovi dvoustranný kancelářský stůl. Spíše se nám jeje nechtělo stěhovat. Já jsem punťa snad na všechno , ale manželka mrčela , že bych jen stále stěhoval staré krámy. On ale nebyl až tak starý , ale nádherně funkční a když jej jeden mladík chtěl , prý na učení - tak jsem mu jej dal zadarmo. Já si alespoň nechal ten jednostranný (po dceři). Je krásně lakovaný a pro mou práci docela užitečný. Zatím.

Viděl jsem různé pracovní stoly , stolky a jiné podložky pro práci na počítači. Tak jak je nabízejí různé nábytkářské firmy. Ale viděl jsem i různé samovýroby , které z kancelářských stolů udělaly kancelářská embria - s vyřezanými dírami a podobně. prostě lidé jsou různí. Každý preferuje jinou výšku pracovního stolu.

Já jsem byl ale zvyklý na kancelářskou klasiku a klasické " mlácení " do psacího stroje. S tím jsem přešel na PC.  První obětí byly ovšem hned klávesnice. prostě mé těžkopádné psaní je prakticky vždycky rozmlátilo , dokud jsem neodhal - neodlehčil tíhu svých úhozů. Ale jsem pořád ten klasický "psáč" co do toho pořád mlátí a jiný již nebudu. Mé psaní je samouka, takže píši jedním , dvěma , nejvíce třemi prsty. Je mi to jedno. Píši docela rychle a pro mne dostačujícně. (nedivte se mýmu češtin) Vím dobře , že se dnes má psát všema desetima , tiše a neslyšně atd. Ale to není můj styl práce. Bohužel. Ale doma ve své pracovně nikomu nevadím. Snad jen vnoučkům , když jim zavazím od jejich videoher na PC , se ktrými mi pravidelně zasírají "můj" PC. No jsem na cestě koupit jim jako dárek nějaký PC. Snad jako dárek k narozeninám , nebo k vánocům. No zlej dědeček. Co s tím ale nadělám , když dnes mladí bez PC neudělají ani ránu. A já bych byl raději kdyby chodili do přírody , četli si klasiku a podobně. No je ale již jiné století a jsem jim spíše jen pro smích. A tak jsem pro ně nakoupil naučné opakovací diktáty. Však já jim ještě vyženu PC z hlavy. Jak budou tady na prázdninách , tak to budou diktáty , nebo ven. Jinak "makarenko". :-D

807 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 16:20 | Reagovat

[806]:Výšku stolu mám normální kancelářskou, židli "jezdicí,otáčecí, ale byla zlevněná a asi už vím proč. Madla jsme nakonec odšroubili, pořád se jedno viklalo a sedím jaksi nakřivo-proto ta páteř asi zlobí. Nakonec si asi vezmu pianovou stoličku bez opěradla, ta je otáčecí, ale pevná.
Už ty vaše vnuky vidím, jak si budou s vámi hrát... :-D

808 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 16:24 | Reagovat

[806]: Koupila jsem si nový notebook Toshiba a manžel myslel, že ty staré prodáme- tedy syn. Ten ale říká, že má také doma staré a nedá je. Jsou funkční, aspoň normálně na hraní by byly. Uvidím, možná případně jako náhrada, na spojení skypem odněkud, kam se pojede (já jsem ten menší kupovala kvůli pobytu v lázních a sloužil celou dobu na střídačku s tím prvním.

809 nar.soc. nar.soc. | 30. května 2017 v 16:53 | Reagovat

[798]:

Ještě když jsme měli domovní linku, zazvonil tel. "tady Václav Klaus, dovoluji si Vás oslovit v souvislosti s parlamentními volbami".
Byl to nahraný slogan a vyvolával to automat.
Skočil jsem do hovoru, "zůstaňte kde jste a mlčte", ale kokodákalo to dál. :-D

810 nar.soc. nar.soc. | 30. května 2017 v 17:03 | Reagovat

[806]:

Vnuk si koupil motorku (krám s pěti rychlostmi, prý jede až 140km). Papíry na ni nemá, ale jak je zde, hned to tahá na silnici a jede se "projet". Ty chomoute, hraješ si. Až tě zastaví poliši, dostaneš flastr a papíry ti ani nevydají pro nespolehlivost. Nedá si říci. Vrátí se po projížďce a referuje, zase jsem spadl a ulítlo zrcátko, jindy zase kryt, také se utřepal tlumič a odletěl neznámo kam - nenašel ho. Mám s jankem trpělivost, ale jen třikrát a dost. Poslední co dostal je starý tlumič ze Z 150. Od teď to budou už jen nadávky. Klučisko je vzpurné, hádá se ve škole s mistrem. Je to jako vždy, všichni jsou staří voli a mladým nerozumí. Starý sice jsem, ale moje předpovědi s jeho blbostmi dost vycházejí. :-D

811 Lydie Lydie | 30. května 2017 v 17:38 | Reagovat

Tady právě trochu prší - nechci zakřiknout - voda je potřeba....

812 Lydie Lydie | 30. května 2017 v 17:46 | Reagovat

[797]: Mně, když volá neznámé číslo, tak se ohlásím "Haló, tady Impulsovi". Jo a pak se ozve někdo, že něco...tak říkám, škoda-nejste Impulsovi tak nashledanou.
Jednou také volalo neznámé číslo - hlásím se Halo, tady Impulsovi... a on to byl náš kamarád, který volal z jiného telefonu...... :-)

813 Lydie Lydie | 30. května 2017 v 21:25 | Reagovat

[804]:Gratulace k 800. :-)  :-)  :-)  :-)

814 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 21:36 | Reagovat

Tak jsem se zase musela proklikat na novější komentáře, že by to zase nějak blblo? Zkusím se podívat do správy. :-)

815 Lydie Lydie | 30. května 2017 v 21:37 | Reagovat

[Smazaný komentář]Také jsem klikala..... :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

816 Kitty Kitty | Web | 30. května 2017 v 21:39 | Reagovat

[805]: Nezapršelo a neprší, snad se teď něco táhne opodál, ale podle grafů to zase zmákne Suchá Hora.
Stejně - i při těch pár kapkách bylo vidět, jak možná pomáhá i chladnější vzduch i pokles tlaku - po "dešti" za dvě minuty byly saláty jako by salutovaly. Kdyby tak byla voda, zalili bychom a salutovala by celá zahrada a příroda. Takto Josef ráno cvrknul z posledního sudu (já do něj nejdu, protože hned vedle je sud, kde se hemží stovky včel - sice nic nedělají, ale ten pocit, ten pocit!). Celer, čerstvěji zasazené sazenice, jinak nic. Uvidíme, co dá noc. Pohřmívá, na grafu se něco stěhuje přes nás, ale naši obec to přeskakuje nebo obchází. Je zajímavé dívat se na to - a žádná radost bez vody :-(

817 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 21:45 | Reagovat

Zkouším napsat komentář. Kitty, tady pršelo, hlavně tehdy, když viselo prádlo venku. Pak ještě trochu proschlo, tak je na balkoně. Uvidíme ráno. Nakonec, tam nezmokne i kdyby pršelo. Přála bych všem, kde čekají na déšť, aby pořádně zapršelo.

818 nar.soc. nar.soc. | 30. května 2017 v 21:46 | Reagovat

[Smazaný komentář]

Když létají včelky pro vodu, je vhodné hodit na hlubkou hladinu polínka. Včely se rychle a bezpečně "napijí" a nejsou stresovány nebezpečím z utopení. :-D

819 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 21:49 | Reagovat

[Smazaný komentář] Dalas tam asi moc smajlíků, tak ti smazali komentář, já jsem ho vytáhla ve správě. ;-)  :-D :-! Je to zase stejné jako v minulém měsíci, tedy spíš v dubnu.

820 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. května 2017 v 22:26 | Reagovat

Dobrou noc, přeji to správné počasí... :-)

821 Lydie Lydie | 30. května 2017 v 23:22 | Reagovat

Tady krásně napršelo. Tak tto je fajn. Sestra večer volala, že u nich padaly kroupy....udělaly dost škody.
Přeji všem dobrou noc. :-)  [:tired:]

822 nar.soc. nar.soc. | 31. května 2017 v 1:44 | Reagovat

Párkrát se zablesklo, zahřmělo a spadlo pár velikých kapek. Ovšem asfalt to ani souvisle nesmočilo. Takže zase nic. :-D

823 Jeník Jeník | 31. května 2017 v 6:23 | Reagovat

Hezké dopoledne přeji zde všem.

Tady - střední Morava - lilo celou noc jako z konve. Občas i udeřil hrom - blesk. Venku je momentálně jako v prádelce. Čili mlhavo , mokro , nevlídno. A to dnes musím za kamarádem na pokec , zadarmovou kávu a zadarmový čaj pro manželku. To ale není podmínkou.

Potřebuji navštívit čtyři odborné lékaře - všichni to vyžadují , jinak nebudu mít potřebné léky. To samé obvoďák. Nechce se mi jít nikam. Cítím se dobře , zatím na ně kašlu.

Jsem docela rád ,že trochu více pršelo. Alespoň není suchopár jako loni. Snad se i studny trošičku zaplnily.

Dneska máme doma naplánovaný prací den. Týká seto jen mé osoby. Ale ven to nedám (jako paní Růženka). nechci aby mi to nezmoklo. To znamená veranda a sušáček  a k tomu šňůry na půdě. Tam to schne také docela rychle a dobře , akorát se mi nechce chodit do schodů na půdu. Ale přesvědčím se a bude to. Žehlení pak obstará manželka, ale asi až zítra. :-D

824 Kitty Kitty | Web | 31. května 2017 v 8:20 | Reagovat

[805]: Dnes ráno zdravím do Kavárny a ráda hlásím, že zahradnicky zapršelo! Hned je ráno radostnější a ten vzduch! Půda zalitá, zemina tmavá - pravá farmářská pohoda! Dnes by mohlo nebe ještě něco přidat ;-)  :-D

825 Kitty Kitty | Web | 31. května 2017 v 8:24 | Reagovat

[806]: Miluju styl vašeho psaní! Buďte si klidně u starýho stolu, mlaťte si do klávesnice - ale pište. Posledním vašim větám věřím. Však na to budou jednou vnuci vzpomínat ;-)

826 Kitty Kitty | Web | 31. května 2017 v 8:28 | Reagovat

[814]: Včera večer jsem se taky musela proklikat, už to dlouho nebylo :-?

827 johanes johanes | E-mail | 31. května 2017 v 8:28 | Reagovat

[823]:...Jeníku zdravím...
ten pocit dobrého cítění může býti zavádějící.Rozumnější bude vydat se na cesty a navštívit kamarády lékaře - odborníky.Nejsem žádná hromádka,ale své lékaře objíždím pravidelně - preventivně.Je to tak dobře zorganizované,že mě ani žádné čekání v čekárnách nepotkává.Takže šťastnou cestu za svými lékaři... :-)

828 Kitty Kitty | Web | 31. května 2017 v 8:30 | Reagovat

[817]: Děkuji, zapršelo. Tvoje prádlo doschne, ale vláha u nás se mockrát počítá ;-)

829 johanes johanes | E-mail | 31. května 2017 v 8:36 | Reagovat

...zdravím všechny do ranní kavárny...
U nás včera probíhaly dešťové přeháňky až májové deštíky od rána.V noci ještě dobře jemně sprchlo,takže máme zalito dokonale.
Včera jsme byli s ženou na koncertě na Janáčkovém máji v Ostravě.Jezdíme tam téměř každým rokem.Jen loni jsme vynechali byli jsme na Alexandrovcích.jsou to fantastické zážitky prožívané s hudebním publikem a vystupujícími.
I v Ostravě jsme trošku zmokli,ale nevadí to.
Praní a žehlení je u nás zavedený rituál.Pravidelně je prací pondělí,sušení venku na terase a žehlení během pár hodin.Jsme na to dva,žena obsluhuje složitější stroj,kterému se říká automatucká pračka a já zase jednodušší věšení ( mám malou ženu - stejný problém jako u Ruženky).Bylo by životu nebezpečné lozit po štaflích a věšet prádlo,dyž nemocnice a konečně v nejhorším i pohřby jsou drahé.
Přejí krásný slunečný den. :-)

830 Týna Týna | Web | 31. května 2017 v 9:18 | Reagovat

[829]: Ahoj, tak černý humor mám ráda, takže poslední věta mě pobavila :-)a jinak je fajn, že muži pomáhají. Honza se taky neštítí věšení prádla, u nás to je ale zase tím, že já nemůžu věšet s malým v náručí a samotné děti tu nenechám ani na pět minut.

831 Týna Týna | Web | 31. května 2017 v 9:19 | Reagovat

[812]: Lydie to je ale super fígl! To snad i zkusím, to budou operátoři koukat :-D  :-D  :-D

832 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 9:39 | Reagovat

Zdravím do Kavárny. Musela jsem se proklikávat od 500, ale komentáře jsem si stejně přečetla ve správě a pěkně jsem se zasmála. Chlapi nezklamou, přestože ten humor je u nich někdy  černý nebo aspoň šedý. To mám docela ráda. :-D

833 Lydie Lydie | 31. května 2017 v 9:49 | Reagovat

Přeji krásný den. :-)
Po dešti je fajn. Těším se na zahrádku - bude se pěkně trhat plevel Ale nejdřív musím uvařit - přijdou vnoučata a syn na oběd.

[832]: Já jsem se proklikávala od 100.

834 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 10:08 | Reagovat

[833]: Tak já už teď ne. Musím jít také vařit. Těstoviny, podušené žampiony, podušená zeleninka, Proložím do remosky: těstoviny, zelenina, těstoviny, žampiony, těstoviny, podušené vepřové maso, těstoviny  a zaliji trochou smetany s rozmíchaným vejcem.Nebo naopak nejprve maso, pak žampiony a pak zeleninu. Zapeču v remosce. To mívali kluci rádi a dlouho jsem to nedělala. Tehdy se špagetami, dnes dám šroubky. ;-)

835 johanes johanes | E-mail | 31. května 2017 v 10:55 | Reagovat

...ty problémy na netu pravděpodobně dělají automaty,které maji nastavené a jsou nespolehlivé.Před chvíli jsem byl u Kitty na blogu,píši názor a ještě jsem ho neodklikl a objevil se mi fialový rámečeks upozorněním,že duplicitní...atd není dovoleno.tak co si o tom myslet.Stejné to zřejmě bude v případě proklikávání od nožších pořadových čísel...

836 johanes johanes | E-mail | 31. května 2017 v 11:01 | Reagovat

[830]:...Týnko zdravím...humor nám nesmí umřít.Nemám rád ty staré přechytralé dědky,kteří si myslí,že svět půjde podle nich a každé ráno brblají a brblají.
Jeden dotaz...víte,kdy je malý člověk šťastný....že ne?.No když potká ještě menšího.
zpomínáte na zábřeh před léty.Tam se setkala moje žena s Ruženkou.Když se vrátily z procházky,žena byla neskonale šťastná...to se pozná na zvláštním úsměvu.A pošeptala mi s radostí...jsem o centimetr větší.Mě mohlo rozervat smíchy.Tož tak.Ruženka mi jistě odpustí,protože já zase říkám...co je malé.to je milé... :-)  :-)

837 Kitty Kitty | Web | 31. května 2017 v 11:31 | Reagovat

[806]: Naučné opakovací diktáty? To neznám! Dáš mi kontakt? Diktáty jsem mívala a mám ráda :-)

838 Kitty Kitty | Web | 31. května 2017 v 11:37 | Reagovat

[835]: Nakonec to dobře dopadlo. Přiletěl a potěšil ;-)

839 Týna Týna | Web | 31. května 2017 v 12:50 | Reagovat

Všechny zdravím!

Dneska jsem byla s Daníkem na očkování, zaplakal trošku, ale na ruce se ihned uklidnil a asi díky tomu dneska doma podruhé usnul (normálně spí jen 1x denně, což je ale děs). Tak uvidíme, snad to neodnese teplotou.
K obědu mělo být rizoto, ale nemám dost rýže a nemohu již do obchodu, když dítko spí, tak bude rýže jen jako příloha k jedné porci masa. Ještě tam jsou těstoviny, masová směs bude univerzální, takže se najíme všichni. Rýže je již uvařená, maso jsem ráno koupila čerstvé u řezníka. Doufám jenom, že je lépe vykoštěné než minule.

A mám radost, mám dvě karty z Billy a na každé deset bodů, takže Vojtíkovi mohou přibýt dva plyšáci a stihnu to, než akce skončí (6.6.)

840 Lydie Lydie | 31. května 2017 v 13:22 | Reagovat

Dnes mě naše kočičky udělaly překvapení. Když jsem otevřela dveře na dvorek, tak tam ležela zakousnutá malá krysa. To byl asi dárek od koček pro mne, za moji péči o ně. Na mrtvolce hodovalo asi sto mravenců. Zrovna vedle na záhoně opadávala pivoňka, tak jsem krysu posypala pietně lístky z květu......

841 nar.soc. nar.soc. | 31. května 2017 v 14:03 | Reagovat

Nepršelo, neprší a pršet nebude. Je sice kouřmo ( pod světlým mrakem ) ale už je venku opět 26C. V pondělí bylo 27C a na slunci 45C. Nedávné reverzní topení klimatizací je zapomenuto a klima běží, aby srazila vnitřních 28C na slušnější číslo. Loni stálo letní vedro za psí štěk, letos se to činí ještě hůř. ;-)

842 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 14:32 | Reagovat

[839]: Jako obvykle- tedy skoro- jsem přepískla množství. Těch žampionů bylo hodně, šroubků také a vepřové chalupářské ve sklínce  (Pikolík)(nevím, jestli to znáte, ale je moc dobré a dá se případně ještě dochutit česnekem), takže kromě cibulky mladé jsem tam ani zeleninu nedávala, jen naplnila remosku. Zapekla jsem to s 2 rozkvedlanými vajíčky a je toho hromadu- Týno, nabízím, je to opravdu docela dobré, jen mu si trochu přisoloval-já ne.

843 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 14:34 | Reagovat

Muž si přisoloval.
Máme připravenou misku na večeři, na zítra  ještě bude oběd a uvařím zítra na další den hovězí guláš v papiňáku z čerstvého kupovaného masa, dnes naloženého. Jednu dózičku hranatou nechám vychladnout-toho hotového jídla a dám na horší časy do mrazničky. :-)

844 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 14:35 | Reagovat

[841]: V máji by pršet mělo a měl by být chladnější. O_O

845 nar.soc. nar.soc. | 31. května 2017 v 16:21 | Reagovat

[844]:

No jo, mělo. Zatím je to tak, že přes trojitá okna leze hic do baráku a klimu jsme vypnuli až teď ( uvnitř je 24C). Venku je kouřmo, sem tam zasvitne slunce a teploměr trčí na 30C. Tlak stoupá zatím na 750mm a je větřík.

Zítra ráno mám cestu jako závozník s náklaďákem k Hradci K. Mám tam koupený traktor, "spářenec" z typu Z 6711 s motorem Z 5211. Doma mám motor 6911 ) pasuje na 6711              a demontovaný traktor 3011 k němuž ten 5211 pasuje. Takže si při dokoupení pár součástek mohu smontovat dva traktory + toho dědka ( uhoněného od r. 1977). Zůstal by mi pak jeden 5211 ( tj. 50koní, ale lehký ) a dědka s 6711 bych mohl střelit, zbavit se věcí které zde leží skoro třicet let ( koupené při likvidaci z STS ). Mohlo by to hodit nějakou tisícovku a pořádek navíc.
I když má doprava stát asi 12000.- ještě se to vyplatí. Takový kauf se jen tak nenajde. Chlapík používal traktor se zvedacím zařízením z vysokozdvižného vozíku ( zdvih 6m) na stavbu domu a už to nepotřebuje. :-D

846 Jeník Jeník | 31. května 2017 v 17:11 | Reagovat

[836]:Pro pani Kitty - Koupil jsem to zcela náhodně v prodejně Levné knihy , něco jako výprodej.

Je to vlastně "Domácí pracovní sešit "

Diktáty nejen pro 5.třídu

Zábavné procvičování

Mgr.Martin Kredba

Vydalo nakladatelství  SUN, s.r.o

Černokostelecká 2246

25l Ol Říčany

www.sun-knihy.cz

tel.734 8l2 O3l

e-mail: sun@sun-knihy.cz

2.vydání , Říčany 20l5

Snad to bude stačit.

Jen dodávám , že jsem měl dvě knihy diktátů , ve starším provedení a v novějším provedení. Ještě před časem jsem s nimi týral dceru , ale nějak jsem o ně přišel a tak jsem si koupil prozatímně náhradu.

Snad Vám to pomůže. :-D

847 Jeník Jeník | 31. května 2017 v 17:13 | Reagovat

pro nar.soc. - držím palce , aby to dobře dopadlo. Myšleno ta akce traktor. :-D

848 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 17:15 | Reagovat

[836]: Vytáhla jsem tento komentář a docela se zasmála. Jsem ráda, že měla Anička radost z toho, že je o kousek větší než já. Já už jsem to dávno oželela a snažím se z toho udělat přednost. Oni si mne lidé podle té výšky docela pamatují a obličej snad trochu také. V 8. třídě jsme byly s jednou kamarádkou stejně velké-malé a tak jsme se střídaly po půl roce v tom, která bude v tělocviku stát poslední. Pak ujž jsem byla ze třídy nejmenší viditelně , no a co? Mládenců-zájemců bylo dost, kterým to nevadilo ani v tanečních ani v dalším životě. Ono asi záleží poněkud na něčem jiném. ;-)  :-D

849 nar.soc. nar.soc. | 31. května 2017 v 18:02 | Reagovat

[847]:

Děkuji. Sháním mergle na zahradní celoročně obytný domek. S firmou mám ústní dohodu na vyrobení a sestavení v tiché zahradě ( z jedné strany bydli jedna dcera a z druhé druhá ). Byli bychom mezi svými, ale zvlášť a ve svém. Pořízení přijde asi na 700 tis. a byli bychom bez schodů na rovině ve městě. Zatím se mi povedlo ukecat starostu, že mu daruji 1m po celé délce zahrady, kde je sesutá kamenná zeď 2-4,5m vysoká. Obec zřizuje v sousedství (o 2 - 4m níže "meruňkový sádek", jako základnu místní historie ) a navrhl jsem aby byla zeď architektonicky hodnotná, jednotná ( je to 120m a mne by stála asi 800000.-Kč. Daruji obci pozemek pod ní ( oni to uvažovali a obávali se, že budu střečkovat ). Navrhl jsem, aby ze zdi vyvedli opěry pro zastřešení případně i k zavěšení dětských houpaček a maminky tam mohly v suchu a stínu mít děti na pobyt v bezpečí a venku. Navíc by ten krytý prostor mohl být chodníkem pro zkrácení chůze z dalších ulic přímo na náměstí bez obav z náledí či bláta. Starosta ten návrh vysoce ocenil a prý na rok to zmáknou. Klidně jim daruji i pozemek na vstup do jejich zahrady z druhé strany přes zavěšené kryté schody. Měl bych z toho prospěch já i obec a zeď s grafiti by to jen ozvláštnila. Volby starosty jsou na rok, tak snad bude chvátat a já taky. Bez nutnosti stavět tu zatracenou středověkou zeď budu mít mergle na domeček k nastěhování ( vyroben za 3 týdny, postaven je za 5 dní) zateplená dřevostavba, jde prý vytopit "větší svíčkou". Tak jen přípoj elektřiny, a vody. Koncem měsíce chci dovézt čističku odpadní vody, takže si budu moci zalévat svých 2000m2 bez placení stočného a topit dřevem, případně PB.
Plány by byly, dobře se i předělávají jen to placení to toho nepasuje.
Dům kde bydlím bych střelil po údržbě a mohl bych tak získat další mergle před přijetím eura ( což bude dost tvrdé ) a přežil bych to bez nutnosti zatěžovat potomstvo ( oni stejně přilezou, jako vždycky ).
Předevčerem zde byl maník s nabídkou odkupu pozemku na stavbu, zatím jsme se nedohodli leda na tom, že budeme do měsíce jednat ( samozřejmě o ceně). Uvidím jestli chlapík změkne, jsou zde st. místa za 2000.-/m2. Nadhodil jsem čtvrtinovou cenu ( zatím za polní zahradu), zašklebil se, ale je to mimo záplavové území, u silnice a sítě (el. voda i plyn jsou na hranici pozemku).  
:-D

850 nar.soc. nar.soc. | 31. května 2017 v 18:09 | Reagovat

[848]:

Mám vnučku ( ústnatou ). Chtěla jít na vojenskou školu (1999) nevzali ji, že nemá "vojenskou míru 155cm". Rozvzteklila se do běla, šla do brněnské vojenské nemocnice a nechala se úředně změřit. Dostala papír, že měří 156cm. Podala odvolání a bylo zamítnuto, odvolala se až na ministerstvo a dostala odpověď, že výběrové i odvolací řízení je ukončeno a že výška nebyla jediným kriteriem. Dnes je ráda, že ji nevzali, dělá dispečerku u jedné dopravní firmy, honí asi 40řidičů po Evropě a všichni jsou na ni krátcí. :-D

851 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 18:10 | Reagovat

[846]: Našla jsem to tady  Kitty:
http://www.sleviste.cz/

852 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 18:11 | Reagovat

Sem napište komentář

[851]:pod sekcí Knihy

853 johanes johanes | E-mail | 31. května 2017 v 19:30 | Reagovat

[848]:...máš recht... :-)

854 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 20:18 | Reagovat

[849]: Tak se pěkně zařizujete na stáří. Mít menší nově zařízené bydlení není špatné. Mně by stačilo, kdyby se něco  vyházelo- změnilo bez větších nákladů,aby některé věci nebyly nacpány bez užitku do prostor, kam bych mohla dát potřebnější, novější. Jenže to by museli chtít oba, aby to nevypadalo, že si vymýšlím a buzeruji. O_O

855 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 20:27 | Reagovat

Na nádraží v Ostravě čekají Čech a Polák na vlak.
Čech pořád nervozně obchází tabule, kde naskakuje zpoždění a Polák se ho ptá:
"Pán šuka meškanie ?"
A Čech: "Ne, pán mešká šukanie !"
Se sexem je to jako s fotbalem - každý chlap si myslí, že to umí.
Vědci konečně zjistili, co vlastně žena chce. Jenže ona si to mezitím rozmyslela.
Jde po ulici Vietnamec, potká babku a pozdraví ji: "Hongai miho !" A babka
odpoví: "Hongaj si ho sám, ty hovado šikmovoký !"
"Dceruško, koupila jsem ti knihu Tisíc a jedna noc !"
Ale mami, to už dávno není in, dneska frčí Tisíc za jednu noc !"
U jasnovidky: "Váš manžel vás podvádí !" "Cože? Určitě?... Nedržíte ty karty naopak ?!"
"Jak říkáš své tchyni ?" "Vegeta." "A proč ? " "Míchá se úplně do všeho !"
Ženě stačí ke štěstí 5 kroužků: jeden prsten a jedno Audi...
Je tak ošklivá, že ji ani kanibalové nevzali do tomboly...
Nejhorší spojení dvou chorob?
Alzheimer a průjem.
Utíkáš a zapomeneš kam a proč.
Paní Kohnová navštíví svého gynekologa. Ten ji prohlédne, starostlivě svraští čelo a zakáže jí na tři
měsíce intimní styky. Po jejím odchodu se ptá sestřička:
„To je to s tou Kohnovou tak vážné?“
„To ne,... ale předbíhá v samoobsluze!“
Žena volá svojí mamince:
„Mami, zase se se mnou hádal, už to nevydržím, přijdu bydlet k tobě!“
Matka odpovídá:
„Ne, miláčku. Já přijdu bydlet k vám!“
Mnozí muži tvrdí, že čím má žena větší prsa, tím méně má rozumu. Opak je však pravdou, čím větší
prsa žena má, tím méně rozumu má muž!
„Pane doktore, může desetiletá holčička otěhotnět?“ ptá se malý Pepíček.
„Nemůže,“ odpoví mu doktor.
„Vyděračka!!!“
Nic než nárok...!!! Heslo sociálního státu.
Člověk si v životě ten sex nestačí ani užít. Nejdřív se bojí, že ho překvapí rodiče, potom děti
a nakonec infarkt.

856 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 20:41 | Reagovat

Víte, dokdy se ženským říká „mladá paní“?
Dokud slyší.
„Všimla jsem si, že ses po letech konečně naučil sklápět prkýnko.“
„Ale ne, jen jsem začal chodit na umyvadlo.“
Matka říká synkovi:
„Jestli mě budeš pořád zlobit, odvezu tě do Norska a dám ti tam před sociálkou na zadek!“
Omluva z nemocnice:
Vážený pane Novotný,
s potěšením Vám sdělujeme, že biopsie zrudlé části Vašeho penisu prokázala, že se nejedná o
rakovinu. Byla to jen rtěnka.
Zároveň se hluboce omlouváme za amputaci.
Přejeme příjemný rok 2016!
Manželka přijde domů a tam v kuchyni pije kávu cizí žena.
Začne křičet na manžela. Muž jí povídá:
„Nekřič na mne, ta paní přišla za tebou.“
Manželka odpoví:
„Za mnou, ty děvkaři? Vždyť ji vůbec neznám! Vymysli si něco lepšího!“
Muž jí v klidu povídá:
„Tak když ji neznáš, já vás tedy seznámím. Je to žena tvého milence...“
Paní učitelka zadá dětem úkol, aby vymyslely větu, která bude obsahovat slova „jelikož“
a „pravděpodobně“.
Přihlásí se Anička a říká: „Jelikož jsem byla celý rok hodná, pravděpodobně dostanu nové kolo.“
„Výborně, Aničko,“ pochválí ji paní učitelka.
Další se přihlásí Toník: „Jelikož jsem se dobře učil, pravděpodobně budu mít pěkné vysvědčení.“
„Výborně, Toníku.“
Jako další se hlásí Pepíček. Když je vyvolán, říká:
„Babička jde po zahradě a nese si New York Times.“
Všichni na něj koukají a učitelka říká:
„Ale Pepíčku, v té větě není ani jedno z těch slov.“
„To taky ještě není celý,“ odvětí Pepíček a pokračuje:
„Jelikož neumí anglicky, jde se pravděpodobně vysrat...“
Přátelé jsou ti, kterým o půlnoci zavoláte, a oni se vás zeptají: „Mám vzít láhev nebo velkej černej pytel
a lopatu?“
Povídají si tři chlapi u piva.
První: „Tak jsme si s mámou pořídili novej nábytek do obýváku. Nádhera! Na zakázku. Originál
kanadskej javor.“
Druhej na to: „My máme novou kuchyni. Z finský břízy.“
A třetí povídá: „To já onehdá přijel domů ze služební cesty a v ložnici chlap. Z Český Lípy.“

857 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 20:41 | Reagovat

Tak jen pár vtipů- prý nejlepší pecky r. 2016, ale ony některé jsou už známé, že? :-)  :-D

858 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 21:37 | Reagovat

Nikdo tu, tak já jdu.
Poslední den května je
červnová Kavárna-(nic moc)
připravena na 00,03 j ;-)

859 Lydie Lydie | 31. května 2017 v 21:39 | Reagovat

[857]:Nevadí - stejně jsem se zasmála. :-)

860 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 22:10 | Reagovat

[859]: Já také, ale nevím, čím to je, pusa se mi otevírá. Já to asi do půlnoci nevydržím. Dnes jsem vstávala o hodinu dříve a to člověk věku mého asi cítí.
Díky, že jsi tady  vydržela, tak snad zítra se zde "uvidíme". Mám uvařeno, tak se budu věnovat osobní údržbě, abych byla v pátek fit. Má nás být 25, to je obstojný počet, ale oproti kdysi, kdy bylo přes padesát ze všech tříd, je to vlastně polovička. Taky už několik lidiček odešlo  úplně "pryč".

861 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 31. května 2017 v 22:12 | Reagovat

Dobrou noc, milí a na shledanou v další Kavárně. :-)

862 Lydie Lydie | 31. května 2017 v 23:07 | Reagovat

Dobrou noc. :-)

[861]: Tak na shledanou v červnu.... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx