♥♥♥♥♥♥♥♥


Předškolní legrácky.-3.

22. října 2013 v 15:08 | Ruža z Moravy |  lidé kolem nás
- Anežka se baví se svým kamarádem Petrem. Začala zlobit a dostala přes zadek. Hlasitě pláče. Za chvíli dostal i Petr a také začal hlasitě naříkat. Anežka na chvíli přestala a rozhořčeně kříčí na Petra: ,,Přestaň, teď pláču já!"

-Malý Bořek dostal první dlouhé kalhoty. Pyšně se rozhlížel a pak povídá: ,,Hele mami, teď už smím říkat tatínkovi Emile, viď?"- ,,Eriku, proč tak žalostně naříkáš?" ptá se teta Amálka.
,,Když mi dáš pět korun..." srdceryvně naříká a vzlyká Erik , ,,tak ti to řeknu." ,,Tu máš pětikorunu " sahá hned dobromyslně teta do peněženky , ,, a teď mi řekni, proč jsi tak usedavě plakal?" - ,,Protože," a to se už Erik spokojeně usmívá a zkoumá minci,"...protože jsem ji chtěl mít."


- Malé dítě spadlo do vody a na břehu se shromáždilo mnoho lidí. Jakýsi zdatný, urostlý sportovec vylovil dítě z vody a předal matce. ,,Jak se vám odvděčím?" ptala se matka. ,,To nic, "odpověděl muž, ,,ledaže byste mi ukázala toho lumpa, který mě strčil do vody."

-Matka přiznává své přítelkyni: ,,Uvědomila jsem si, že moc přísně zacházím se svým synem. Dnes se mi v davu ztratil a když se ho policajti zeptali, jak se jmenuje , odpověděl: ,,Míša Nechtobejt."

- ,,Tati, prosím tě, kup mi čokoládu..." -,, Nekoupím." ,, Tak mě zřež, prosím tě! " - ,,Proč?" - ,,Budu brečet a maminka mi koupí čokoládu."

- ,,Babi, stvořil tě Pánbůh? "" ,,Samozřejmě, Adámku. Tebe taky." - ,,Ale teď už to umí líp, viď?"

- Pan Kačaba svolá rodinu. Slavnostně oznamuje, že na dovolenou poletí celá rodina do Říma. Všichni se radují, jen malý Luděk natahuje moldánky. ,,Ale Luděčku, cožpak nemáš radost , že poletíme do Říma?" diví se maminka. ,,Maminko, fňuká Luděček , ,, budeš mě muset nést v náručí, vždyť přece víš, že ještě neumím létat."

- Na pláži: ,,Promiňte, to váš synek mi zahrabal čepici do písku? : - ,,Ale kdež, můj je támhleten, co zkouší, zda vám lupou propálí nafukovací matraci."

- Malý Otakar se ptá matky: ,,Mami, že všechny pohádky začínají stejnými slovy: Kde bylo, tam bylo, bylo jednou....?" - ,,Ne, ne, synáčku, často začínají: Drahá, dnes musím zůstat v práci déle..."

,,Jak tě mám ostříhat, chlapče?" - ,,Jako tatínka, pane holiči. S tím prázdným kolečkem uprostřed nahoře."

- Děvčátko s chlapečkem se koupou bez plavek v moři. Najednou se děvčátko zamyslí a povídá: ,,To jsem nemyslela, že je
takový rozdíl mezi katolíky a protestanty."

,,Proč pláčeš?" -,,My máme dnes k obědu švestkové knedlíky a já netrefím domů."
- ,,Mami, když máš takové hezké kuchařské knihy, nemohla by ses naučit nějaké jiné jídlo než mrkev a brambory?"

- ,,Vládíku, vezmi si hrst oříšků!" - ,,Teto, dej mi sama. Ty máš větší ruku."

- ,,Paní, proč tu holčičku tolik bijete?" - ,,Večer jsem jí vyprávěla pohádku o třech kůzlátkách." - ,,Co to má společného s výpraskem?" - ,,Má. Zapomněla jsem doma klíče a musela jsem desetkrát, než mi otevřela, křičet na ulici: Otevři, děťátko, to jsem já, tvá stará koza!"

- ,,Mami, dej mi dvě koruny. Dole stojí nějaký pán a hrozně křičí." - ,,Proboha a co křičí?" - ,,Zmrzlináááá!"

-,,Slíbíš-li mi, Jiříčku, že už nikdy neřekneš tak ošklivé slovo, dám ti tři koruny." - ,,Já znám, dědo, ještě jiné slovo a to má cenu víc než dvacet korun."

- ,,Kolik je ti let, chlapečku?" - ,,Nevím. Když jsem se narodil, bylo mamince osmadvacet roků, teď je jí šestadvacet..."

,,Libuško, už jsi našla tu pětikorunu?" - Ne, maminko, našel ji tatínek." -,, A co ještě pořád hledáš?" - ,,Teď zas tatínka."

- Vypravoval tatínek Míšovi pověst o Prométheovi. Jak je přikovaný ke skále a jak každý den přilétá orel a klove mu játra. - Míša je dítě citlivé a za chvíli má oči plné slz. ,,Chudáček orel, " povídá mezi vzlyky, ,,každej den má jenom játra."

- ,,A co vaše Adélka, už mluví?" - ,,Jo, teď ji učíme být zticha."

- Před hračkářstvím: ,,Tati, já bych chtěla panenku a pokojíček." - ,,Já taky, dceruško, já taky!"

- ,,Tati, jak se jmenuje člověk, co řídí stříkací auto?" - ,,To záleží na tom, jestli nás postříká, nebo ne."

- V autobuse ječí malý kluk tak pronikavě, že starší pán, který to už nemůže poslouchat, ho chce postrašit: ,,Jestli hned nepřestaneš, tak tě sežeru!"" - ,,Radši to nedělejte, " radí matka dítěte, ,,on má plné kalhoty!"

- Křičí večer syn z pískoviště: ,,Už utíkám k večeři, mami, jen ještě nakopnu Tomáše na dobrou noc."

- Malý Emil: ,,Pojď, budeme si hrát na tatínka a maminku, ano?" Jarka: ,,Dobře, tak začni." Emil si trhá vlasy : ,,Och, já osel, proč jsem se jen ženil?"

- ,,Proč pláčeš, holčičko?" ,, Protože maminka ztratila knížku Psychologie dítěte a teď mě vychovává vlastní metodou... Bůůůů!"

,,Dal jsi sestřičce aspoň kousek jablka?" - ptá se matka syna. ,,Dal, ten nejlepší." - Jaký?" - ,,Semínko, když si ho zasadí, vyroste jí celá jabloň."

- Otec jde se synem do ZOO. Zastaví se před jednou klecí. ,,Podívej, to je jaguár," poučuje otec. ,,Nevěřím," namítá syn, ,, vždyť nemá kola ani volant."

- ,,Maminko, z čeho se dělají asfaltové cesty?" ,, Ty se něco naotravuješ svými otázkami. Dovedu si představit, co by bylo, kdybych já dávala své matce tolik nejapných otázek..."- ,,Naučila by ses odpovídat na některé z mých."

- Malý Pepa je návštěvě u dědy. V chlévě vidí přežvykovat krávu. ,,Vidíš, jakej jsi, táto? Ty mi nechceš koupit žvejkačku a děda ji dává krávě!"

- - Matka vběhne do dětského pokoje a radostně oznamuje: ,,Děti, přišel vám otec!" Nejstarší Karlík se ptá: ,,Čí otec?Můj, Janičky, Frantíka nebo Helenky?"

- Pepíček vidí poprvé svlečenou sestřičku. Vrtí hlavou při pohledu na určitá místa: ,,To je strašný! Ty holky hned všechno rozbijou!"

- ,,Dobrý den," pozdraví Jeníček návštěvu a pokračuje: ,, Hodně jsem vyrostl, co jste byla naposledy u nás, čím dál víc se podobám mamince, pilně se učím a jsem zdráv. Můžu už jít?"

- Martička dostala k Ježíčku letos celý domeček i s panenkami. Jednoho dne domek zmizel. ,,Kde je?" ptá se matka. - ,,Pronajala jsem ho sousedovic Květušce za pětikorunu týdně i s celým zařízením a nájemníky!"

- ,,No tak, Ferdíčku, ukázal jsi sousedovi nový bubínek?" - ,,Ukázal." - ,,No a co mu říkal?" - ,,Nic, ale dal mi pilku a sekyrku a ptal se mě, jestli vím, jak vypadá takový bubínek uvnitř."

- Miládka má přísně zakázáno hovořit o lidech, které vidí na ulici. Vše musí říci mamince až doma. Tudle stojí v obchodním domě a upřeně se dívá na paničku, stojící zrovna u pokladny před nimi. Najednou zazní její hlásek: ,, Mami, podívej se dobře na tu paní s bradavicí na nose před náma. Já ti budu doma o ní povídat."

- Dědeček si po obědě lehnul a chrápal ve všech tóninách. Malou Janičku přistihla maminka u spícího dědy, jak mu otáčí knoflíky u svetru. ,,Copak to děláš?" diví se matka. ,,Nic, chytám jen jinou stanici!"

- ,,Pojď, Karlíčku, budeme si hrát. Třeba na maminku a na tatínka." - ,,No, tak jo, ale napřed si skoč domů a dones nějakou korunu. Bez věna si tě nevezmu."

- ,,A co se dělá po jídle?" Libuška neví. ,,Tak co říká tatínek, když odloží vidličku a nůž po obědě?" -,, Aha! No, to dnes zase byla blemtanina!"

- ,,Tati, můžeš mi dát padesátikačku?" žadoní Ivánek. ,,Ne!" nato otec rázně. - ,,No jo," mumlá si Ivánek, ,,děti, to chce každej, ale tak, aby ho to nic nestálo."

- ,,Drahý,"říká manželka svému muži, novému soukromému podnikateli, ,,ty nemáš nic jiného v hlavě než ty své obchody." -,,Jak jsi na to přišla?" - Včera večer, když jsi četl dětem pohádku na dobrou noc, ukončil jsi ji slovy: Doufám, že budete spokojeni s naší dodávkou a jsme s úctou, váš ing.Karel Janák- vydavatelství neperiodických publikací."

- ,,Mami, je v téhle lahvi olej na vlasy? -,, Ale kdež. Tam je lepidlo." - ,,A jéje, to budu muset jít spinkat v čepičce."

- Malý Herbert byl naučen, aby vždy stal od stolu, když vejde maminka do pokoje. Dnes měl u sebe kamaráda a společně vstali vždycky, když k nim maminka vešla. Když už vstávali potřetí, povídá kamarád: ,,Co si vlastně myslí ta tvoje maminka, že je státní hymna?"

- ,,Babičko, kde máš toho kozla?" - ,,Jakého kozla?" - ,,Taťka říkal, že tě k nám kozel nese!"

- ,,Mami, dá ti tatínek k narozeninám ten kabát, co sis přála?" - ,,Asi nedá, miláčku." - ,,Poslyš, mami, co kdybys to zkusila, jak to dělám já? Válet se po zemi a kopat nožičkama?"

- Vašík zlobil a maminka ho poslala do zahrady, aby si tam na sebe uřízl proutek. Za chvíli se vrátil: ,,Proutek jsem nenašel, mami, tak jsem přines kámen, můžeš ho po mně hodit!"

- Dva špunti, chlapeček a děvčátko si hrají: ,,Ohromně tě miluju," říká chlapec, ,, až vyrosteš, staneš se mojí první manželkou!"

- Otec na fotbale řve, píská, nadává. Malý syn ho tahá za rukáv a ptá se: ,, Tati, jak se odtud dostanu domů?" ,, Dej mi pokoj. Proč se ptáš právě teď?"" - ,,No, kdyby tě vyvedli..."

- Jeník vypravuje sestřičce pohádku o Šípkové Růžence. ,,A co dál?" ptá se sestra, když bráška skončil své vyprávění. ,,No vzali se a dlouho, dlouho se spolu nudili."

- Maminka vypravuje Olince pohádku o ježibabě: ,,Ježibaba sedla na koště a odletěla..." ,,Zajímavé," říká Olinka, ale kde má koště motor?"


Tak zase příště, pokud vás to trochu baví...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Zuzana | 22. října 2013 v 16:43 | Reagovat

Baví:-) :-) :-) tak se budu těšit - ahoj Zuzana

2 Koník Koník | E-mail | Web | 22. října 2013 v 17:15 | Reagovat

Opět skvělé :-) Líbí se mi úsměvný svět pohledem dětí, který přinášíš.  
Přidávám jednu vlastní, vzpomínkovou.

Po prvních dvou dnech, co se stal malý Koník školou povinný, žádal soudružku učitelku o vydání formuláře odhlášky. Škola ho prostě bavila odjakživa :-D

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. října 2013 v 18:15 | Reagovat

[2]:To musela mít radost. Tak dát najevo, jak ,,rád" do školy chodíš... :-D

4 signoraa signoraa | Web | 22. října 2013 v 18:18 | Reagovat

Ruženko, opět mě to pobavilo, jako ty předchozí. Dětská duše je čistý a nepopsaný list. :-)

5 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. října 2013 v 23:07 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí ten s tou ,,starou kozou" :-D

6 Kitty Kitty | E-mail | Web | 22. října 2013 v 23:08 | Reagovat

Víc než jeden mě hodně pobavil. Děti jsou obrazem nás dospělých a prásknou na rodiče všechno. Hezkýýý :-D

7 Otavínka Otavínka | Web | 23. října 2013 v 6:17 | Reagovat

Bezelstný dětský svět. To je právě nejlepší.Hezký den!

8 Máří Kosáček Máří Kosáček | E-mail | Web | 23. října 2013 v 12:58 | Reagovat

Dětičky jsou skvělé téma :-D

9 Koník Koník | E-mail | Web | 23. října 2013 v 15:03 | Reagovat

[3]: No však mi to o něco později vrátila. Málem jsem skončil ve zvláštní škole, ale to už k téhle veselé vzpomínce nepatří ;-)

10 Hanka Hanka | E-mail | Web | 24. října 2013 v 15:05 | Reagovat

Ruži, tak jsem se u čtení vtipů chechtala, že se mamka přišla podívat, co se děje! :-D  :-D

11 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 24. října 2013 v 17:43 | Reagovat

Míša Nechtobejt vede :-D

12 Ivet Ivet | Web | 24. října 2013 v 18:10 | Reagovat

Úžasnýýýýý, dle ceny zmrzliny za 2,-koruny to nejsou vtipy novodobé a o to se mi víc líbí, děkuji Růženko! :-D  :-D

13 Latryna Latryna | Web | 25. října 2013 v 5:10 | Reagovat

Dobré frky - pobavili! ;-)  :-)

14 Janinka Janinka | E-mail | Web | 25. října 2013 v 8:41 | Reagovat

Některé jsou více, než trefné... :-D.

15 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 25. října 2013 v 19:15 | Reagovat

Tož já zase něco vyberu, toho veselého kolem moc není, že? ;-)

16 pizlik1 pizlik1 | Web | 28. října 2013 v 16:30 | Reagovat

Vtípky o dětech vždy pobaví. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx