Kavárna U Ruži - červnová

1. června 2013 v 0:01 | Ruža z Moravy |  Kavárny-povídání s lidmi

Tato Kavárna bude ve znamení květin, dětí, výletů, prvních zralých plodů- v zahradách. Dostala jsem první příspěvky od čtenářů a upravila tak, abych je mohla předvést.

V den, kdy Kavárnu otevírám se bude ve městech a obcích slavit Mezinárodní den dětí.
Kéž by všechny děti světa měly dobré zázemí, milující rodiče, vychovatele, dobré učitele, dobré životní podmínky.Přidávám pro vzpomínku na zemřelé při současných povodních svíčku a vyzývám : Pomozte dle svých možností potřebným, postiženým povodní v jejich bydlišti .


Za deset dní vzpomeneme bolestné události Vyhlazení Lidic- symbol lidské bolesti, rozdělení rodin, vyvraždění mužů, dětí, odvoz žen do koncentračních táborů, některých vybraných dětí na převýchovu do německých rodin. Lidice jsou symbolem mnoha obcí na světě, které měly stejně smutný osud nebo podobný, v minulých dobách i v době ne tak vzdálené.


V tomto měsíci bude končit školní rok, budou pořádány školní výlety, různé akce. Děti se budou těšit na prázdniny. Buďte shovívaví k jejich školním výsledkům, raději to předem s nimi proberte, aby nebyly útěky či dokonce sebevraždy školáků, kteří neuspěli ve škole. Rodiče, ruku na srdce, byli jste jim vždy ochotni poradit, pomoci, udělali jste si na ně čas?´


Ještě jedna novinka- 16.6. je označen jako den otců. Proč ne, považuji to za správné připomenout dětem, že mají , tedy většinou, nejen maminky, ale i milující tatínky. Nebudu nikomu sahat do svědomí a raději sem dám obrázky, které poslal pan Johanes (možná ho znáte z komentářů i článků minulých Kaváren).


Přišlo i emailem...

Budou-li k dispozici vaše příspěvky, přidám je do článku. Pokud mi je pošlete na email. Hlavně si budeme povídat. Zajímalo by , možná nejen mne, kam budou letos jezdit děti na výlety. Možná si někdo z vás vzpomene i na svůj, zvlášť vydařený školní výlet a napíše do komentáře pár řádků o něm. Přidám něco pro zdraví těla- došlo mi emailem...


Dostala jsem jarní pozdrav pro Kavárnu od blogera Tlusťjocha. Zvláštní, tak trochu starodávný, hezký jako ze starého kalendáře, že? Při zmenšení však nejsou, bohužel už ty texty čitelné.

Další pozdrav- od Žermanické přehrady- v pozadí jsou Beskydy, je od Marušky -Fukčárinky. Na blogu má fotek víc.
Došlo emailem...


Fotila jsem prasynovce Kubíčka a garáž, kterou jsme spolu postavili...
Jak to řešili předem v Rakousku. Je něco takového někde u nás? (došlo mi emailem)


Ještě mi došla tato úvaha:Člověk nesmí být otrokem podmínek. Musí si je přizpůsobit, vytvořit si je. Žijeme v 21. století, ale myšlenky máme na úrovni 19. století. Když jsme nemocní, co děláme? Jdeme za lékařem, potom do lékárny. A co můžeme udělat sami pro sebe?
Mohu Vám všem něco poradit? Zaprvé ověřte, máte-li zdravé cévy, klouby a svaly, protože civilizační choroby velice "omládly". Teď i mladí lidé začínají mít osteochondrózu už kolem 30 let. Opatrně začněte otáčet hlavu doleva-doprava-doleva, přičemž ramena, krk a záda jsou v klidu. Slyšíte chrastění v krku? Nemusí to bolet, ale za 10 let budete mít i bolesti, stáhnutý krk i svaly. Co z toho vzniká? Migrény, vysoký krevní tlak, bolesti hrudníku a zad. Pokud slyšíte chrastění nebo jiné zvuky, znamená to, že se začínají v kostech ukládat soli, cévy jsou zanesené toxiny, cholesterol a soli se též začnou ukládat v cévách. A jestli s tím nic neděláte, cévy a kosti začnou kamenět. Zpočátku to není cítit, ale za 20-30 let se člověk může stát absolutně nehybným. Začněte TEĎ s prevencí civilizačních chorob.
1. Otáčet hlavou doprava-doleva každý den minimálně 20-30krát. Opakovat tento cvik nikoliv pouze měsíc, ale po celý život.
2. "Pište" hlavou abecedu. Tento cvik dělejte pomalu, zvlášť se to týká starších lidí, aby si neublížili, protože mají stáhnutý krk a ramena.
3. Opatrně tahejte sami sebe za vlasy, napomáhá to přílivu krve do hlavy a zásobuje mozek a kořínky vlasů živinami a kyslíkem.
4. Prsty hladit a masírovat si pokožku hlavy na spáncích a uši, svaly krku pod zátylkem a za ušima, protože zrovna tam vcházejí cévy do mozku.
Jestliže bude člověk dělat tyto cviky každý den 20-30 minut, sám sebe zbaví nemoci, nebude se bát sklerózy cév, omládne tvář a zlepší se celková kondice. Češi mají pěkné přísloví: "Pomož si sám a i Pánbůh ti pomůže.
Přeji všem, kdo chcete být zdraví a být pánem svého života, hodně štěstí a zdraví.
Tyto rady jsou rady od mé mámy a babičky. Maminka se dožila 86 let, babička 94 let a já mám před sebou ještě 35 let života. Teď je mi 63 a chci žít důstojně, klidně a relativně zdravá do 98.
Buďte šťastni!

Znáte nebo neznáte- přišlo mi emailem, metoda, která nic člověka nestojí, jen trochu toho cvičení...

Ještě jste neměli něco dobrého k snědku. Upečte si Estonský kringel .Z kynutého těsta, docela nenáročný moučník, jen vykynuté těsto, vyválené na čtverec, potřený máslem posypaný- skořicí a cukrem, smotaný jako štrůdl, pak rozkrojený po délce a viz obrázek ...podrobný popis zde http://www.mamincinyrecepty.cz/kynute/estonsky-kringelTak jsem je dnes, t.j. v sobotu pekla, bylo jich 88 (kamarádka dělá menší a má jich prý tak sto.) Vyfotila jsem je, abyste mi věřili a přijďte si je sníst. Jsou dobré, málo sladké, křehké, ale spíš tučnější než obyčejné kynuté těsto. Zase asi déle vydrží měkké.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1088)
Zobrazit starší komentáře

1001 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. června 2013 v 13:44 | Reagovat

[999]: Ahoj, už jsem Ladislavovi přála. Podívám s tam.

[1000]: Tedy Týnko, ani jsem nečekala, že už bude dnes 1000vka- tak ji mít, viď?

1002 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. června 2013 v 13:46 | Reagovat

[996]: Tak jen se teď třepejme, aby počasí vyšlo, vše dozrálo jak má, budu potřebovat 31 a to nevím, jestli se ještě neozve jedna z rodiny. ;-)

1003 Lydie Lydie | 27. června 2013 v 14:00 | Reagovat

[1000]:
Gratulace k 1 000 :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

1004 Jeník Jeník | 27. června 2013 v 16:35 | Reagovat

Dobré odpoledne.

pro nar.soc. - Jsem také naštván,jak to kde vypadá s památkama. Ale jak vidím,bude to do budoucna ještě horší. I mne mrzí jak to nyní v kroměříži vypadá - myšleno s těma zahradama.Chtěl jsem napsat o situaci na hradě Sovinec,ale to je tak smutný příběh,že to zde raději uvádět nebudu. Opět podraz na lidi co tam léta pracovali za obnovu této památky a to zcela bezplatně.

Pro všechny zdejší mám dotaz - viděl jsem v prodejně kuchyňských pomůcek a nářadí prodávat misku(mísu) na těsto. Je to taková divná miska s deklem,kde se vše nasype,pak zadekluje a pak se s ní různě převrací a mlátí až je z toho co jste do ní dali těsto (třeba na buchty). Byl jsem udiven. Já si vždycky myslel,že na těsto je třeba mísa a vařečka(myšleno v domácí kuchyni - bez robota). Asi je to nějaká novinka. nemám s tímto žádné zkušenosti a manželka také ne. Ale buchty se u nás pečou,proto se ptám,jestli je to dobrá pomůcka na těsto,nebo spíše jestli s tímto někdo ty buchty vyrábí(míchá na ně těsto). Předem děkuji za odpověď.

1005 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. června 2013 v 17:41 | Reagovat

[1004]:Tu mísu mám, je dobrá, když chcete zamíchat sypké  ingredience,  při ,,tlučení" těsta je to náročnější na to ,,tlučení". Já jsem si ji koupila spíš proto, že ten dekl na ni nasadím, když tam kyne těsto. Není to špatné, ale , když hodně pečete, kupte si pekárnu, tam to nemusíte hníst. Však tady ji lidé mají, sdělí vám, jak se s ní dělá jestli dobře nebo ne. :-)

1006 nar.soc. nar.soc. | 27. června 2013 v 17:46 | Reagovat

[1004]:

Dobrý podvečer, pane Jeníku.

Chápu, že nejsou na všechno hned peníze, ale ta Květná zahrada má ošetřeno jen přizemní patro - francouzské stříhané buxusy, vysypání obrazců barevným pískem nebo stříhanou trávu mezi obrazci ( ovšem skutečný zahradnický pažit to není). Zelenými stěnami uzavřené jednotlivé kreace, by měly být úplné. Třeba jen jedna, dvě, ale dokonale a to je ta chyba.
Jistě, kdysi arcibiskup měl houf lidí, kteří za jídlo, požehnání a nějaký deputát udělali vše co školený zahradník nařídil. Jenže, převzal to LID a jeho zástupci se ani v uplynulých 20 letech s řádnou péčí nepřetrhli.

O té míse pochybuji.
Ruční mísení těsta je velká zátěž na ruce. Vím to, žena mi vždy předhodí misku a za těch 5 minut, no pěkně děkuji. Bez míchadla ( vařečky) si nedovedu představit řádné promísení.
I když na jedné stranické slezině v bytě, jsem měl možnost seznámit se s emigrantem z USA, který byl v ČR na dlouhodobém pobytu. Měl najatý byt i s hospodyní ( tu si přivezl také z USA, ale byla to Ukrajinka ). Přinesla na slezinu "bábovku", takovou úzkou, vysokou nestvůru, jako komínovku ( šamotová trubka průměr 200mm do komína ). Vyříznutý klínek měl podobu krajíce z vysokého melounu, nic to nedrželo pohromadě, sesulo se to na talíř, mělo to jalovou a pilinovou chuť. Ovšem tvůrkyně to před námi "vylepšila". Postříkala ten šrot mlíkem, posypala mletým cukrem a "pažalujsta".
Maník nás chtěl pohostit, usmíval se, tak přivřít oči a ham (fuj), ham (tfuj sakra, proč jsem sem lezl).
Jest-li nás vážně hostil nebo si z nás dělal dobrý den, nevím dosud.
Teď odhaduji, že to asi zadělávala v nějakém nádobí třepáním, nebo házením po schodech. :-D  :-D

1007 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. června 2013 v 17:59 | Reagovat

[1006]:Fakt je, že nejlepší míchačka jsou ruce mého muže doplněné měchačkou s dírou. Pěkně hačá u televize, na klíně mísu s těstem mnou zadělaným a míchá, míchá... Pak samozřejmě tvrdí, že ty buchty jsou díky jemu tak povedené. Něco na tom bude. Na kvalitě vymíchání záleží hodně. :-D

1008 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. června 2013 v 18:26 | Reagovat

Přidala jsem ještě recept na koláčky, které nám všem hrozně chutnaly na setkání a pekla je naše spolužačka ráno před setkáním. Byly jemné, jen se rozplývaly. ;-)

1009 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. června 2013 v 19:57 | Reagovat

Kdo chcete vidět záběry z Královského stříbření hupsněte na http"//who7.blog.cz ;-)  :-D

1010 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 27. června 2013 v 22:36 | Reagovat

Lubomíra znám myslím jen jednoho tady u nás, dokonce vzdálená přízeň (z přiženěného manžela tety), ale pak je Petr a Pavel a těch je už mnohem více. Těm, co sem chodí přeji hlavně zdraví a klid v duši. Vzpomínáte na lampárnu Pavla, Petr- zahradník si to doufám, také přečte, Pavel-bloger (Kreperat.blog.cz), Expositor , Čerf, Petr Kukal,  ti všichni sem moc nechodí, spíš náhodně, ale platí to i pro ně. :-)

1011 Lydie Lydie | 27. června 2013 v 23:12 | Reagovat

[1010]:
Také se připojuji s přáním všeho nejlepšího pro Petry i Pavly :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

1012 Lydie Lydie | 27. června 2013 v 23:14 | Reagovat

Přeji všem účastníkům Kavárny /píšícím i nakukujícím/ dobrou noc [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

1013 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. června 2013 v 0:25 | Reagovat

Dobrou noc, lepší počasí do dalších dní. :-)

1014 nar.soc. nar.soc. | 28. června 2013 v 7:34 | Reagovat

Dobrý den. ( snad bude dobrý )

Dnes mám namířeno do Prefy a.s. na valnou hromadu akcionářů. Předloni změnili pravidla o prokazování. Neměl jsem loni ssebou požadované akcie, tak jsem se nic nedověděl. Dnes doufám,že to bude lepší. Vypláceli loni nějaké dividendy, tak jsem zvědav na "balík". Minule ve Šmeralu a.s. jsem strhl debatu na práva akcionářů a navrhl usnesení, že odměny statutárům ( nevlastní ani jednu akcii ) nesmějí být větší v součtu než suma na dividendy. Neschválili to, ale prý jako podnět to projednají.
V Prefě uvidím, pokud mají i letos dividendy měl bych si vzít kalkulačku a spočítat poměr mezi odměnami vedení a dividendou ze zisku. V každém případě tam nepojedu zadarmo. I loňských 500.-Kč jsou peníze. :-D  :-D

1015 Jeník Jeník | 28. června 2013 v 8:41 | Reagovat

dobrý den.

Všem děkuji za rady k tomu míchání těsta na buchty. U nás je to tak na půl,trochu to zamíší manželka a pak já dál až do konečného stavu před pečením (na vykynutí).

Všechny oslavence se jmeninami zdravím,tedy dopředu i dozadu. Já na slavení moc nejsem,ale věřím,že každé popřání člověka potěší.

pro nár soc. - držím Vám palce,ať máte dividendy co největší - tedy co největší balík peněz z nich. Vím,že různí manageři různých firem malé vlastníky by nejraději vyplatli - nebo spíše zrušili - čili ošidili.(lépe řečeno okradli)

S těma zahradama v Kroměříži je mi to líto. V minulosti jsem se tam byl podívat několikráte,ale bylo to tam vždy krásné,vstup zdarma,příjemné,protože tam nikdy nebylo moc lidí,nebo spíše jsem tam býval sám. Měl jsem na klid v těch zahradách štěstí.Ale bylo to již opravdu dávno,podle toho jak jste to popsal,tak tam raději se nepojedu podívat,zbytečně bych se rozčílil.

Dnes jsem hned po ránu umíchal jednu mísu těsta - budou buchty a již se na ně těším.

1016 Lydie Lydie | 28. června 2013 v 8:50 | Reagovat

Přeji krásný den. :-)  :-)

[1015]: Hmm - takové buchty by nebyly špatné.....

1017 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. června 2013 v 15:03 | Reagovat

[1015]:Jeníku, máte pravdu, v Kroměříži bývalo krásně, ale na co si kazit dojem.  Víte, jak vydržely buchty mojí tchyni vláčné. Kynuté těsto dělala z kvasnic, ale do mouky přidala ještě i prášek do pečiva- tak půlku kávové lžičky. Nějak mi nejde do hlavy, že to bylo opravdu vláčnější to těsto. :-(

1018 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. června 2013 v 15:08 | Reagovat

[1016]:Uvažoval jsem, že upeču ty koláčky. Tvaroh mám, jen rozinky ne, ale ono by to šlo i bez nich, možná by byly dobré brusinky sušené.Muž je má schované v šuplíku, možná by je dal (může si koupit nové). Měli jsme dnes opečené filé z mořské štiky, nové brambory pečené v remosce jen s trochou mastnoty, kořením, cibulkou, brmborovou polévku a usmažila jsem pár palačinek s marmeládou. ;-)

1019 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. června 2013 v 15:09 | Reagovat

Uvažovala jsem [:tired:]  O_O

1020 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 28. června 2013 v 19:13 | Reagovat

Pavlíně k zítřejším narozeninám přeji, aby je v kruhu rodiny a přátel oslavila ve zdraví ještě mnohokrát... :-)

1021 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 0:36 | Reagovat

Tak dnes už dopsáno, nikdo nikde, tak jdu spát. Dobrou noc, dobrý den... :-)

1022 Jeník Jeník | 29. června 2013 v 9:19 | Reagovat

Všem zde přeji krásný den a vypadá to,že opravdu krásně je.

Paní Pavlíně přeji také vše nejlepší do dalšího života.

1023 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 10:06 | Reagovat

Tady sluníčko svítí, snad to vydrží. Pro děti by snad byly lepší prázdniny se sluníčkem. Jdu vařit...zatím... ;-)  :-D Zdravím všechny nakukující. ;-)

1024 Hanako Hanako | 29. června 2013 v 10:08 | Reagovat

Dobré ráno. Přeji Pavlíně hlavně zdraví, a ať jí ten životní elán vydrží co nejdéle. :-)  :-)

1025 nar.soc. nar.soc. | 29. června 2013 v 10:49 | Reagovat

Dobrý den a Pavlíně zvlášť s blahopřáním.

Dnes z Novinek.

Pomocí čtecího zařízení, které snímá otisky prstů, kontroluje katolický farář v Gryfově Slezském na jihozápadě Polska účast žáků základních škol a studentů středních škol na mši.

Části rodičů se zavedení tohoto způsobu kontroly přítomnosti v kostele nelíbí a na kněze si už stěžovali generálnímu inspektorovi ochrany osobních údajů i veřejnému ochránci práv. Elektronický systém, který nechal duchovní Grzegorz Sowa namontovat do kostela, zaznamenává účast žáků i studentů na pravidelných nedělních bohoslužbách, ale rovněž na jiných církevních obřadech.

Někomu systém nevadí, jiné vystrašil
„Pokud se mladí věřící během tří let zúčastní nejméně 200 mší, nebudou muset psát komplikované testy, které by je připustily k biřmování,“ zjistil deník Gazeta Wyborcza.

Je to v sousedství ČR. Jest-li pak hranice zastaví katolickou zhovadilost? :-D

1026 Týna Týna | Web | 29. června 2013 v 11:17 | Reagovat

Krásnou sobotu všem!

Pavlíně vše nejlepší, hlavně zdraví, protože vše ostatní má a elánu má na rozdávání :-)

1027 Lydie Lydie | 29. června 2013 v 12:14 | Reagovat

Přeji pěkné sobotní odpoledne všem v Kavárně.Petrům,Pavlům i Pavlíně všechno nejlepší :-)  :-)  :-)  :-)

1028 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 15:43 | Reagovat

Zdravím, tak jsem upekla ty Jitřenčiny koláčky, co jsem dala recept do článku a hned jsem je vyfotila, aby mi bylo uvěřeno. Jsou dobré, ale podle muže to je spíš křehké, není to jako klasické kynuté těsto. Chlapům se nezavděčíš. Snědl jich pár, ale bojí se, aby neztloustl. Tak jsem zvědavá , kdo to bude jiíst. Asi je dám do krabičky, až vychladnou a  do mrazničky na horší časy. ;-)

1029 Lydie Lydie | 29. června 2013 v 17:13 | Reagovat

[1028]:Dej je do Kavárny - každý ochutná a za chvíli budou pryč.Už jdu vařit kafe :-)  :-)  :-)

1030 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 17:19 | Reagovat

[1029]:Já taky a umýt zbytek nádobí, které jsem ještě neumyla, neboť se mi nechtělo a muselo se to trochu odmočit... ;-)

1031 Týna Týna | Web | 29. června 2013 v 18:11 | Reagovat

Zdravím ještě jednou a na mém blogu máte něco k zasmání :-D

1032 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 20:35 | Reagovat

Zjistila jsem, že pořad Barrandova Na Cibulce je docela zajímavý. Možná spíš pro pamětníky, ale byl tam i Chodúr, zpíval s Petrů a pak Gott jako moderátor v rádiu, bude Retková, Rosák, takže...Odpoledne jsem se dojímala nad věrností psa- opakování ze včerejška.

1033 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 20:36 | Reagovat

[1031]:To  víš, že se koukneme. :-D

1034 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 21:02 | Reagovat

Je to poznat, že je sobota, u netu sice lidé jsou, ale po týdnu jsou unaveni, psát se jim nechce nebo nemají co. Jen samá práce, počasí liknavé (u nás bylo hezky) a tak honem ven, když hezky. :-)

1035 Lydie Lydie | 29. června 2013 v 21:27 | Reagovat

[1034]:
Tady bylo také hezky - byli jsme na zahrádce - teď jsem žehlila u TV - dívali jsme se na dvojce na Constantina a Metoděje :-)  :-)

1036 JM JM | 29. června 2013 v 23:11 | Reagovat

Znovínská 50.
Byla jsem se podívat na ty moje dva závodníky. Dojeli. Oba to udělali za necelé tři hodiny. Trať byla dost náročná, v dosti místech vymlená po deštích. Bylo i dost úrazů. Počet účastníků byl 1500.

1037 Lydie Lydie | 29. června 2013 v 23:14 | Reagovat

[1036]:Tak buď ráda, že jsou v pořádku ...taková "masovka".... ;-)

1038 Lydie Lydie | 29. června 2013 v 23:17 | Reagovat

[1036]:Před 14 dny se u nás jel také nějaký maraton - jel i 10letý vnuk/děti měly 38 km/ byl blbý terén i po loukách ap.-dojel  v pořádku,ale říkal,že jednou spadl.

1039 Lydie Lydie | 29. června 2013 v 23:28 | Reagovat

Přeji všem dobrou noc. :-)  :-)  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

1040 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 23:32 | Reagovat

[1039]:Dobrou noc, tak  zítra poslední den měsíce a bude nová Kavárna i nové povídky. Tak jsem zvědavá, jestli i o prázdninách budou lidé navštěvovat net. Asi podle počasí.
Obdivuji lidi, kteří dokáží jet maraton na kole kudy-tudy, po cyklostezce to jde, ale v terénu- mají můj obdiv. :-)

1041 JM JM | 29. června 2013 v 23:42 | Reagovat

Už jsem psala, že se jezdí mezi vinohrady. Trať vede i do Rakouska.

1042 JM JM | 29. června 2013 v 23:45 | Reagovat

Ten mladší už jel potřetí. Obdivoval organizaci, prefektní. Letošní ročník byl už 14tý.

1043 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 23:54 | Reagovat

[1042]: Není to na škodu, nejen se zabaví, ale naučí se přemoci případnou nechuť se namáhat. Děti jsou šikovné a ty menší ochotnější, tedy pokud nesportují normálně.

1044 JM JM | 30. června 2013 v 0:24 | Reagovat

Něco bych asi měla upřesnit. Ti moji kluci jsou tátové od rodin, už oba přes čtyřicet.
Vnuci - jeden hraje tenis a druhý má také kolo. Teď má brigádu /student/ a dojíždí na kole asi 15 km. Dříve, od jeho pěti let hrál hokej, potom závodně plaval, ale nestíhlal ranní plavání od 6 hodin. má to daleko.

1045 nar.soc. nar.soc. | 30. června 2013 v 7:39 | Reagovat

[1044]:

Dobrý den.

Není co upřesňovat, kluci nestárnou.
Dokud byl můj otec na živu, říkával dnes jsem mluvil s klukama ( všichni tři "kluci" měli dohromady 255let ).Jsem proti nim malý kluk (75). :-D :-D

1046 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 10:54 | Reagovat

[1044]:Však já jem myslela vnoučata, děti všeobecně. Zdravím všechny. :-)Do dnešního pošmourného dopoledne.

1047 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 10:56 | Reagovat

[1045]: 23. července by měl můj bratříček 75, kdyby před 7 lety v lednu  náhle nezemřel. Vzpomínáme na něj, každou chvíli. Při každé písničce, kterou jsme spolu zpívali si v duchu představuji, že...Čas tak letí...

1048 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 10:58 | Reagovat

Zítra bude mít svátek jeho dcera Jaroslava (pojmenovaná po něm, možná chtěl syna, ale ten přišel až po dalších pár letech, tak má jméno Vít).

1049 nar.soc. nar.soc. | 30. června 2013 v 11:25 | Reagovat

[1045]:

Chyba se vloudila ( neměl jsem brýle ) v zaměnění 5 za 3. Takže zatím jen ( 73). :-D

1050 JM JM | 30. června 2013 v 11:53 | Reagovat

Paní Ruřenko,
dovolím si ve Vaší kavárně upozornit na vystoupení naší vnučky na Národopisných  slavnostech ve Střážnici.
Přímý přenos bude v 15 hodin na tel. stanici NOE.
Zpívá v souboru OBNDRÁŠ.

1051 JM JM | 30. června 2013 v 11:54 | Reagovat

Oprava Ondráš.

1052 Lydie Lydie | 30. června 2013 v 12:05 | Reagovat

Všechny do Kavárny zdravím. :-)  :-)

[1050]:
Do Strážnice přeji pěkné počasí.

1053 Pavlína Pavlína | 30. června 2013 v 13:47 | Reagovat

Krásnou neděli přeji :-D  :-D  :-D

1054 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 14:07 | Reagovat

[1049]:Tak to ano, bylo mi to divné...nechtěla jsem vás opravovat, když se děláte starším :-D  :-D

1055 Pavlína Pavlína | 30. června 2013 v 14:08 | Reagovat

Moc děkuji za přání k narozeninám a taky zvláště Růžence za mejlík :-D  :-D  :-D

Hosté už jeli domů, s neteří a jejími dětmi a se švagrovou s manželem se uvidíme ještě na manželovy 50-sátky, co budeme slavit už v srpnu. Naši mladí a sousedi si nedají klidu a taky přišli, mladí byli i přes noc, bylo perfektně. Počasí bylo sice všelijaké, ale oslavili jsme to doma a v pohodě.

Kytek jak máku, dárků taky, od sousedky jsem dostala další kuchařku a tu si okamžitě zamilovala dcerka a hned nám začala dělat rozličné ledové čaje z ovoce - byly báječné. A dnes podle té kuchařky vaří. Kuřecí medailonky s brokolicí a omáčkou z nivy s bramborovou kaší, okurkový salát dělala včera a je i na dnes. Dnes budeme jíst později, manžel ještě spí po půlnoční šichtě a já jsem vyprovázela neteř na vlak do Karviné.

1056 Pavlína Pavlína | 30. června 2013 v 14:13 | Reagovat

Začnu opalovat dveře, je třeba je ponatírat. Ještě musíme tento měsíc vymalovat kuchyň, WC a chodbu. Renovaci stěn v koupelně budeme muset dělat taky, po posledním otřesu máme naštíplou stěnu, RPG to neřeší. Ale to budeme dělat asi až v říjnu.

1057 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 14:13 | Reagovat

[1050]: No jo, to je na satelitu a tam sleduje muž svůj oblíbený program. Já u sebe mám jen ty běžné programy. Myslím ale, že bude video na netu, najdu to pak. Ondráš je mi známý. Kde jsou ty doby, když jsme tam vystupovali jako soubor ve Strážnici. Sice jen jednou, ale bylo to parádní. Zpívala jsem v triu, lidové písničky. :-)

1058 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 14:17 | Reagovat

[1056]:Nám opalovali dveře a dávali osmivrstvý lak- takový ,,stříkaný " na povrchu a kromě ,,omakaných" kolem kliky hran jsou dveře dobré dosud. V chodbě i pokoji. V kuchyni a pokoji máme shrnovací, plastové. Ty umyjeme a hotovo. Stejně jsou neustále utevřené, jen na noc je zatahujeme kvůli kočkám, aby náhodou moc neřádily , když spíme. :-)

1059 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 14:18 | Reagovat

Pořád se chystám koupit ten slabý, vytvarovaný  mosazný plech na hrany dveří, je to praktické a byl by klid. :-)

1060 Petr Petr | 30. června 2013 v 14:28 | Reagovat

[1025]: Zdravím, to mě připomíná, když za časů panování rudých zrůd  kontrolovali účast v  průvodu. Nešel jsem ani jednou, byl jsem jediný, a pravidelně dostal dvojku z chování, neb se to počítalo jako neomluvené hodiny. Stalo se, že už jako mitr na podniku jsem jednou šel, neboť nám  bylo vyhrožováno, že nedostanem odměny, pokud nepůjdem. Došel jsem na náměstí a poprvé v životě to viděl! Na tribuně stáli mimo našich komoušů i důstojníci  okupační armády. Opřel jsem fábor o výlohu hospody, ve které jsem to chtěl přežít, ale zjistil jsem, že všechny hospody jsou až do skončení oné prasárny zavřeny. Utekl jsem pryč ...Moje kariéra šla pak prudce dolů...

1061 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 14:54 | Reagovat

[1060]: Petře, kde to bylo? Ty dvojky z chování za neúčast v průvodu. Kde jste to dělal. Tady jsem dělala v několika podnicích, ale povinná účast nebyla. Spíš lidé prostě šli, ze zvyku a pokud třeba měli malé děti nebo nějakou organizaci zájmovou a řekli, že jdou s nimi, nikdo to ani nekontroloval. Mezi jakými lidmi jste to žil? Jen jednou si vzpomínám, že  šéf- ekonomický náměstek navrhl, aby účast byla povinná (vyšlo to na volnou sobotu), jinak dát neomluvenou směnu a se zlou se potázal. Byla jsem první, kdo se mu postavil, kde to žije. Účast na průvodu je dobrovolná a navíc třeba dojíždějící nemůže nutit jet do města autobusem či vlakem. A zrovna, že já nepůjdu, protože jdu s dětmi z Dívčího klubu. Kdo by to měl evidovat a pod. Ostatní tajili smích, jak se zatvářil. A to bylo už po roce 75, takže... Vycouval honem. Byla jsem sice pak u něj v nemilosti, ale netroufal si to dát moc najevo.

1062 Petr Petr | 30. června 2013 v 15:15 | Reagovat

Jinak bych rád připsal něco radostného co mě potkalo. Místy tu byla největší voda za dvacet let, já měl udělat práci u chaty, ale pro lijáky nedokončil, že to udělám o víkendu, ale to už tam přišel turnus 25ti dětí s vedoucími.Já s hrůzou viděl, že tu spoušť  budu uklízet ještě v pondělí. Vedoucí zaorganizovala děti (od první do páté třídy)!, a celý den makaly, uměly vzít vercajk do ruky, neb byly z nedaleké horské vísky.
Na revanž jsem jim ale musel dělat průvodce po okolní krajině, a večer byla soutěž, jestli si pamatují kopce, skály, kytky, potoky, vodopád, a další co jsem jim cestou vysvětlil. Já ve svém kutlochu fungoval jako poradce. Je mi ze všeho tak nějak mile u srcde.

1063 Petr Petr | 30. června 2013 v 15:41 | Reagovat

[1061]:Růženko Zdravím, na druhý stupeň ZŠ jsem chodil v Poličce, soudružku, co mi dávala dvojky za chování jsem pak navštěvoval na LDN, hladila mě po vousech, a vyprávěla mi svůj zajímavý životní příběh. Ředitele ZŠ, mí spolužáci po převratu  sebrali ožralého a kolektivně pochcali, na což jsou dodnes pyšní, neb ten bolševik napáchal mnoho zla. Situace s vyhrožováním nevyplacení odměn se stala také zde, a to jsem byl už zaměstnancem OPS  Sitavy. Pamětníci mnohdy ještě žijí, ale rudí organizátoři už ne.
Ale i ve Vašem městě byla situace všeliaká, pamatujete, když tam byly zakázány studetské plesy, neboť to rudí považovali za vyvyšování nad dělnickou mládež? Název průvodu "EXPO" = existenční pochod jsem také pochytil u Vás.

1064 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 15:51 | Reagovat

[1063]:Petře, najdou se vždy lidé papežštější než papež. Je to v lidech, věřte mi. Na střední škole  - vyšší stupeň nám také nepovolili kapelu (klavír, klarinet, trubka, bubínek, zpěv pop muziky, ale nebylo to z ideových důvodů. Jen chemikář, který měl z kluků udělanou dechovku v nás viděl konkurenci, oni totiž zkoušeli s námi. Tak to vyšumělo, zpívala jsem pak jen ve školním sboru a v duu- na svatbách, akcích různých, tak jsem ledaco viděla. Bylo to v lidech.
Plesy gymnazijní nebyly zakázány kvůli vyvyšování studenstva, ale nechtěl to nikdo organizovat. Když byl náš nejstarší syn v Gymplu,(r.nar. 1962) tak jsme se toho jako rodiče( cca v r. 1978)  ujali a začali s tím a je to dodnes  každý rok.

1065 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 16:00 | Reagovat

[1062]: Petře, udělal jste mi  radost. Jak je vidět, opravdu není ta mládež  dnes zkažená, jak mnozí povídají. Jak kde. Záleží na lidech, kteří s ní pracují. Děti se dokážou chopit práce, zvlášť, když jsou k ní z domu vedení. Oplatil jste jim to tím nejvhodnějším způsobem. Vím, že děti poznají, kdo to s nimi myslí dobře, bere je vážně a dovedou se odvděčit svým dobrým chováním. Kéž by tomu tak bylo všude ve školách a doma.

1066 johanes johanes | E-mail | 30. června 2013 v 16:30 | Reagovat

[1060]:...pane kolego gratuluji vám k hrdinství... 8-)

1067 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 18:36 | Reagovat

[1060]:Jen tak mimochodem- ty ,,rudé zrůdy", víte, co je zrůda? Kvůli jednotlivcům tak nemůžete nazývat dobu, kdy sice nebyla ,,taková svoboda", ale hodně lidí by vám řeklo, že jim bylo docela dobře. Samozřejmě neřeknou to milionáři, majitelé za babku koupených fabrik a pod. Ono nic není nikdy tak růžové, ale směrodatné je, kolik lidí je spokojených, ne? Bylo to období, které mělo své klady i zápory a to má každý režim, stačí se podívat na jiné již dávno kapitalistické země. Nemá cenu to rozebírat, každý člověk má svá měřítka na život. My( důchodci většinou) asi patříme mezi ty skromnější (ono nám nic jiného nezbývá a lenoši jsme zrovna nebyli) :-)

1068 Lydie Lydie | 30. června 2013 v 19:11 | Reagovat

[1063]:Zdravím Petře...
Včera tady v Kavárně bylo k svátku přáno všem Petrům i Pavlům :-)  :-)  :-)  :-)

1069 Petr Petr | 30. června 2013 v 19:17 | Reagovat

[1066]: Nevím zda to nemyslíte ironicky, ode mne to nebylo hrdinství, spíše nasranost, já přítomnost okupační armády v naší vlasti a Sovětský diktát prožíval těžce, zvlášť po zkušenosti se svojí vojenskou službou, kdy jsem podivnou shodou náhod musel projít Rusko až po Kazachstán, a zjistil jsem, že CCCP pro nás opravdu není vzor. Souhlasím od té doby s K.H. Borovským, i Masarykem, jejichž citáty o Rusku jsou nám všem dostatečně známé.

1070 Petr Petr | 30. června 2013 v 19:26 | Reagovat

[1068]: No jo, teď to vidím, tak moc děkuji, já si po návratu z Vysočiny přečetl jenom něco.

1071 Kitty Kitty | E-mail | Web | 30. června 2013 v 20:07 | Reagovat

Zdravím všechny do kavárny na konci června. Jen připomínám z bylinkové branže - kdo zpracováváte střešně nebo višně, stopky nevyhazujte. Usušte je a používejte na čajík. Hlavně ti z vás, kdo mají vysokou hladinu urátů (červený maso) nebo přímo nemoc "dnu". Na šálek 1 PL stopek zalít horkou vodou a nechat 15 minut louhovat. Týdenní kúra by vám měla otupit hroty urátových krystalků v kloubech. I zdravým. Někdo si myslíte, že vás bolí klouby z opotřebení a zatím - píchají a řežou v kloubech jehličky urátů. Nechcu strašit, jen informovat. Takový střešňový nebo višňový stopky - to je matriál pro zdraví. Myslite na to, než je vyhodíte. Krásný zítřejší začátek červenca... ;-)  :-)

1072 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 20:14 | Reagovat

[1069]: Petře, je ironie, že normální lidé v Rusku, tedy v SSSR si nikdy nemysleli, že jsou oni náš vzor. Měli nás z Západ a když pak museli jet po 68 roce do zemí(Polsko, NDR, Maďarsko, ČSR) tak je naložili na nádražích do vagonů a  jelo se. Jen podle stanic, kterými projížděli viděli kde jsou. Prý si přáli dojet k nám. Za všech zemí nás považovali za  nejlepší. Neměli tady žádný med. Sami nesměli mezi lidi- víme proč- aby neviděli, jak se oproti obyčejným lidem u nich máme a že tady není žádná kontrarevoluce. Nikdo z nás nechápal, proč přijeli. Tehdy ještě nenazrál čas k převratným změnám v Evropě a oni ještě nechtěli od nadvlády. Všichni jsme tehdy psali transparenty proti nim, lidé jim hrozili, nadávali a oni jen koukali a divili se. Měli zákaz reagovat. Vím to přímo od nich. Už jsem to jednou popisovala, jak jsem se bavila s jedním Ukrajincem 20 letým, který sem přijel a se dvěma důstojníky přišel na jednu schůzi. Tak jsme ho čapli, vzali do kroužku, aby na něj nebylo vidět a já jsem ho zpovídala rusky. Také od kamarádky z Moskvy a druhé z Ukrajiny vím, jak se na nás dívali a záviděli nám. Takže neházejte všechny do jednoho pytle. Ani dnes to není jiné, kdo je u vesla, má se vždy lépe.

1073 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 20:17 | Reagovat

[1071]: Jsi hodná Kitty, že jsi to přišla říci, než jsem to stačila napsat. Četla jsem to u tebe na blogu. Jsem ťuklá, nějk mi nedochází na šálek kolik těch stopek? PL je co? [:tired:]  ;-)

1074 Kitty Kitty | E-mail | Web | 30. června 2013 v 20:21 | Reagovat

[1073]: Až tak, že jsem Tě předstihla? Přišlo mi, že bys mohla vypíchnout, proč do titulky bazalky dáváš.
PL znám z receptů - "polívková lžíce" ;-) Prakticky asi tak třicet, ale byla bych asi ťuklá zase já, kdybych doporučovala je spočítat :-P

1075 Petr Petr | 30. června 2013 v 20:23 | Reagovat

[1072]: Já už to vícekrát psal, nemám nic proti ruskému člověku, naopak, měl jsem mezi nimi i dost přátel, bylo období, kdy jsem hltal jejich literaturu i klasickou hudbu, jenom nechápu, proč ten národ strpí po staletí takové příšerné vlády.

1076 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 20:51 | Reagovat

[1074]:Já jsem pitomá, vždyť to mám v receptech taky PL, no vidíš, to ten Němec někdy zaúřaduje. Díky. Já jsem ale takový capouch, že bych je klidně počítala, kdybys to napsala. :-D

1077 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 20:55 | Reagovat

[1075]:Strosti o živobytí, malá  vzdělanost na odlehlých místech, velké majetkové rozdíly, vliv církve , alkoholismus ,,pro útěchu" to se tak hned nepřekoná. Všimněte si, kde je hodně lidí, tam je častěji totalitní řízení, možná by se hodně lidí špatně zvládalo. Nemusíte chodit daleko: Čína a pod.

1078 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 20:56 | Reagovat

Pardon- starosti

1079 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 20:57 | Reagovat

Mimochodem, co je to capouch? To slovo se mi líbí, je tkové hanlivé, ale... [:tired:]

1080 nar.soc. nar.soc. | 30. června 2013 v 21:30 | Reagovat

[1075]:

"proč ten národ strpí po staletí takové příšerné vlády". To by měla být otázka?

Viděl jste ty obrovské vzdálenosti, každé město je celek sám pro sebe. Jediný model vedení a vlády, který měl účinnost byl vždy násilný, jednoznačný tzv. na jeden mocenský výjezd. Teprve elektrizace, motorizace a pod. změnily poněkud poměry, dnes navíc internet utváří novou generaci, která může změnit dosavadní spojovací modely, sblížit názory v diskuzi a ne pod hlavní zbraně. Kdy to přinese ovoce těžko odhadnout. Zejména když jsou u vlády stále "putinové" odchovanci politické policie. Jejich model se dávno s Brežněvem přežil. Ovšem nostalgie po jednoduchosti není jen ruská "potřeba". Vidíme ji v ČR kolem sebe a je třeba říci, "jak dlouho ještě Catilino, budeme trpět tvoji troufalost". :-D

1081 Hanako Hanako | 30. června 2013 v 21:46 | Reagovat

[1079]:Capouch má souvislost s ohništěm.Podrobně www.ptejteseknihovny.cz Naši to slovo používali pro nafrněnou pubertální slečinku. Bádejte, bádejte, jako bychom tu nebyli..Dobrou noc. :-)  :-)  :-)

1082 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 22:05 | Reagovat

sopouch: dymnik, roura z pece do komina (polozena asi 1/2 m nad ustim pece); stč. sopúch, han. sopóch, laš. sopuch, chod. capuch, jč. zmor, vč. capouch, nekde i copouch, mor. misty i sipouch cipúch capúch. Zanamena prenesenim tez diru vetraci, diru do sklepa, kudy se sypou brambory, jč. střechýl (změtením s rampouch, jež ma stejne -a-pouch a znamena i oslon pred peci), misty i uspinenou osobu zvl. zenskou, cundru; tehdy meneno pronikave: vedle capouch camouch ...

A je to. Tak špinavá osoba nejsem, myslela jsem spíš, že se nechám navést na blbinky s tím počítáním na př.
Vždyť já jsem věděla, že sopouch je otvor do kamen, do komína.. :-)

1083 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 22:07 | Reagovat

To jsem zkopírovala z informace z uvedeného odkazu Hanako. Najde se všechno a nejen ve wikipedii... :-D

1084 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 30. června 2013 v 23:48 | Reagovat

Nevím, co si mám myslet. Když se podívám na TOP list, kde je počet návštěv, je tam nějak moc za dnešní den. Jako by to tam někdo projížděl, přítomných,tedy zapnutý počítač na tom webu je také moc, ale pokud jsou, tak jen koukají, nepíší a člověk pak neví... O_O , to je nkonec jedno. Už bych asi šla spát, ale psala jsem novou Kavárnu a má vyjít ve 00,01 hod. tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat. ;-)

1085 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 1. července 2013 v 0:04 | Reagovat

Načasování není přesné. Už jsou dvě minuty po půlnoci a nová Kavárna zde není. Tak červnová Kavárničko, sbohem, snad bude nová zajímavá komentáři návštěvníků. :-)

1086 Přemek Přemek | E-mail | Web | 24. července 2013 v 17:50 | Reagovat

Ahojky, Růžo nevíš kam se poděl blog.blog a nebo jeho autoři.. Když na něj kliknu, píše se, že je zrušený a že přesměrovává, ale nepřesměruje.. :-(

1087 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. září 2013 v 17:27 | Reagovat

[1086]: Odpovídala jsem ti přímo na tvůj blog. :-)

1088 Přemek Přemek | E-mail | Web | 17. září 2013 v 22:18 | Reagovat

Jo to já vím, to už je starý dotaz.. Stejně nejsem schopen se na ten blog vůbec dostat.. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx