Chtěla lepší život.- 7.

3. února 2012 v 23:58 | Ruža z Moravy |  Moje povídky
Mirka byla posmutnělá. Jen povinnosti ve škole, moc zábavy si neužili. Chodili teď dva dny v týdnu na praxi do restaurace, kde se seznamovali s provozem jak v kuchyni, tak i při obsluhování. Mirka se zajímala hlavně o práci v recepci, kde byl starší pán důstojné vizáže. Ostatní děvčata se ho tak trochu bála, zdál se jim přísný, ale Mirka se ho vyptávala na jeho práci, jak dlouho už dělá recepčního a byla překvapená, že je to bývalý vedoucí velké restaurace. Měl už jen dva roky do důchodu, když o místo přišel.Hotel, ve kterém byl vedoucí, dostal v restituci zpátky člen rodiny, která žila dlouhá léta v zahraničí. Ten neměl čas, ani zkušenosti s vedením tak velkého hotelu, tak si pana vedoucího ponechal jako ředitele hotelu, než prý se zacvičí nebo najde někoho mladšího. Trvalo to pár let, hotel byl zrenovován, ale nakonec ho majitel prodal jednomu zájemci, který už měl dva podobné hotely a cestovní kancelář a chtěl si udělat takový komplex hotelů, kde by mohl ubytovávat zájemce. Přivedl si však svůj personál, takže i nového ředitele. Nepomohlo, že pan Jaroslav uměl několik jazyků, měl zkušenosti. Dopadl nakonec tak, že přijal místo recepčního v jiném hotelu, kde vyžadovali znalost jazyků a nevadilo jim, že je starší.
Naopak, počítali s ním i jako s vyučujícím nového dorostu.

Hotel udělal smlouvu se školou, kde se učila Mirka, již před pár lety a spokojenost byla oboustranná. V hotelu měli levnou pracovní sílu jak v kuchyni, tak při obsluze. Pěkná mladá děvčata i chlapce a škola zase nemusela praxi hradit. Studenti- učni sloužili vlastně jen za stravu , dostali stejnokroj a vyzkoušeli si různé práce v praxi. Tohle všechno Mirka zjistila od pana Jaroslava, který seznamoval žáky s provozem hotelu. S ohledem na zkušenosti a odpovědnost to dělal důkladně.

Domů jezdila Mirka podle toho, kdy na ni vyšla služba, většinou se jí ale podařilo, nejméně jednou týdně, domů zajet. Zdálo se jí, že Máťa roste před očima. Tvrdila, že ji určitě pozná, protože na zvuk jejího hlasu otáčel hlavičku a hledal ji očima. Dělal to tak na každý zvuk, ale jí připadalo, že hlavně reaguje, když na něj mluví ona.

Mamka se jí jednou vyptávala, jak se měla na plese, ale Mirka se moc o tom nechtěla bavit. V poslední době jí Petr několikrát volal, ale nevzala to, jen zaklapla , aby nezvonil. Nakonec jí přišlo pár SMS, kde se vyptával, proč nebere telefon, co se stalo? Udivilo ji, že má takovou drzost a ještě se ptá. Určitě ji viděl, že je na plese, ale neměl na ni čas - kvůli Kláře. Stalo se však, že si jednou na ni počkal, když na chvíli vyvezla Matýska v kočárku ven. Nemohla utéci a tak nakonec Petra vyslechla.

Divila se, co od ní chce, když chodí s Klárou.
,, To nemyslíš vážně, Mirko? Je to moje spolužačka a bavím se s ní jen tak, jako s ostatníma. "
,,Co to bylo, když jste šli na terasu? Vzala tě za ruku taky jen jako kamaráda? Co jste tam dělali?"
,,Víš, moc si toho nepamatuju. Pili jsme u stolu víno a já nejsem moc zvyklý. Točila se mi hlava, tak jsem šel na chvíli na vzduch. Stál jsem u sloupu a přidržoval se, abych se moc nepotácel. Klára přišla a vzala mě za ruku a odvedla na terasu. Nebylo v tom nic zvláštního. Nevím, jestli se ke mně vinula nebo mě jen držela, abych třeba nespadl.
Tebe jsem zahlédl, až když jsi odcházela s taťkou pryč a nechtěl jsem se hlásit, abys mě v tom stavu neviděla. Šel jsem pak taky hned domů. Proč se zlobíš, když jsi mi neřekla, že tam budeš? Myslel jsem, že bys tam nechtěla přijet, když je to školní stužkovací ples. Měli jsme tam pozvánky jen pro rodiče a sourozence, takže jsem tě ani nezval. Místo u stolu by pro tebe nebylo."
Mirka nevěděla, co si má myslet. Dělá z ní Petr blbce nebo mluví pravdu? Ráda by mu věřila, ale co když to jen zkouší a chce mít v ní jen zálohu, na doma? Musí si nechat projít hlavou, jak se jí to jevilo tehdy a jestli je opravdu možné, že o ní Petr v tom sále nevěděl, nepoznal ji. Nezdálo se jí, že by byl tak opilý. Zeptá se třeba Bobiny, ta ho viděla chvílemi také, jak se jí jevil.

Petr čekal, co Mirka řekne. Ta se však nahnula nad kočárek a rovnala dečku, aby zakryla rozpaky.
,,Víš co? Nechám si to projít hlavou a dám ti vědět. Teď budu muset jít domů, Matýsek bude mít za chvíli hlad."
Petr se podíval do kočárku a jen řekl: ,, Vždyť to mrně spí. Dobrá, jdi a co nejdřív mi zavolej, jo? Mám teď hodně učení, ty asi taky, ale snad si chvilku najdeme, až budeš zase doma."
Pohladil jí ruku, na víc si netroufl, když viděl její rozpačitý pohled.

Otočila kočárek a vracela se domů.
,,Sluší jí to s kočárkem, ale je ještě na děcko mladá. Je to taková naivní holčička, vlastně je moc hezká, ale kam se hrabe na Kláru. Ta je temperament! Jen kdyby nekoukala i jinam, nedá se jí věřit. Je to na nic, líbí se mi obě, ale stejně bude nejdřív škola a pak se uvidí. Jsem zvědavý, jestli Mirka zavolá. Nechám ji nějaký čas na pokoji, nevydrží to určitě, snad uvěřila tomu, co jsem povídal " brumlal si po cestě domů Petr.

Mirka šla domů jako ve snách. Odevzdala Matýska mamce a šla k sobě do pokoje. Zavolala Bobině.
,,Mohla bys na chvíli přijít k nám? Vymluv se třeba, že se jdeš podívat na Máťu a máme nějaký úkol projít spolu, jo? Potřebuju s tebou něco probrat."
,, Co se děje? Stalo se něco?"
,, Uvidíš, nechci to říkat do telefonu, probereme to u mě. U vás je moc uší a naši se starají o Máťu, tak si nás nebudou tak všímat. Jen tohle- Petr."
,,Tak jo, už letím, zrovna ode mne naši nic nepotřebují. Čau."

Za chvíli se přiřítila Bobina a hned ve dveřích se ptala, jestli je Mirka doma, že potřebují něco probrat do školy. Podívala se na Matýska, řekla, že roste jako z vody, ale to už ji Mirka táhla do pokoje. Co tam probíraly, šuškaly si, mamka moc neslyšela, ale měla dojem, že o učení to moc nebylo. Pomyslela si: holčičí starosti, jen ať si povídají a věnovala se přípravě večeře.

Bobina byla sice přesvědčena, že to tak nevinné s tou Klárou nebylo, ale nechtěla Mirce kazit radost, že se s ní Petr chtěl vidět a vysvětloval, co se jako stalo. Neřekla jí to však , jen ji nabádala, ať si dá pozor a moc si s ním nezahrává, aby na to nedoplatila. Netušila, jak je Mirka šťastná, že to podle Petra bylo jinak. Ona mu chtěla věřit. Klára má určitě víc kluků, kteří o ni stojí a Mirka je navíc o něco mladší. Tak si popovídaly, Bobina Mirku ujistila, že celkem nic hrozného neviděla, kluci z průmyslovky a holky z gymplu se bavili a nemuseli je opravdu moc vnímat.

Ten večer Mirka nemohla dlouho usnout, přemýšlela o Petrovi, jak to s nimi bude o prázdninách. Petr jednou naznačil, že by si je chtěl naposledy užít doma. Bude prý něco pomáhat tátovi na domě, tvrdil na jedné divadelní zkoušce, když se o tom bavili. Čeká ho vysoká škola, další studium. Mirka se rozhodla, že mu zavolá. Ale až po neděli, jen ať si chvíli počká...

Pokračování ...8.díl
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David Tygr Bachmann David Tygr Bachmann | E-mail | Web | 4. února 2012 v 0:34 | Reagovat

Růženko, vy jste mě překvapila! Já myslel, že s Petrem už je to definitivní konec. No, teď jsem teda moooc zvědavý, jak se Mirka rozmyslí. Mládí je najivní, tak mu možná ještě uvěří.

2 Ebolin Ebolin | Web | 4. února 2012 v 7:56 | Reagovat

[1]: Ano, také jsem byla podivně překvapená :-)
Ale těším se na další, vážně se to kroutí jak žížaly :-D

3 Jezurka Jezurka | Web | 4. února 2012 v 13:10 | Reagovat

Také se těším jak to bude dál. V těch Tvých povídkách mají děvčata jaksi pořád nějakou smůlu, že? :-)

4 otavinka otavinka | Web | 4. února 2012 v 13:33 | Reagovat

Milá Ruži, díky za moučníček alespoň virtuální. Jsem překvapena, že se Petr ještě ozval, ale taky jsem znala chlapce, kteří měli několik holek, jedny na vážno, druhé jen tak pro srandu. Už se budu těšit zase na další pokračování. :-D

5 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 4. února 2012 v 17:38 | Reagovat

Vidím to u chlapců tak, že je přitahuje  ta hezčí, temperamentnější, ale v podstatě hledají děvče solidnější, přestože třeba nepomýšlí na vážnější vztah. Nestalo se vám, že jste měli na výběr ze dvou- děvčat nebo děvčata z chlapců? Mám pocit, že mne to stíhalo permanentně,  navíc si nejsem jistá, jak by se mnou život zatočil, kdybych si byla vybrala toho ,, druhého". Jak jsem je v průběhu let sledovala, jen jeden z nich byl jednou rozvedený, další setrvali s manželkou dodnes. Ale nijak zvlášť mě to nemrzí, asi ten cit nebyl nijak silný. ;-)

6 David Tygr Bachmann David Tygr Bachmann | E-mail | Web | 4. února 2012 v 20:00 | Reagovat

Růženko, ono to často v životě chodí tak, že když jsem byl sám, tak jsem byl fakt sám a bez šance na vztah. Jakmile jsem ale nějaký měl, vždycky byla šance na další dva. Vy ženské totiž nestojíte o opuštěné zoufalce. Ale když vidíte chlapa, že má pěknou ženskou, je to pro vás asi otázka cti, aby dal právě vám přednost před ní. Jinak si to neumím vysvětlit.

7 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 4. února 2012 v 20:45 | Reagovat

[6]: Davide, to přece je stará věc. Něco na tom chlapovi musí být, když o něj ženské stojí. Já jsem ale věřila tomu, že chlapi si říkají:,, nechci to, co chodí za mnou, ale co přede mnou prchá."
A dodatek? Jako lízátko- ocucat a zahodit- cynické, ale vyplatí se, aspoň to předstírat, nedávat smutek najevo. Není pak člověk zoufalý, zklamaný. Nikdy bych se chlapa neprosila o lásku, kdyby o mne nestál. Tím se žena jen zprotiví. 8-)

8 katty katty | Web | 5. února 2012 v 15:37 | Reagovat

ahoj :) moc by som potrebovala od vás hlások tu som tam ako katty za blake lively:http://damon-fan.blog.cz/1202/sonc-1-kolo#komentar97579938 prepáčte za reklamu oplatím :)

9 katty katty | Web | 5. února 2012 v 16:31 | Reagovat

Aha, no, aj tak vám dakujem :)

10 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 5. února 2012 v 16:38 | Reagovat

[9]:Není zač... :-D

11 Ivet Ivet | Web | 5. února 2012 v 18:47 | Reagovat

Růženko ten kulíšek na obrazovce v záhlaví je ten její bratříček?-:))
Jinak máš pravdu, o lásku se prosit nemá, zvláště když je ženská pěkná a má na víc. Jen se pak může stát, že zůstane sama, bez dětí a chlapa. Oni se totiž někteří mužští hezkých ženských bojí.., a obecně se říká, že muži mají rádi potvory!
Ostatně o této staré pravdě někdo napsal i pár knih!!
Hezká hodná holka i v dnešní době moc zelenou nemá!-:)
Těším se na další pokračování - je to čím dál víc zajímavější! :-)

12 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 5. února 2012 v 19:12 | Reagovat

[11]:Ivet, to je Vojtíšek od Týny. Roste jako z vody a je hrozně roztomilý, že? :-)

13 Ivet Ivet | Web | 5. února 2012 v 20:25 | Reagovat

[12]: Je víc než roztomilej, šibalsky se usmívá s flaškou u pasu a ty zuby...no hezká fotečka! :-D

14 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 5. února 2012 v 21:48 | Reagovat

[13]: Je to vykuk, ještě si s ním užijí, ale je veselý a to je důležité.Zlatíčko, no. :-)

15 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 6. února 2012 v 19:04 | Reagovat

No jo chlapi neví  kam by. Snad Mirka nebude zklamaná ;-)

16 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 7. února 2012 v 16:31 | Reagovat

[15]:Málokterá první láska vydrží na celý život, proto se na ni asi vzpomíná, mnohdy spíš v dobrém, s nostalgií.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Jde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx