♥♥♥♥♥♥♥♥


Bože, měla jsem být raději tlustá.-9

20. července 2011 v 23:18 | Ruža z Moravy |  Moje povídky
David s Lenkou byli pozváni na natáčení do studia. Točily se ,,nezávadné" scény. Produkční zařídila, aby vše vypadalo jako seriózní natáčení milostného filmu. Pravda, ateliéry byly krásně vybavené, ale při bližším pohledu bylo vidět, že tam není nic zbytečného. Jako třeba nějaké sošky, obrazy. Snad jen více závěsů různých barev, které byly na posuvných lištách a daly se měnit dle potřeby, osvětlení, které se dalo nasměrovat do kteréhokoliv koutu místnosti.


Různé pohovky, široká křesla, titěrné stolečky . Pod každou pohovkou byl do určité vzdálenosti jiný koberec. Vypadalo to, jako by v jednom velkém pokoji bylo několik menších pokojíčků. Odděleny byly většinou většími květináči s palmami, různými velkými rostlinami. Vypadaly jako živé a Lenka při chůzi kolem jedné z nich sáhla na list, jestli je umělý. Byl.
Pak už museli ustoupit do pozadí a jen se dívat, co se na place děje. Střídaly se tam krásně oděné dívky, různě si sedaly, pózovaly. Přišli tam i mladí muži.Hovořili spolu, popíjeli , smáli se. Lenka si pomyslela: ,,Kdepak je asi sehnali, někde ve fitku?" Postavy vypracované, ale žádní svalovci. Štíhlí, pěstění, ale byli mezi nimi typy , které by se hodily spíše do kovbojky. Děvčata měla výstavní postavy. Bylo zajímavé, že byly různých typů. Od světloučkých blondýn, přes zrzky až po brunety. Postavy s lepými tvary, nepříliš štíhlé. Lenka v duchu srovnávala svoji útlou postavičku s dívkami na place. Pro ni to bylo nelichotivé. Byla jako puberťačka, která se teprve začíná vyvíjet. Docela se divila Davidovi, co na ní vidí. Možná právě ten rozdíl ho přitahuje? No co, hlavně, že s ní je. Ohlédla se po něm. Zrovna přicházel.

Ptal se, jestli nemá hlad nebo žízeň. Mohli by jít do vedlejšího bufetu, kde je možno něco pojíst. Docela ráda s ním šla. Její němčina nebyla zase tak dobrá, aby rozuměla všemu, co se na place povídalo, o čem vlastně film byl. David jí řekl, aby si s tím nelámala hlavu. ,,Taková limonáda, ozvučovat se stejně bude až po natočení a sestřihání filmu." David se s paní produkční dohadoval o tom, jaký program budou s Lenkou mít.

Nabídla jim, aby zašli do domu jejího přítele, který je zařízen jako hotel, je v něm bazén s ohřívanou vodou, sauna. Mohli by se tam vykoupat, pobavit se. Venku není moc pěkné počasí a vevnitř jim bude dobře. Šofér je pak odveze do jejich bytečku. Davidovi se to docela zamlouvalo, jen plavky prý sebou nemají. V tom problém není. Mají tam k dispozici různé velikosti i vzory plavek. Tam si totiž paní produkční testovala děvčata, jejich postavy. Nejen, že tam měla své lidi, někdy i sama navštívila bazén a osobně si vybírala, nenápadně . Další záběry, pohyby i vizáž ze všech stran, jí zajistily záběry kamer, které byly opět nenápadně nainstalovány na různých místech.

Povedlo se, zjistila, že případně natočený snímek, jak se David miluje s Lenkou, by byl v jejich repertoáru zpestřením. Pro lidi, kteří mají rádi pornofilmy s nezletilými dívkami. Ty shánět, je poměrně rizikové, protizákonné a postavy, jako má Lenka a je přitom zletilá, je horší sehnat. Pokud je najde, málokdy jsou tak ladné, zvyklé se pohybovat i po molu, fotografovat se v různých pózách. Podaří se jí Lenku přesvědčit, aby jim zůstala k dispozici? Případně by na ni počkali, až dokončí školu, za podmínky, že neztloustne. Chce to jen získat kompromitující záběry a donutit ji podepsat smlouvu na předvádění modelů, fotografování. Co se pod tím bude skrývat, to už bude na nich.

Lenka s Davidem si užívali dovolené. Chodili se dívat na památky, občas zašli do obchodů , kde David Lence kupoval drobné dárky i něco na sebe. Pak se ve svém dočasném bytečku, jak tomu říkali, navečeřeli a milovali. Lenka byla klidná, ale David ne. Zjistil záhy, že v bytě jsou nainstalované kamery téměř všude, ale hlavně nad postelí, na stropě i dveřích skříní. Okraje zrcadel byly přichyceny ozdobnými koulemi a David zjistil, že od nich vedou nenápadné drátky podél lišty. Nemohl s tím nic dělat, ale byl zlostí celý bez sebe. Umínil si, že neposkytne žádný snímek, kde by byla vidět tvář Lenky.
Na něm nezáleží, on už hrál v dosti snímcích a nemají ho čím vydírat, ale nenechá je zkazit Lence život. Poznal, že mu na ní záleží víc, než by si kdy přál.

Byl zkušený ve věcech sexu a tak Lence, kterou každý jeho návrh překvapil, ale byla svolná přizpůsobit se, nebylo divné, když jí při milování líbal tak, že jí odnikud nebylo vidět do tváře. Otáčel ji tak šikovně, že měla vždy skloněnou hlavu natolik, aby jí nebyl celý obličej nikdy vidět. Zdálo se mu, že to vychází.
Produkční potřebovala před jejich odjezdem získat záběry pořízené kamerami. Pozvala je tedy na jednodenní výlet do krásné horské krajiny, kde byla opravdu zima jako malovaná. Mezitím vybrala vše, co dosud kamery natočily.
David po návratu z výletu poznal, že někdo v bytě byl, ale raději se o tom Lence nezmínil. Kdyby se jí něco nezdálo, vymluví se na uklízečku, že ji pozval, aby jim trochu uklidila.

Lenka poznala, že se jí někdo hrabal ve věcech, měla svůj systém, jak si věci ukládala při cestách. Tak, aby je lehce mohla přeložit do zavazadla, je měla vyložené v přihrádkách skříně. ,,Davide, nevíš, kdo tady mohl být? Mám věci přerovnané jinak." David se naoko rozlobil:,,Tak to si vyřídím s uklízečkou, měla tady jen uklidit povrchu a ne přerovnávat skříně. To víš, cizinka, asi nerozuměla." ,, Vždyť já bych uklidila klidně také", řekla Lenka. ,,Leničko, na to si sem za mnou nepřijela, abys tady uklízela." David ji objal , políbil a ona za chvíli zapomněla, že se jí něco nezdálo.

David očekával, jestli ho produkční vyhledá a něco mu řekne k tomu, co si asi vybrala v jejich ubytovně. Vzpomněl si na praktiky, které používali u děvčat a zatrnulo mu. Produkční však zuřila. To není možné, jaké záběry vidí! David z boku, David zezadu, nohy, ruce, vlasy. Tvář Lenky- jen nepoznatelné kousky. Ucho, kousek tváře, krk a hlava otočená na druhou stranu. Pak si vzpomněla, že má Lenčiny záběry zepředu. Sice v jiném prostředí, ale šikovný fotograf to sestřihá a na počítači se dá udělat ledaco. Ona na Davida vyzraje. Tak. Nebude mu nic říkat, ať si myslí, že ji doběhl. Vůbec nepochybovala o tom, že David poznal, že jsou v záběrech kamer. Jinak by tak pracně neschovával Lenčinu tvář. Na tom, co udělal však poznala, že Davidovi záleží na Lence víc, než si ona myslela a bude těžší získat, co si umínila. Byla to pro ni výzva...

Pokračování příště...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lydie Lydie | 20. července 2011 v 23:33 | Reagovat

Tak jsem nešla spát,abych si přečetla pokračování-teda Růženko-opět hezky napsané a opět jsem napnutá a čekám další pokračování. :-)  :-)

2 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 20. července 2011 v 23:38 | Reagovat

[1]:Díky, už mám trochu (v duchu) pokračování, ale ... ;-)

3 Fredy  Kruger Fredy Kruger | 21. července 2011 v 0:41 | Reagovat

" Když usedl jsem na mísu,
uslyším šeptání :  ,,tady  su ,,
... v okénku zahlíd jsem kameru !

... No .. to se na to... ?! .. záměru
vašemu překazím !
... kalhoty bleskem zpět narazím !
( z zadnicí nahou mám usedat,
aby mne mohli pak vydírat ?
Já vím !  to by vám přišlo vhod ! " )

... nuž.. udělám to do kalhot,
není-li jiné pomoci " )

.... " On Parkinsonopvou trpí nemocí "!
... hovoří Wiktorr  Skorzepa :
Pohleďte !  nohou zaklepá,
ta nemoc má centrum ve hlavě " !

..... Josseff Tschmoud odchází trhavě ..

4 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. července 2011 v 9:30 | Reagovat

[3]: Fredy neměj obavy
,,dívat se" na tvoje pozadí
  tyhlety kamery nebaví. ;-)  :-P  :-D

5 Pavlína Pavlína | 21. července 2011 v 12:38 | Reagovat

Napínavé a už aby jsme věděli, co dál :-D  :-D  :-D

6 Iveta Iveta | Web | 21. července 2011 v 16:51 | Reagovat

Růženko tu větu: "Poznal, že mu na ní záleží víc, než by si kdy přál". - tu bych si moc přála zažít ještě i JÁ. :-( Ale to už v tomhle věku a zjevu (mém) určitě nehrozí. Děkuji ti aspoň za to, že si to můžu tady přečíst. :-) Nádherně umíš kouzlit s písmenky. Děkuji ti. :-)

7 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. července 2011 v 17:07 | Reagovat

[6]:Myslím, že hodně lidí ani o tom neví, jak druhému člověku na nich záleží. Ono se to neříká nikomu lehce, natož chlapům... ;-)

8 Zdenka-matk Zdenka-matk | 21. července 2011 v 17:18 | Reagovat

[7]:přesně !!!

9 Iveta Iveta | Web | 21. července 2011 v 17:40 | Reagovat

[8]:   Škoda!!!!!

10 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 18:31 | Reagovat

[9]:Ano :-(
Raděj nám vynadají :-)

11 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 18:40 | Reagovat

Ještě jednou se chci vrátit, paní Růženko, k předchozím komentářům. Víte, já si dobře pamatuji dobu před rokem 1989. Jsem velký milovník umění - filmu, hudby, výtvarného, fotografií, divadla, prostě umění. A nemůžu se smířit s tím, když někdo vyzdvihuje lidi, kteří zde kulturu ničili a bránili schopným a lepším, aby mohli vystupovat a hrát pro lidi. Když se to někomu líbí, jeho věc, je mi líto jeho vkusu, ale budiž. Nikdo mi však nebude tvrdit, že tihle prorežimní neumělci jsou hvězdy. Pro mne nikdy. Nic zlého jim nepřeji, ale uznání se ode mne dočkat nemohou. Pokud můj příspěvek byl špatně pochopen, pak se omlouvám. A jsem rád, že ta hnusná doba je za námi, že si nyní člověk může vybrat svobodně hodnotnou kulturu z celého světa...

12 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. července 2011 v 18:51 | Reagovat

[11]:I znalci nepovažovali tu dobu za hnusnou ve sféře umění a pokud si myslíte, že ve světě naši hudbu a umělce neuznávali v té době jste na omylu. Nic není takové, jak se často prezentuje. Lidé chodili více do divadel, na koncerty, bylo hodně souborů, které zanikly díky nedostatku peněz, které jsou nyní na vše potřeba shánět. Zeptejte se přímo těch umělců, jak se musí kolikrát podbízet nyní, aby je někdo bral. Jen ti nejznámější mají příjmy vysoké, nesrovnatelné se stejně dobrými regionálními umělci. Nebudu tui s vámi rozebírat, co bylo a nebylo. Já jsem to prožívala a vím co lidé měli a neměli. Nebylo tolik bohatých, ale nebyli lidé bez domova, nezaměstnaní, zoufalí až k sebevraždám. ,,Každý páv chválí svůj ocas" . A s tou svobodou? Kdo měl peníze a známé jezdil- kamkoliv. Hlavně ty peníze- vím to od uprchlíků z r. 1968, že mohli navštěvovat rodiče, pokud dali 2tis. marek, ale bohužel na to tam v zahraničí zrovna neměli. Museli se uživit.

Mimochodem- zrovna Michal David asi nikomu nebránil v rozletu, byl to mladík a je úspěšný nejen kvůli té spartakiádní skladbě. On náhodou UMÍ. Jen se trefovat do vkusu mladých, no.

13 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:13 | Reagovat

[12]: hm, vy ale máte namysli hlavně asi vážnou hudbu, já ovšem, v souvislosti s M.D., hudbu populární, rockovou a podobně. víte, když člověk dorazil na rockový koncert a zjistil, že STB ho zakázala, tak to bylo hrozné. ale když jste byla na koncertě, a klidně třeba folkovém, jelikož řada písničkářů byla trnem v oku, a rozehnala ho policie jen proto, že texty písní byly kritické vůči společnosti, tak to bylo přímo strašlivé...a zažil jsem velký mírový koncert v 80.letech v Plzni za účasti zahraničních skupin, kde nesmyslně vystoupil také M.David. lidé po něm ( a pochopte, jako prominentním a režimním zpěvákovi) házeli kelímky a nadávali mu ( bylo tam 10000lidí), ale on za asitence policie se psy své dohrál a nic nepochopil. že koncert byl o svobodě a ne o pochlebování režimu. jinak píšu o kultuře, jak lidé žili je věc jiná. nechci to hodnotit, jelikož prezident, vláda i politici mě znechucují každý den...

14 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 19:15 | Reagovat

[12]:My, kdo žili v té době, víme své. Např. jeden tzv. "nomenklaturní kádr" chodil občas "v předklonu", jen aby jako šéf jedné celosvětové kulturní akce měl dostatek peněz na to, aby tato akce fungovala, aby do republiky mohl přivést celosvětově uznávané, již tehdy profesionální a kvalitní umělce, aby mohl alespoň zaměstnat i některé z těch našich umělců, které si nikdo jiný tenkrát netroufl proti zákazu zaměstnat. On ano.
A co to znamenalo pro lidi v té době navštěvovat např. fungující Pražské jaro, či jiné akce, asi není třeba rozebírat.
Že dnes je svoboda a můžeme svobodně poslouchat různé i dovezené polonahé "tuc, tuc,..." no, děkuji, nechci.
A tak i proto, abych byla v obraze, šla jsem na vystoupení jedné dříve zakazované, nyní vyzvedávané celebrity a V.I.P. Marty Kubišové. Tedy na vystoupení pod širým nebem, zdarma, nebo´t to bylo hrazené z jakési dotace.
Resumé?
Ta paní má obrovskou odvahu jít na jeviště a zpívat.
Ta paní má obrovskou odvahu zpívat na jevišti, na sluníčku, zřejmě bez playbacku.
Ta paní vydržela zpívat v jednom kuse cca 1 hodinu.
Při první písničce se mládež okolo mne začala ošívat, že je špatně seřízený zvuk doprovodné kapely. Při dalších písničkách se to spravilo. "Šli byste děcka na její koncert, kdybyste si to měli sami platit?" "Ne."
Ani já ne. Odvaha již nestačí skrýt nedostatky ve vystoupení. A konkurence je kvalitní a veliká.

15 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:18 | Reagovat

a jinak bych asi tuhle debatu ukončil, jelikož žijeme v chaotické době, spousta věcí je špatně a myslím, že nás to mnohé trápí. hlavně, když člověk vidí, kolik nespravedlnosti se děje. jeden aby se bál pustit zprávy, o pořadech jako Černé ovce snad raději ani nemluvě...nejlepší bude, když Vás zahrnu obrazy naší nádherné české přírody, vy oblažíte čtenáře vílou Bubuškou a tou, co by raději byla tlustá ;-) případně hezkými vzpomínkami a radami, co říkáte? 8-)

16 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 19:19 | Reagovat

Jde o to, jestli MD a MK pozvali pořadatelé a jestli také za jejich vystoupení řádně zaplatili. Pak tito, pokud podepsali smlouvu, museli odvést řádný výkon. Ten u nás ovšem nebyl dokonalý. Ovšem jiní lidé ho za dokonalý, na rozdíl ode mne, mohli považovat. Totéž u dalších "umělců" i umělců.

17 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:24 | Reagovat

[14]: M.Kubišová patřila mezi naše nejlepší zpěvačky, stačí si připomenout její klipy na internetu. že nemohla zpívat, to její kariéru zničilo. ale i mezi dříve narozenými máme řadu stále skvělých - Rottrová, Špinarová, Pilarová...a další. a máte pravdu, nejen Pražské jaro, ale i Porta ( ovšem často hlídaná policií a STB) či ojedinělé jazzové akce...moc toho tehdy však, oproti možnostem, nebylo...

18 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 19:30 | Reagovat

[17]: Nejlepší? Inu, je to věc vkusu. Daleko, daleko lépe to své "udýchala" např. i Laďka Kozderková, Hana Ulrychová,...
A že toho tehdy moc nebylo? Inu neschopnost, zbabělost šéfů těchto akcí.
Čemu to prospělo? Lidé byli bez kultury. I když mnohdy to možná jen a jen prospělo.

19 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:33 | Reagovat

hmm, L.Kozderková byla pro muzikály a H.Ulrychová směřovala k folku. každý je zaměřený trochu jinak. mimochodem, umět zpívat, toť otázka. největší rozsah u nás měla vedle Špinarové třeba J.Kratochvílová. Vondráčková jim svým hlasem nedosahne ani po kolena...

20 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 19:36 | Reagovat
21 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:36 | Reagovat

hmm, Kozderková tíhla k muzikálu a Ulrychová k folku. každý byl trochu jinde. a udýchat? největší hlasový rozsah má kromě Špinarové J.Kratochvílová. Těm ty dnešní zpěvule, včetně ale i Vondráčkové, nesahají hlasově ani po kolena...

22 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:38 | Reagovat

a jestliže byl později třeba Zlatý slavík zprofanovaný, tak Kubišová ho získala plným právem...

23 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 19:40 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=FW-sgPhTsgs&feature=related

No jistě.
Ovšem pochybuji, že by zpívaly stejně kvalitně, jako před léty. To jednoduše vzhledem k věku nejde.

A vůbec, někdo rád holky, jiný vdolky.

Svůj názor jsem napsala. Každý si ponechme své.

24 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 19:41 | Reagovat

Příště si povíme o umění zavčas odejít, ano?

25 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:47 | Reagovat

[23]: helejte, tyhle písničky já všechny znám, tak mladej už bohužel nejsem. jen nemíchejme hrušky a jablka. každá z těch zpěvaček zpívá v jiném žánru. znáte skupinu Půlnoc? tam se vystřídaly tři zpěvačky a všechny měly hlas jak zvon a neskutečný rozsah. a v country , folku a nebo rocku musí zpěvačka taky pořádně zpívat, tam se to nedá zašumlovat, jako v popu. a umění odejít? jistě, řekněte to Vondráčkové... :-D

26 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 19:49 | Reagovat

ostatně, paní Růženko, není již čas aby i David z Vaší povídky odešel ze "své umělecké branže"?

27 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:50 | Reagovat

[26]: :-D  :-D  :-D

28 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 19:54 | Reagovat

[25]:Dovolte abych se mírně pousmála.
Nechtějte po mě, abych naplno napsala zase já svůj názor na odchod dalších rádobyumělců.
Tečka.

Jo Půlnoc? Neznám. http://www.youtube.com/watch?v=cZO-CTKPyYQ

29 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 19:57 | Reagovat
30 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. července 2011 v 20:03 | Reagovat

[26]:Co jak bude, to se uvidí. Jinak, nemám ráda, když lidé, co mají rádi jeden či dva druhy hudby odsuzují ty ostatní. Podle mne, každá hudba, která přinese komukoliv zážitek ať to jsou jen bubínky nebo až velký symfonický orchestr (kterou mimochodem velmi ráda poslouchám). Nikdo nemá takové právo druhé lidi odsuzovat, že se jim líbí něco jiného. Nakonec i s lety se vkus mění, člověku se zalíbí i to, co třeba léta slyšet nemusel. Stejně si myslím, že je nejlepší, když si člověk může zazpívat z radosti i ze smutku. Dříve si lidé více zpívali , teď jen duní reproduktory nebo ve sluchátkách poslouchají, ale písničku zazpívat pořádnou (se slovy) a ne jen uma, uma ,la, la. U cizích to není poznat kolik slov se použije a to je to světové!?!Světové písničky byly u nás známé dost, ale přezpívané našimi zpěváky do českých verzí. To slyším nyní u originálů, že tu melodii dávno známe. ,,No, vykrádalo se, překládalo, to je fakt, ale kolik našich písní také běhá po světě? Díky vystěhovalcům a našim zpěvákům, kteří vystupovali i v cizině. Přeložili si je zase do jiného jazyka. Tomu se sotva zabrání.

31 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 20:06 | Reagovat

[30]: a víte, co je nejhorší, že děti si dnes sednou do autobusu, jedou na výlet a nejsou schopny si zazpívat...písničky totiž neznají, nebo spíše nechtějí znát. ještě ty malé trochu, ale po 13.věku je to hrůza...

32 Drak Drak | Web | 21. července 2011 v 20:08 | Reagovat

a já jsem velmi tolerantní, snad kromě hiphopu a tvrdého techna můžu vše. pop, metal, tvrdý rock, punk...a na zábavě klidně dechovku! :-D

33 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. července 2011 v 20:12 | Reagovat

[31]:Vždyť to říkám. Znaly to děti, když jsme s nimi jezdili na jednodenní zájezdy s fabrikou a zpívali po cestě. Dnes už toto neexistuje. Poznávali jsme republiku a nebylo to na škodu. Více maličkostí, které jsou dnes bagatelizované(tím zrovna nemyslím různé schůze) udržovalo lidi pospolu,
dnes  se bez pití neumí ani mládež bavit. To už jsme rozebírali mockrát a nemusíme se zbytečně rozčilovat, ne? Je toho dost okolo nedobrého.

34 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 20:26 | Reagovat

[29]: No vždy´t jsem psala, že neznám. Přišla jsem o tolik? Je to umění?
víte, já si musím již velmi, velmi pečlivě vybírat. To oné tuc, tuc,... by mi srdce utrhlo.

Ale jak jsem psala v kom. 22 Každý si ponechme své.
Ostatně nikde jsem nenapsala, co vlastně poslouchám, pokud vůbec poslouchám :-)

35 týna týna | 21. července 2011 v 20:50 | Reagovat

[33]:my jsme na střední na výletě v autobuse zpívali, jenže to vadilo řidiči, že jsme byli hluční, to si asi člověk nevybere...

36 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 21. července 2011 v 21:12 | Reagovat

[15]:Jak si tak ty komentáře pročítám, nějak se mi vybavuje, jak jsme se bavili o různých problémech a bylo mi doporučeno, abych psala ty své povídky, recepty a pod. a nepletla se do toho, čemu nemohu rozumět. Tomu se říká svoboda podle této doby...Přitom kromě napadání tehdy  žádné argumenty řečeny nebyly. No, takže...o té, co by chtěla být tlustá a o víle Bubušce je určeno asi jinému okruhu čtenářů než znalcům skutečného umění. Nenutím nikoho ty hlouposti číst.

37 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. července 2011 v 21:39 | Reagovat

[36]:No, jenže on už ten David začíná trpět :-) No, uvidíme, říká se "dočkej času, jako husa klasu." Tož počkám, jak se to vyvine :-)

38 SIMČA SIMČA | Web | 22. července 2011 v 1:20 | Reagovat

Všichni mi tu lezou pěkně na nervy! :-(
Nechte už konečně toho Michala Davida být!
Tohle je pro mě jako bodnutí vosím žihadlem-dokáže mě to neskutečně rozčílit.
Já naopak mám na tehdejší dobu jen ty nejlepší vzpomínky,což se s dnešní dobou nedá absolutně srovnat. :-( Dřív měli práci všichni a všichni měli také kde bydlet.A dnes? Musím bojovat o střechu nad hlavou,o život a o práci už vlastně ani nebojuju,když už ji nemám.Ale vy všichni,co tu nadáváte na tu dobu,se teď máte určitě o mnoho líp.

39 Zdenka-matka Zdenka-matka | 22. července 2011 v 7:26 | Reagovat

[38]:
Michal David? Nenechám, nenechám.
Proč? Protože - jako člověk si prošel svým a já před ním smekám, že to vůbec zvládl. Mimochodem je to člověk, který tvoří, zaměstnává další lidi,...a nemusel by, mohl by si v klidu jen užívat.
Takže Michala Davida můžu.

40 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. července 2011 v 12:40 | Reagovat

Uznávám, že J.Kratochvílová ovládá svůj hlas (používá i chraplák, fistulku) líbily se mi její písničky (př.Nakresli si s námi křížky atd....), ale nepovažuji ji za žádný zázrak. Navíc její image je podivná. Chová se někdy dost trapně na svůj věk. Je to ale její volba. Kdo léta zpívá hlas procvičuje, jde mu to. To není jako u baletu a pod.
Proč by měl zpěvák odcházet, dokud má své příznivce. Může zpívat a nevystavovat se případně.  K té Martě. Uměla zpívat, to ano, ale když nemohla vystupovat v televizi či rozhlasu, mohla jako mnoho jiných zpívat jinde. Neměla zřejmě zájem, sama to řekla, že se nikam netlačila. Její volba. Víte, kolik lidí umí zpívat podobně? Jen prostě nikde nevystupují, dávají přednost normálnímu nehektickému životu. Svým způsobem je zpívání určitá řehole, náročná, pokud se chce udržet na výslunní. Nebudu to dále rozebírat.

41 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. července 2011 v 12:42 | Reagovat

[37]: Já jsem to nemyslela směrem k vám, Zdenko. To beru, vaše připomínky jsou jen k ději , dohadovat se můžete, doporučovat taky, stejně to napíši pak možná jinak. Nevadí? ;-)  :-D

42 Zdenka-matka Zdenka-matka | 22. července 2011 v 13:03 | Reagovat

[41]:V pohodě :-) Ono 100 různých lidí, 100 různých názorů. A jak jsem psala tuším v kavárničce, ztišením poslouchané hudby na minimum se tato stane snesitelnou. I pro mne. Ale vybírat musím velmi, velmi opatrně.
Kdysi jsme byli na jakémsi mysliveckém plese, či zábavě. Hudba byla přes reproduktory tak hlasitá, že se mi z toho udělalo dost nevolno. Ono totiž srdce jako dutý orgán ten hluk, dunění,... schytává nejvíce. Nu, odešla jsem tedy na toaletu. A tam mi jedna přítomná dáma říkala cca: "No, ono se to s tím alkoholem nemá přehánět." Těžko bych jí vysvětlovala, proč mi bylo nevolno, že jsem ten večer nevypila ani skleničku alkoholu. Nechala jsem ji při jejím omylu, nebránila jsem se. :-)

43 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. července 2011 v 13:06 | Reagovat

[42]:A to jste měla. Klidně bych jí řekla: Vám je špatně? Mě vadí ta hlučná hudba, ale co  vadilo vám? ;-)

44 Zdenka-matka Zdenka-matka | 22. července 2011 v 13:15 | Reagovat

[43]: Inu, to potřebuje čas, minule při mém víkendu jsem zažila takový atak od jiného člověka,... chce to čas, abych já, i oni mohli pochopit, kde se stala chyba. Mnozí to časem pochopí, já se snažím také :-)

45 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. července 2011 v 21:25 | Reagovat

[44]:Nezlobte se, ale jsou lidé, kteří nepochopí. Tak, jako muž neví co po něm chcete, pokud mu to neřeknete, neboť má v hlavě jiné, důležitější věci, tak napadající člověk si myslí, že má pravdu, pokud se neohradíte. Vím, jsem někdy jako když čertík vyskočí ze škatulky, ale holt: v malém hrnci brzy vře. Bráním se vždy, i když zásadně slušně, bez urážek. Pokud si někoho tím nazlobím, to už je jeho záležitost. Já nejsem mstivá, ale paměť mi slouží... ???

46 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. července 2011 v 21:26 | Reagovat

A chybí mi tam čárky mezi vloženými větami, heč! ;-)

47 jezura jezura | Web | 23. července 2011 v 17:38 | Reagovat

Tak jsem se po přečtení komentářů vrátila zpět na začátek diskuse, abych se přesvědčila, že jsem pořád ještě pod čtením na pokračování, mimochodem dost napínavém! Bude to mít někdy konec? :-D

48 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 23. července 2011 v 19:31 | Reagovat

[47]:Je zajímavé, že se diskutuje pod povídkou, že? Asi to vyvolá určitě emoce. Více si povídáme v Kavárně, ale nakonec, proč ne, dá se i tady.
Konec bude mít, ale ještě něco ti mladí prožijí... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx