Červenec 2011

Bože, měla jsem být raději tlustá.- 11.

31. července 2011 v 22:11 | Ruža z Moravy |  Moje povídky
Lenka se snažila spojit s Davidem. Divila se, že se jí ještě neozval. Vzpomínala na dny s ním prožité a přemýšlela o nabídce, kterou jí udělala produkční . Asi týden po jejím návratu z Německa jí David volal. Připadal jí rozpačitý. Ptal se, jestli jí náhodou produkční nevolala a zapřísahal ji, ať si vše pořádně rozmyslí. Nadhodil, že by měla dodělat hlavně školu a věnovat se příležitostem doma. Ono to není všechno tak růžové, jak jí líčila produkční, je tam hodně konkurence, děvčat je dost a musí slevovat z požadavků, podřídit se zaměstnavateli.

Luxusní vězení pro Breivika

26. července 2011 v 17:17 | Ruža z Moravy |  lidé kolem nás


TADY by měl trávit dny své vazby vrah mnoha lidí v Norsku. To není vězení, ale luxusní ubytovna. Není divu, že kriminalita stoupá. Veškeré výhody, zábava, sport. Jsou tam i dvoulůžkové pokoje, kde mohou s manželkou trávit noc. Není to vězení pro lehké delikventy, ale i pro vrahy, únosce, těžké provinilce.
Než pracovat nebo být nezaměstnaný, je pak lepší něco provést a dostat se na státní útraty do takového vězení. Kolikrát si říkám, že středověká mučírna- kat Mydlář , by na tyto lidi platila více.

(Více v článku na Novinkách...To video už tam není, je to aktualizováno fotografiemi.)


Bože, měla jsem být raději tlustá -10.

25. července 2011 v 0:35 | Ruža z Moravy |  Moje povídky
Prázdniny utekly Lence velice rychle. Volala několikrát domů i Ivě a ta se jí jednou v telefonu svěřila, že byla na horách a seznámila se tam s klukem, také vysokoškolákem. Studuje ale na rozdíl od Ivy práva. Lenka se zasmála:
"To bude páreček. Ekonomka a právník. Můžete si založit firmu - účetnictví spojené s právní poradnou- jak je možno předpisy obejít!"
"Jsi protiva, to bych mohla taky to tvoje spojení herec a modelka, tanečnice nějak poskládat. Ještě budeš jednou ráda, až ti někdo poradí, jak sepsat smlovu, aby tě někdo neošidil." Prorokovala Iva. Netušila, jak brzy k ní Lenka pro radu přiběhne.

Pokračování nebo začátek?

21. července 2011 v 10:20 | Ruža z Moravy |  téma týdne
Jednou odpoledne mě volali do místnosti, která v dětském domově sloužila jako návštěvní místnost. Překvapilo mne to, protože tady jsem vlastně nikdy, za celé dva a půl roku, nebyla. Nikdo mě nenavštívil. Proto jsem celá rozdychtěná radostně utíkala. Domnívala jsem se, že za mnou konečně přijela maminka. Byla tam však teta, kterou jsem si trochu pamatovala z jedné návštěvy u nás doma. Bála jsem se jí jako dítě, protože měla pichlavé, zkoumavé světlemodré oči, po svém otci uzký, orlí nos. Byla tatínkova sestra a říkala jsem jí - tajně - přísná teta.

Bože, měla jsem být raději tlustá.-9

20. července 2011 v 23:18 | Ruža z Moravy |  Moje povídky
David s Lenkou byli pozváni na natáčení do studia. Točily se ,,nezávadné" scény. Produkční zařídila, aby vše vypadalo jako seriózní natáčení milostného filmu. Pravda, ateliéry byly krásně vybavené, ale při bližším pohledu bylo vidět, že tam není nic zbytečného. Jako třeba nějaké sošky, obrazy. Snad jen více závěsů různých barev, které byly na posuvných lištách a daly se měnit dle potřeby, osvětlení, které se dalo nasměrovat do kteréhokoliv koutu místnosti.

Bože, měla jsem být raději tlustá.-8

15. července 2011 v 15:33 | Ruža z Moravy |  Moje povídky
Byl konec listopadu a Lenka viděla Davida od prázdnin jen dvakrát. Jednou spolu byli celý víkend a tehdy konečně David navštívil Lenku doma. Rodiče sice nebyli příliš nadšeni takovou známostí na dálku mimo republiku, ale kvůli Lence se ovládli a před Davidem nedali nic najevo. Dokonce mu nabídli nocleh u nich. Nemusí přece platit hotel, když u nich je místa dost.
Jeden pokoj měli volný, tak tam může ty dvě noci přespat. David byl nakonec rád, protože bude mít výmluvu a nebude s Lenkou celou noc v hotelovém pokoji. Umínil si, že s ní omezí intimní styk na minimum, dokud bude pracovat na pornofilmech. Jednak se cítil poněkud vyčerpaný a chtěl si odpočinout a pak, jistota je jistota. Přes veškerou opatrnost by ji mohl případně nakazit. Může se vymluvit na rodiče a ještě bude za slušného hocha.

Bože, měla jsem být raději tlustá - 7.

8. července 2011 v 20:52 | Ruža z Moravy |  Moje povídky
Lenka a Iva seděly v tiché kavárně. Bylo tam jen pár hostů, tak si mohly v klidu, při tiché hudbě linoucí se z reproduktorů v rozích místnosti, povídat a popíjet čaj. Iva se dívala zkoumavě na Lenku. Je nějaká zamyšlená, na copak asi myslí? Nevypadá zvlášť spokojeně. Zeptala se jí přímo:
" Leni, tak co je nového? Byla jsi s Davidem? Jaké to bylo? Tedy, jestli mi to chceš říct."

Víla Bubuška má nové poslání.

6. července 2011 v 23:37 | Ruža z Moravy |  pohádka pro děti
Jedné nepříliš jasné noci se na povel Hlavní víly, pověřené zastupováním královny vil , slétly všechny víly, aby vyslechly hodnocení své práce mezi lidmi i zvířaty. Ano i takové jsou, které se starají o zvířátka v jejich těžkých chvílích. Ale to jsem odbočila.
Hlavní víla po skupinkách volala k sobě víly a každé dala zvláštní lísteček, na kterém měla napsáno hodnocení všech jejích zásahů do života dětí. Víla Bubuška měla hodnocení dobré, ale pod ním bylo napsáno, že její jméno možná děti spíš straší než uklidňuje, pokud je nucena je říci. Jméno jí měnit nebudou, ale bude mít nový úkol.Víla Bubuška byla pozvána Hlavní vílou k vysvětlení, co se po ní bude žádat.
Neměla dnes ničí podobu. Byla jen taková utkaná postavička z paprsků světla, v mlžných šatičkách.

Hlavní víla jí zadala nové poslání. Bude vlastně taková víla Ochránkyně. Lidé tomu říkají andělíček-strážníček. Ona však má za úkol upozorňovat na nebezpečí děti, které jsou zlobivé, lezou tam, kam nemají, poškozují věci druhých lidí. Bubuška z toho neměla moc radost, nedovedla si představit, jak má ty děti přesvědčit a hlavně rychle, aby neprováděly, co nemají.
Zeptala se Hlavní víly: ,,Když dítě zlobí, to poznám a mohu na ně působit, ale co mám dělat, když je ohroženo někým jiným, třeba i dospělým?"
,, Dívej se a hledej způsob, jak dát dítěti najevo, že má samo upozornit dospělého, bránit se , když po něm dospělý žádá něco, co ohrožuje jeho život.
Dám ti příklad: Matka chce jít s dítětem přes cestu, táhne ho za ruku, spěchá. Nejsou ale na přechodu a v dálce jede auto. Dítě však má před sebou překážku - tebe v jeho podobě, lekne se tak trochu a zapře se nožičkama na chodníku. Tím matku zastaví. Ty mu budeš říkat: ,,Jdi na přechod, jdi na přechod. Tudy né, tudy né.
" Dítě to bude po tobě opakovat a tím matku upozorní, aby změnila svůj úmysl."
,,Tak to nebude lehké, to se ulítám, jak to budu hledat, vždyť dosud jsem šla vlastně na nářek, vzlyky, pláč?"
,,Bubuško, byla jsi do teď ,,noční" víla, vyzkoušej si to. Ve dne tě nebude také nikdo vidět, jen to dítě, které to bude potřebovat. Neboj se, budeme tě nenápadně řídit, uslyšíš zvonit takové zvonečky a z kterého směru zvonění půjde, tam poletíš."

,,Ještě jednu věc bych chtěla vědět: Jak to mám udělat, abych třeba mohla zavolat pomoc dospělého nebo většího dítěte?"
,,Budeš mít takovou píšťalku, kterou nejbližšímu člověku zapískáš do ucha, donutíš ho, aby se podíval tím směrem odkud slyší pískot, tu událost uviděl a snad pomůže. Víš, každý člověk není ochotný pomoci a může se stát, že si dítě ublíží. Dělej prostě, co můžeš, co se bude moci dělat. Budeš mít na starost určitý úsek města, ale kdyby se stalo, že budeš slyšet zvoneček z okolí, můžeš případně zaletět i do okolí. Ale ne moc daleko. "
,, Jak poznám, co patří k mému úseku?" Víla řekla:,, Dotkneš se neviditelné stěny , která tě zastaví, pokud se nebude nic dít na blízku, kam už ty lítat nemáš. Budeš moci proletět jen v případě nutné potřeby. No, to by bylo tak všechno, přeji ti hodně štěstí v práci."

Bubuška dostala malinkou stříbrnou píšťalku na šňůrce. Pověsila si ji na krk, aby ji neztratila, rozloučila se s Hlavní vílou i ostatními vílami, které poletovaly kolem a pomalounku letěla dolů, mezi lidi. Rozhlížela se, bylo jí všechno v denním světle takové nové,jiné, hlučnější.
Povzdychla si: ,,Tak asi si budu muset pomalu oblétnout svoje území, rukou si nahmátnu tu neviditelnou stěnu. "

Najednou se jí zdálo, že slyší zvonění. Šlo to od cesty. Byla tam křižovatka a kolem jedné budovy, která byla těsně u cesty bylo kovové zábradlí. Chodník tam byl do kopce a tak zábradlí sloužilo nejen k pomoci při chůzi, ale byl i ochranou proti tomu, aby lidé nepřecházeli na druhou stranu napříč křižovatky.
Na tom zábradlí seděla holčička a pohupovala se.
Bubuška k ní honem zaletěla a opřela se vedle ní o zábradlí. Holčička strnula a zadívala se na ni.,,Kdo jsi?"
,,Nevidíš?"řekla Bubuška, ,,jsem jako ty. Co tady děláš?"
,, Já čekám na maminku, šla vedle do obchodu, koupit mi rohlík nebo koblihu."
,,Proč tě nevzala sebou?",,Vzala, ale já jsem jí utekla, musela čekat a mě to už nebavilo."
,, Proč sedíš a houpeš se na zábradlí? Co kdybys spadla a zrovna jelo auto?"
,,Já se držím... No, tak jo, já slezu. Budeš tu chvíli se mnou? Je to lepší, když si se mnou povídáš."
,, To víš, že ano." Stály vedle sebe a špitaly si.

Mezitím už maminka holčičky vyšla, spíš vyběhla z obchodu a rozhlížela se. Volala: ,,Klárko, kde jsi? Pročpak jsi mi utekla? Měla jsem o tebe strach."
,,Mamí, je tu se mnou jedna holčička, úplně stejná jako já, povídá si se mnou a hlídá mě." ,,I jdi ty brepto, kde by se tu vzala? Nikoho nevidím."
,,A byla, copak jsi ji neviděla? Támhle odchází" volala Klárka. ,,No dobře, jestli ji dohoníme, poděkujeme jí, ano? A už pojď!"
Bubuška si oddychla.,, Tak to bylo docela dobré, snad to dopadne víckrát tak dobře. "

Víla Bubuška to nemá lehké.

2. července 2011 v 23:58 | Ruža z Moravy |  pohádka pro děti
víla utěšitelka
Ten den se zdálo, že nebude mít Bubuška kam letět. Však byla u několika dětí, které byly ještě malé a musela použít spíše jemného šeptání do ouška a hlazení po ručce, která si stírala slzičky. Nebylo to nic vážného, jen se dítěti nelíbilo, když maminka odešla od postýlky a netrvalo dlouho a malý křiklounek, uplakánek se unavil a usnul. Najednou zaslechla poněkud jiný druh pláče...

Bože, měla jsem být raději tlustá - 6.

1. července 2011 v 22:56 | Ruža z Moravy |  Moje povídky
Lenka se probudila a chvíli si nemohla uvědomit, kde je. Pak zaslechla nějaký hlas a uvědomila si, že je v hotelovém apartmá, s Davidem. Bylo slyšet téci vodu. Podívala se vedle sebe. Doufala, že se probudí vedle Davida, budou si spolu povídat. On ale u ní nezůstal. Proč? Nechce s ní mluvit? Copak jim spolu nebylo hezky?

Červencová Kavárna u Ruži.

1. července 2011 v 0:01 | Ruža z Moravy |  Kavárny-povídání s lidmi

Bude léto pěkné nebo bude počasí nejisté, ,,neklidné" , nespolehlivé? Vyjdou nám dovolené, dětem prázdniny, zájezdy, sklizeň všeho co by mělo dozrát?
Tak to asi není moc optimistický začátek a uvítání do červencové Kavárny u Ruži, že? Budeme pít častěji kávu v různém provedení nebo více chlazené nápoje? Tak otázek už snad bylo dost.
Myslím, že tu kávu si z dospělých odpustí málokdo i v horkém počasí. A nápojů různých, zmrzlin, kokteilů ovocných i ,,silnějších" bude určitě až až.
Odpustím si slova o konci školního roku, vysvědčení, prázdninách - je to zde a hotovo. Snad to ve zdraví přežili nejen děti a rodiče, ale i učitelé.
Dnes uvádím Kavárnu netradičně, uvedením fotek , které jsem vyfotografovala na balkoně kamarádky. Její kaktusy jste někteří viděli už dávno na blogu, který jsem měla na novinkách. Můžete srovnávat, komentovat. Trochu jsem to zvětšila- srovnala. Kochejte se:Jde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx