JSOU TŘI ETAPY ŽIVOTA: MLÁDÍ, STŘEDNÍ VĚK A VYPADÁTE DOBŘE!


V Kavárně U Rózičky - září 2010.

1. září 2010 v 0:00 | Ruža z Moravy |  Kavárny-povídání s lidmi

Uplynul další měsíc, vypadá to, že i léto neodvratně odešlo. Procházky do přírody budou asi kratší, ale pokud to počasí dovolí a nové starosti školního roku, jistě si najdete čas na své oblíbené činnosti.


Budete-li si chtít popovídat s lidmi, kteří sem chodí pravidelně i občas, budete vítáni.
Naše -dovolím si to napsat, protože není už tak úplně jen moje, Kavárnička je vám k dispozici. Ani témata nejsou daná, člověk má na srdci různé věci, starosti i radosti. Nemusí být intimního rázu, jen takové ty, o kterých se mohou lidé dovědět a člověku to neublíží.
Komu se zdá Kavárnička moc ,,uhlazená", nechť nechá pracovat fantazii a přimyslí si vedle vypulírovaných křesílek a židlí menší, sice také naleštěnou místnost, ale s pultíkem, kde mu dokonce načepují pivo, nalijí nápoj dle přání a může si povídat s kamarádem či kamarádkou jen tak mezi sebou. Je někdy zajímavé sledovat nenápadně, jak si lidé povídají, že?

Co bude žádané v této uplakané době? Vzpomínky na letní zážitky, kdy bylo ještě horké léto a nevypadalo to, že někdy ta vedra skončí?
O nástupu dětí do školy, třeba i srovnat, jak to je letos horší či lepší kupovat potřebné věci k učení. Budou vítané ,,hlášky" dětí o tom, jak se jim ve škole líbí, jaké mají kamarády. Hlavně pro lidi (jako jsem já i ostatní) již odtržené dávno od školy.

Text Kavárničky možná ještě doplním obrázky, podle toho, jak se bude povídání vyvíjet. Pokud by mi někdo poslal obrázek , zajímavost z léta, výletu, dovolené a souhlasil s jeho zveřejněním, upravím jeho velikost, aby mohl potěšit čtenáře Kavárničky. Zvířecí miláčky budu publikovat zvlášť, až jich bude trochu více než mám dosud v samostatném článku.

Jako vzor dávám jeden , který jsem dala už do jiného článku (o jihočeské kuchyni)


Zuzčin model na září- to byly ponožky, zbytek látky ze sukně- bílé a kousek nějakého prýmku na ozdobu.Další kavárna bude již jinde. Na tomto blogu ruzenka.blog.cz�
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (615)
Zobrazit starší komentáře

601 Jeník Jeník | 7. října 2010 v 16:17 | Reagovat

pro nár.soc. - závidím Vám.Já jsem tu epopej nikdy neviděl.Mrzí mne to,že jsem si na ni nikdy nenašel čas.Ale takových mrzení mám více.Názor na stěhování tohoto díla mám jako Vy.Měli to nechat jak to je,spíše opravit ten zámek.Ale to by darebákům v Praze peníze do jejich kapsi nepřineslo.Je to smutné,ale je to tak.Opět jedna všivárna před zraky celého národa.

602 Jeník Jeník | 7. října 2010 v 16:21 | Reagovat

pro nar.soc i ostatní - neberte mne jako nějakého fanatika,spíše píši jak to cítím,a lumpárnu tu cítím na sto honů a dovedu ji ocenit.Ale to by měl snad každý čestný občan našeho státu.

603 Zdenka-matka Zdenka-matka | 7. října 2010 v 17:09 | Reagovat

598 nar.soc.

Přesně. Dcera se to bude asi snažit dát na facebook

604 Zdenka-matka Zdenka-matka | 7. října 2010 v 17:11 | Reagovat

[599] -)):-0, 7.10.2010 16:01

Tak jo, přestqanu se omlouvat. Jedu na "lepší",  na druhý konec republiky, jednou za čas se scházíme, pár přátel z celé republiky. Tož ráno vyjedu, večer jsem tam, no a máme pár hodin na to, být pospolu. :-)

605 Zdenka-matka Zdenka-matka | 7. října 2010 v 17:19 | Reagovat

Jeník

Možná jsem to již psala, leč zopakuji. Nedávno (navždy to bude nedávno) zabil jeden řidič jedoucí jak  hovado, přítele mé dcery. Jednoznačně to byla jeho vina. Protože v místě zákazu předjíždění a v zatáčce předjížděl jiné auto. Od našich soudů dostal trest - 2 roky podmínku. Odvolal se, že je to moc. Že by se rodině zabitého omluvil alespoń prostřednictvím advokáta, ho ani nenapadlo. Naopak, začalo se vymýšlet, že na silnici byla olejová skvrna. Nebyla. Neexistuje. Také střepy z auta byly jen na straně zabitého. Zramoval ho, nedal mu sebemenší šanci přežít.

a naše soudy, naši presidenti,... tomuto dávají preference.  

Jak rozlišují lidi? Na méně kvalitní a ty ostatní? Oni jsou elita, my jetita. Je mi zle. I z toho, jak se kdysi kdesi na blozích lidé hodnotily.

To se raději hodnotit sám, stejně jako Jurášek. To je odvážnějš, než nálepkovat druhé.

Ale, abych pravdu řekla, není mi líto těch nálepek, které jsem v tomto komentáři dala.

Tak a zas jdu.

606 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 7. října 2010 v 20:13 | Reagovat

[601] Jeník, 7.10.2010 16:17

Dobrý večer.

Mám pro Vás návrh. Uzavřením galerie v Mor. Krumlově, dojde asi i k likvidaci tamních pracovních míst a věcí souvisejících. Těmi věcmi myslím propagační materiály, na př. sešit "Slovanská epopej" ( barevné tisky ve slušném provedení, rozměr A5 ). K sešitu se váže brožurka "Alfons Mucha 24.1.1860 - 14.7.1939".

Kdybyste tamní pracoviště kontaktoval, možná by Vám ze stávajících zásob poslali sešity na dobírku.

Kunshistorik nebo malíř, totiž vysvětluje v brožurce kompozici každého díla a s lupou jde dost rozpoznat z ideje, kterou se snažil vyjádřit.

Přeji Vám šťastnou ruku a úspěch v jednání. Rozhodně by mohli do konce měsíce podobnou službu zájemcům poskytnout.

Tel. do Mor. Krumlova 515 321 064.

email: meks.mk@volny.cz

www.mkrumlov.cz

607 rucuk rucuk | E-mail | 7. října 2010 v 21:35 | Reagovat

Škoda, v Praze to dílo skoro zanikne mezi  množstvím památek, ale v Krumlově by to bylo ojedinělé. Nemohli to nějak ofotit, udělat kopie (samozřejmě uvádět, že je to kopie) a mít to vystavené v Krumlově. Bylo by dobré to v Praze vysledovat, zainteresovat někoho, aby vyzkoumal, kam to vlastně přišlo a zda to opravdu vystavili a nenechali někde v depozitáři.

608 rucuk rucuk | E-mail | 7. října 2010 v 21:40 | Reagovat

Ne každému se měří stejným metrem a slyšíme to ze všech stran. Už delší dobu mi připadá ta svoboda taková, že každý může říkat co chce (tedy už někdy ne) a stejně mu to není nic platné. Veškeré demonstrace, petice pomohly někdy? Jen zdánlivě, aby se situace uklidnila a stejně se udělalo to, co někdo nahoře rozhodl. O co je to lepší než v minulém režimu?

609 rucuk rucuk | E-mail | 7. října 2010 v 21:41 | Reagovat

Myslím jen přání a názory lidí promítnuté do republikového dění, nebo jen do místního, okresního, krajského.

610 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 7. října 2010 v 21:56 | Reagovat

607 rucuk

Vidíte to sama, blbci a blbci. Dnes, kdy jsou výkonná a bezpečná světla mohli to snímání dělat v noci a ve dne mohly být návštěvy dál.

Kdyby v Praze nevládli Klausové a Bémové, bylo by jim jasné, že za pár tisíc lze udělat velkoplošné bilboardy, ty nabídnout M. Krumlovu, jako reciproční jednání. Jenže kde se krade (opencard) tam není ohled na nic.

Jednou a natrvalo budou tato hovada v historii, jako Koniáš, K. H. Frank a podobní chytrolíni.  

Vystavené to určitě bude, otázka je co se bude dít za nějaký čas až soudy to dílo přisoudí natvrdo Praze. Pak přijde nějaký mizera, nabídne bakšiš jako na výstavu a tradá, bude to pryč.

Dobře volené petice mají výsledky, zejména před volbami.

611 -)):-0 -)):-0 | 7. října 2010 v 23:17 | Reagovat

[214] Za Václavem za mnou nezdrhejte,Václav je veliký lhář a manipulátor.Kdo na jeho novém blogu byl tak ví,že jsme tam mněli rozjetou diskusi s Václavem a nikdo jiný tam nikde nekomentoval.Toho ten darebák dneska využil a všechny mé a jeho komentáře vymazal.Tak tomu říkám já-VÁCLAVOVA DEMOKRACIE.

Píši to sem pouze pro to že odsud to Václav nevymaže.Reklama to není tak snad prominete. :-!

612 -)):-0 -)):-0 | 8. října 2010 v 0:31 | Reagovat
613 Zdenka-matka Zdenka-matka | 8. října 2010 v 7:49 | Reagovat

[611] -)):-0

Já to tam viděla. Je to škoda. No co, musí si poradit sám. A já už jedu :-)

Hezký víkend :-)

614 Jeník Jeník | 8. října 2010 v 9:24 | Reagovat

Dobré ráno.

Pro nar.soc. - děkuji za radu.Budu snažit to udělat podle Vaší rady.

Uvedl jste dvě jména.Máte pravdu.Oba mají rádi jen jednoho boha a tím jsou jen a jen peníze a za ně jsou ochotni udělat všechno.

Ten první se postaral v devadesátých letech o vytunelování  a to jen pro začátek 600 miliard.Následně v akci "balíček" si půjčil z důchodového fondu.A to pro jistotu dvakrát.Nikdy peníze do něj nevrátil.Naposledy jej ještě pro jistotu napodobil Topolánek.Také ty peníze nevrítil.Podle propočtu všech odborníků by naši populaci všech občanů vůbec nemuselo zajímat jaký je stav v důchodovém fondu do roku 2060 a to nejméně.Protože víme,že peníze dělají peníze,tak by to bylo jistě i déle.Což by ve výsledku znamenalo,že by jsme my,naše děti,ale i vnoučci nemuseli přemýšlet jestli je nebo není v důchodovém fondu na důchody.Což obě tyto jeho akce zamávaly s celou republiku tak,že se z toho asi hned tak honem nevzpamatujem.Morálka - co to je za pojem? To slovo oni dva  ani neznají a  ani se o něj nezajímají.Připomenu jen volbu presidenta.Všichni víme jak jezdil celou noc zpocený Dalík(jistě ne zadarmo) po Praze s igelitkou,aby volba dopadla jak dopadla.Ono je toho více.A ten druhý,co chcete po Feťákovi.Víc nemám co dodat.

Předpokládám,že ta plátna budou vystavena,ale vstupné bude pro obyčejné lidi nedostupné a budou tam vodit jen movité zahraniční turisty a v tom to vlastně celé je.Já mám jen obavy,že i ty propagační materiály jsou již v jejich moci.

Uvedu jen příklad do historických míst židovského muzea(synagogy,hřbitov,muzeum apod.) v Praze se chodilo za zcela malé vstupné,nebo zadarmo.Chtěl jsem se tam opět po letech zastavit a znovu si oživit paměť.Špatně.Vstupné tisíc korun na všechno.To samé na hradě,to samé všude.Jen výše vstupného kolísá.Štve mne to ne kvůli mé osobě,ale třeba pro děti a lidi z venkova je to vlastně nedostupné.Všude ve světě jsou památky vlasti a národa pro školní mládež zdarma a místním také zdarma,nebo za symbolické vstupné.A je jedno jestli jste ve Švédsku,nebo v Anglii,nebo V USA.A tak je to se vším.Mohl bych rozvádět toto téma do nekonečna.Prostě je vidět co tu za darebáky vládne.No když jsme si je zvolili,tak to máme.

Lidé jsou otrávení,k volbám nechodí.Všichni nadávají na všechno,ale změna není možná žádná.Volby mi připadají,jako by bylo všechno dopředu domluvené,tedy vždy dopadnou tak,aby zlodějna všeho druhu mohla pokračovat,případně aby se již rozkradené náhodou nemuselo vracet,případně zdůvodňovat nakradený majetek.To prý by bylo nedemokratické.Čili závěrem platí okřídlené heslo mého pradědečka " - kdo krade má hodně,kdo má hodně,to je hodný člověk - ",nechci se tímto dotýkat lidí,kteří nabyli svůj majetek čestně,ale když si jen tak promítnu v hlavě ty naše velikány a jejich kamarády,tak se mi tak akorát chce blejt.Prosím za prominutí za ten výraz odporu a opovržení.

615 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | 9. října 2010 v 19:11 | Reagovat

[614]:Jeníku, snad se dostanete až sem. Další komentáře už zůstaly tam a nebudou je převádět. Zdravím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx