JSOU TŘI ETAPY ŽIVOTA: MLÁDÍ, STŘEDNÍ VĚK A VYPADÁTE DOBŘE!


Moje malá inventura...

10. srpna 2010 v 23:39 | Ruža z Moravy |  Různé ze života
Trocha nostalgie a jeden článek pana Přemysla mě přivedli k tomu, abych udělala takovou menší inventuru svého psaní do blogu. 12. 8. 2010 to bude dva roky, kdy mi vyšel první článek v tomto blogu.


Jmenoval se Emanuel a Terezie a byl vlastně o rodičích mého otce. Chtěla jsem původně napsat formou příběhů z naší rodiny a případně i známých a přátel takovou kroniku lásek a vztahů lidí.
Jak se mi to podařilo, nedovedu už posoudit.

Uvádím trochu čísel, jak jsem ze začátku doslova ,, zahltila" blog články: srpen 2008 24, září 40, říjen 42, listopad 27, prosinec 22, takže celkem 155 článků za necelých 5 měsíců - průměr na jeden měsíc 31 článků. Došlo mi, že ten blog je ,,obdeník" a ne deník a v roce 2009 to už bylo celkem 204 článků, takže měsíční průměr 17. A letos to kleslo na měsíční průměr přes 15 článků. To stačí, kdo to má číst, že?

Náměty různé: sem tam reakce na politické dění, společenské události, něco kolem lidského těla, vztahy se zvířaty- domácími mazlíčky, zdravotní témata, ukázky z jednoho již historického svazku pojednávajího o turistice a krásách naší země a jejích obyvatel. Také gastronomie různých krajů, recepty jídel. Vzpomínání na písničky dětství a mládí , na jejich texty. Dokonce se veršovalo. Vrhla jsem se také na psaní příběhů lidí. Jednotlivých, až jsem se dostala ke psaní životopisných povídek, ponejvíce žen , ale také jednoho muže. Většinou smyšlené děje, ale také něco ze skutečného života, samozřejmě poněkud domyšlené, upravené.

Byla jsem zvědavá, kdy a kolik jsem jich napsala. Jen pro takový přehled, kdyby snad byl ještě někdo zvědavý:


V 10/2008..........Helena(12)
2/2009...............Helena po pár letech(12)
4- 5/2009...........Blažena , Blažena a dcera Iva-(20)
6-8/2009............Iva a její rodina (10)
9-12/2009..........Příběh Zory (13)
2-3/2010............Nerudný ,,děda" (13)
3/2010...............Střípky jednoho života (3)
4/2010...............Andulička (11)
5/2010...............Marienka-obyčejný život (5)
5- 8/2010...........Malá Gábi a Irma, Gábi a Irma (14)


14. prosince 2008 vyšla 1. Kavárna u Rózičky. Od ledna 2009 jsem ji měsíčně obnovovala, obměňovala a musím říci, že všechny patřily k často navštěvovaným. Tam se povídalo o všem možném. Dodnes je tam vítán každý příběh, událost, který čtenáři napíší. Informujeme se o počasí, kde jaké panuje, píšeme texty písníček, o domácích mazlíčcích, sdělujeme různé recepty jídel i pití.

Také jsem věnovala část článků událostem v našem městě a doplnila je fotografiemi. A anket bylo za ten čas celkem 32. Přenáším sem jednu, kdy bylo nejvíce účastníků a je obrázkem , alespoň v tom vzorku lidí, kolikaletí čtenáři aspoň občas chodí na tento blog.

Bylo toho podle mne dost, ale musím se přiznat, že díky tomu psaní se můj život obohatil nejen o tuto činnost, ale i o známé, byť většinou ,,tajemné", jak ase říká virtuální. Snažila jsem se, pokud možno, lidi nezarmoutit, protože těch nedobrých věcí kolem nás je dost.


Proč mi připadá tato malá inventura jako konečná rekapitulace za dva roky? Možná budu pokračovat v menším rozsahu a hledat kvalitnější témata, jak zde někteří lidé požadují. Nějak mi to však nejde ,, od klávesnice." Jsem dost impulzivní a ,,musím" na ledaco reagovat a také někdy následuje ,,trest" v podobě hodně kritických komentářů. Díky za ně, pokud jsou ve slušné formě, aspoň je to čtení pestřejší.

A tak se ptám, je dobré psát náměty různé, nebo jen jedno téma, v několika podobách?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JM JM | 10. srpna 2010 v 23:57 | Reagovat

Paní Růženko,

k Vašenu dotazu. Mám od  Vás ráda různé náměty, vždyt i život je pestrý. Někdy až moc.

2 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 0:07 | Reagovat

JM-To víte, máme už své prožité, čímž nemyslím, že bychom ještě každý něco neočekávali a člověku to běží někdy před očima jako film. Navíc, když jsem si to spočítala, měla jsem zaměstnání v průběhu života v 10 organizacích či závodech, skončila jsem jako soukromnice-  obchodnice a  to se na člověku podepíše. To množství zážitků s lidmi, jejich příběhy. Měla jsem asi nějakou vlastnost, že se mi hodně lidí svěřovalo a svěřuje dodnes. Nezneužívám toho, ale někdy využívám jako námět článků.  To snad dělá každý, ne? Zdravím a přeji dobrou noc...

3 JM JM | 11. srpna 2010 v 0:21 | Reagovat

Tak to máme společné.

I já jsem po různých účtárnách skončila za pultem, jako OSVČ.

4 Hanako Hanako | 11. srpna 2010 v 7:05 | Reagovat

Dobré ráno. Paní Ruženko, pište prosím,  dál o obyčejných věcech. Názory vašich čtenářů jsou velmi poučné, protože my starší se již pohybujeme v menším okruhu lidí a takto se dozvíme i o dalších osudech. Snad byste měla mít i témata a otázky přímo k mladším generacím, abychom se dozvěděli i jejich názory a nebylo to jen o vzpomínání. Jste můj virtuální vzor v tom, že i starší paní se má zajímat o nové IT  technologie. Zdravím.

5 caracola caracola | 11. srpna 2010 v 7:42 | Reagovat

Musel jsem počkat do rána,abych mohl pravdivě označit  svou účast v té poslední kategorii.:-)  Mohu říci,že právě pestrost vašich námětů je přítažlivým momentem vašeho blogu. Vaše texty jsou plné člověčiny a bude jen dobré,když budete v psaní stejně pokračovat. :-)

6 Hanako Hanako | 11. srpna 2010 v 8:47 | Reagovat

5 caracola   Dotaz detektiva Babočky :"Právě dnes je ten významný den?Blahopřeji."

7 caracola caracola | 11. srpna 2010 v 9:15 | Reagovat

Hanako - děkuji moc.Snad to přání blaha zabere. :-)

8 Jeník Jeník | 11. srpna 2010 v 9:16 | Reagovat

pro caracolu - i já gratuluji.A přeji vše jen dobré.

9 Jeník Jeník | 11. srpna 2010 v 9:20 | Reagovat

pro rucuk - náměty na psaní přináší život sám.Je ovšem otázka zda je registrujeme a potom také,jestli jsme ochotni se s nimi podělit s ostatními.Jak tak čtu,že mnoho lidí rádo zde u Vás čte,ale i píše.Což znamená,že ty náměty umíte vyhmátnout a vytáhnout je na světlo.To každý neumí,nebo se to každému třeba ani nechce.Je to věc názoru,ale i tak díky za Vaše psaní.Jen by mne zajímalo,zda také máte přehled o návštěvnosti Vašich blogů,případně četnost ohlasů na jednotlivé články a náměty.

10 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 9:43 | Reagovat

7-caracola- ještě jednou moc elánu a aspoň ucházející zdraví.

11 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 9:54 | Reagovat

9-Jeník, v administraci blogů si v žebříčcích bloger může projít ukazatele návštěv jednotlivých článků a dokonce počty komentářů(což nakonec vidí přímo na blogu i čtenáři) Je tam celková stránka navštěvnosti blogů . Moc si nedělám iluze o těch číslech, protože se tam třeba nedávno objevilo jméno hanz a žádný takový bloger se neobjevil v nových článcícch. Také, když se podíváte na článek pana Přemysla o ,,vážkách" uvádíme tam rozpory v nejčtenějších blogerech na hlavní stránce blogerů a přehledu, který vidí jen blogeři. Nelámu si tím hlavu, protože mi připadá nepodstatné, jestli jsem tam uvedena nebo ne, ale správné to není. Tak to mají vynechat, když se tím nechtějí aktuálně zabývat. Také ty diskuze u některých  článků mi připadají uměle protahované. To přece není účel. Zajímá mne, jestli to baví lidi, snažím se přicházet s náměty, které by mohly zajímat lidi různého věku, ženy i muže a mám radost, když reagují, případně  jen čtou. Myslím, že,, pojedu" svým stylem, jen se budu snažit vyvarovat chyb, které jsem občas dělala. Nikdo není dokonalý, o tom jsem se přesvědčila za ta léta a docela se mi to líbí. Je to lidštější.

12 babka babka | 11. srpna 2010 v 9:56 | Reagovat

Tak ten srpen je vlastně bohatý na různá výročí. Ať narozeniny, tady bych chtěla popřát a připít na zdraví jednomu lvovi (jak jsem se dočetla prý vypelíchanému:-(((((((((, jistě se pozná, netřeba jmenovat), ale i ostatním oslavencům. Jednoho lva mám doma. Dcera. Je to lev paličatý, tvrdohlavý, bojovný, vůdčí, ale někdy i zbabělý a  vypočítavý. Starosti mnohdy ponechá mně, leklé rybičce:-))

Růženko vy máte výročí blogu. Pište. Vše, co vám přijde vhod i nevhod:-)))

Jedno smutné výročí- invaze...

13 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 10:07 | Reagovat

4-Hanako, mám důvod věřit, že i mladí se zajímají o některá témata, která dávám.  Nakonec mám vnoučata, vím, co je zajímá, ale asi ta moje nejsou tak,, moderní", jak je vesměs o mládeži známo. Z různých náznaků od čtenářů vím, že  mají potomstvo podobného  ražení, takže si myslím, že zdravé jádro mladých existuje a léty se to vytříbí. Nejsem sama, koho internet zaujal a vřele ho doporučuji svým vrstevnicím, které si někdy stěžují, že na ně mladí nemají čas a pod.  Tato kritizovaná podoba spojení generací (mobily, internet) je jen další etapa využití techniky a nepovažuji ji za nic špatného. Brojilo se proti rádiu, pak proti televizi, telefon byl ohromný vynález atd. Jakoby nebyl vývoj v jiných spotřebičích, které lidé používají. Muži jsou na internetu ve vyšším věku ve větším počtu, ale není to jejich větší způsobilostí (mnozí ji odmítají, ař technici povoláním:-))) jen časem. Ženy většinou obstarávají domácí práce i v tom důchodu, o pracujících ani nemusím mluvit a tak je jim možná milejší odpočívat při televizi, rádiu, či ručních pracích. Která ale trochu ,,čuchne" k možnostem internetu a je zdravě zvědavá, leccos se naučí. Mladí nás mohou v tomto směru poučit (mnohdy už menší děti) a osobně se tomu nevyhýbám. Mám docela dobrou metodu: Krátké, polopatické poznámky do sešitku se schémátkem, zapisování , jak se co dělá a pak už metodou: pokus, omyl, zeptat se případně, co jsem udělala špatně a věnovat se tomu co nejčastěji. Mozek si to přebere, něco zapamatuje, něco zapomene.:-))

14 babka babka | 11. srpna 2010 v 10:53 | Reagovat

Mobil.

Dlouho jsem se bránila. Říkala jsem si: nejsem debil. Neboť. Každý debil má mobil:-)))

Teť si to už bez něj nedokážu představit.

Ano technika jde dopředu. Třeba i ta vymoženost automaticá pračka. To je paráda!  Zrovna peru červené prádlo:-)))

15 caracola caracola | 11. srpna 2010 v 11:22 | Reagovat

Jenik-rucuk-babka - moc vám všem děkuji. :-)

16 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 11:30 | Reagovat

Jsem asi divná, po kom jsem to zdědila, ale nebráním se novým věcem, spíš naopak. Možná také, jak se říká o mužích, že proto jsou vynálezy, že jsou muži pohodlní moc dřít, tak se k tomu hlásím. Co jde udělat rychleji, lépe, tak jsem pro:-)))

17 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 11:32 | Reagovat

12-babka- vidíte, jak jste mě inspirovala, už jsem si vzpomněla a napsala o tom ,,mém dni" toho roku. Jen tak bez hodnocení, ten tehdejší pohled na událost.

18 caracola caracola | 11. srpna 2010 v 11:55 | Reagovat

16- Máte pravdu .Muži jsou líní a tak se snaží si věci usnadnit.Lenost je prostě matkou pokroku. Lišíme se ovšem od žen i jinak.Když začala doba ledová, obalily se ženy tukem a muži vynalezli oheň. :-)

19 babka babka | 11. srpna 2010 v 12:03 | Reagovat

[18] caracola,no teda-)))))))))))))

20 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 12:49 | Reagovat

18-caracola, pokud vím, muži byli odjakživa lovci a ženy musely odřít to ostatní. Neřiďte se jen podle Věstonické Venuše, ty ženy jedly vždy až poslední- nejdříve muži, aby měli sílu na lov (sežrali to nejlepší) pak děti a ženy až co zbylo. Nějak se to přeneslo i do doby novější a v mnohých rodinách to přežívá dodnes. Zkuste mi to vymluvit, znám to z praxe. Jen vymizela ta  skutečnost , aby muž živil rodinu sám:-))

21 caracola caracola | 11. srpna 2010 v 13:21 | Reagovat

20 -rucuk - možná máte v některých případech pravdu, ale já takový opravdu nejsem. V jakém pořadí jedly ženy v pravěku nikdo neví. To odstrčení žen na druhou kolej můžeme pozorovat až v době nástupu křesťanství a někdy ,vinou setrvačnosti, i dnes.Je to ostuda,ale změnit to jde jen tehdy,když si každý udělá pořádek u sebe, Jak jsem se přesvědčil, masová osvěta je jen málo účinná.

22 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 14:24 | Reagovat

21-caracola- jo, zlatej matriarchát, že? To vlastně bylo možná dříve než ten dloooouholetý patriarchát ..... Mě se nelíbí ten ani ten- nic se nemá přehánět, nikdo se nemá diskriminovat, ba ani děti, každý máme na světě svou úlohu a máme ji plnit:-))

23 caracola caracola | 11. srpna 2010 v 14:54 | Reagovat

Podle posledních poznatků možná ani matriarchát neexisoval. Nicméně po  celou dobu existence lidstva byla žena nejlepší přítel člověka. :-)

24 mali.vata mali.vata | 11. srpna 2010 v 15:28 | Reagovat

Paní Růženko vy jste vymazala můj dlouhý komentář, myslím někdy po 16tém komentáři???

???

25 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 15:42 | Reagovat

Proboha, to ne! Podívám se do správy blogu, ale to bych neudělala, zvláště u vás. Já jsem vymazala jen jednou -myslím houdu, když mluvil a nadával sprostě a to vy nikdy neděláte. Opačné, případné názory vítám, nikdy je nemažu. Pokud vůbec takový byl.

26 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 15:46 | Reagovat

24-mali.vata a odeslala jste ho opravdu? Nic tam není, i když jsem zkoušela tuknout na - obnovit všechny smazané- to by se ukázalo co tam došlo. Pod 16 mám moje psaní- nikde nic. Napište to třeba znovu, jo?

27 mali.vata mali.vata | 11. srpna 2010 v 15:51 | Reagovat

To jsem opravdu blázen:-)... když jsem v půl druhé odcházela, ještě jsem naposledy koukala na váš blog a můj komentář a říkala jsem si, jestli se nebudete zlobit... teď zmizel, tak jsem si říkala, že se asi zlobíte:-)..

byl dost dlouhý, již si doslovně nepamatuji, jen jsem psala v tom duchu že mě překvapil názor pana Přemysla a pak i tady Vás - co vás přimělo k tomu, abyste rekapitulovala, dělala inventuru (snad ty dva roky práce?) a tak, že je snad konec světa, nebo co... něco v tom duchu a že se mi to nelíbí. A že kdo chce psát, tak píše, jak to tu chodí, to všichni víme a kdo psát nechce, tak ať nepíše... možná jsem jej napsala do jiného blogu (to bych byla fakt pitomá:-)) a třeba někde vyplave:-)

28 Hanako Hanako | 11. srpna 2010 v 16:39 | Reagovat

27 mali-vata  Domnívám se, že tu váš komentář byl, ale stará hlava...

29 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 18:17 | Reagovat

Ale já vím, že něco jste psala i k Přemyslovi, tady jsem to opravdu neviděla, mrzí mě to. Snad jste poznala, že se mi nechce přestat psát. Jen mě to nabudilo si udělat takový přehled dosavadního psaní ke konci 2 let činnosti zde. Pokud by to lidi nebavilo, tak by to nečetli a dokud mi hlavička pracuje a baví mě to... řešení vidím opravdu spíš v upozornění redakce Novinek, aby si aspoň všimla, že má blogery, nedělala si z nich legraci, když jim dává stará, či jaká čísla. Ono na každém blogu něco je. Nejsme profesionálové až na výjimky, kdy zde píší profesionální publicisté či spisovatelé, tak o nic nejde, ne? Nosíme svou kůži na trh pro zábavu jiných . Třeba se ten komentář objeví. Hledala jsem ho u Kavárničky, ale tam je už vyšší číslo, uvidíme. Díky za pochopení a rozumím vám.

30 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 20:06 | Reagovat

U  Přemysla to mělo číslo 90 a četla jsem to.  Stačilo by, kdyby si nějaký redaktor odpovědný za blogy novinek ten článek přečetl i s komentáři, snad by se ,,kousli do nosu", jak se říká.:-))

31 ivana ivana | E-mail | Web | 11. srpna 2010 v 20:28 | Reagovat

(5) caracola

přeju všechno nejlepší, hlavně zdraví a Váš nadhled a humor ať nám tady nechybí (to přeju nám :-))))) ;-)

Růženko, Vy se ptáte jak na "dovolení" :-))))) pište o čem chcete, myslím, že své čtenáře už dávno máte a určitě si rádi přečteme cokoliv, co nám nabídnete :-) ať Vám to píše i dál :-)

32 rucuk rucuk | E-mail | 11. srpna 2010 v 21:58 | Reagovat

31-ivana- díky, jsem sice kozoroh, který je také tvrdohlavý, ale tak životem otlučená, že se otřepu a jdu dál. Mám v sobě hodně tolerance, někdy je to na škodu, ale já si to nemyslím.

33 Pavlína Pavlína | E-mail | 11. srpna 2010 v 23:58 | Reagovat

5] caracola

Dobrý večer :)))

Přeji Vám hodně zdraví, štěstí a dobré nálady :)))))

34 Pavlína Pavlína | E-mail | 12. srpna 2010 v 0:12 | Reagovat

29] rucuk

Dobrý večer přeji.

Víte paní Růženko, že jsem tady relativně nová - vzpomínám si, že mě tady tehdy zaujal Nerudný děda, první díl.

Od té doby čtu vaše blogy, a přečetla jsem si i vše z archivu, blog Přemyslův a Josefa Sedláčka (bohužel, ten už ne - mimochodem, moc ho pozdravuji)... Paní Ivany, mali.vata...

Není den (i když ne na vše stačím reagovat), kdy bych si vás všechny nepřečetla.

Takže dost smutnění :))))))

A překrásnou dobrou noc přeji :))))))))))

35 Vlasta Vlasta | 12. srpna 2010 v 5:30 | Reagovat

Autorce paní Rucuk

A tak se ptám, je dobré psát náměty různé, nebo jen jedno téma, v několika podobách?

Srdečně Vás zdravím.

Podívejte se na výsledky své ankety. Tam máte odpověd.

Vždytˇ Vás čtou všechny věkové kategorie, proto pište o všem, co Vás napadne. Jste v podstatě vzácný, univerzální typ člověka, který je otevřený a shopný pochopit myšlení jak mladých tak i těch starších než jste sama.

A pokud jde o kritiku, tou se nezabývejte, protože kritika nepřichází  tolik od těch co s Vámi nesouhlasí jako od těch, co je rozčiluje, že jim připomínáte něco, na co nechtěj ani myslet, natožpak vzpomínat.

Mějte se hezky a vydržte ;-)

36 pich pich | 12. srpna 2010 v 9:11 | Reagovat

zdravím. Patřím do té poslední kolonky pěti procentních (ještě že nejsme čtyř) a s porozuměním čtu autorčiny odpovědi na reakce těch různých pozdně bojovných a fanatických komentátorů ...

37 caracola caracola | 12. srpna 2010 v 9:58 | Reagovat

Ivana- Pavlína - moc děkuji- :-)

38 rucuk rucuk | E-mail | 12. srpna 2010 v 11:40 | Reagovat

Přiznám se bez mučení, že moc nezkoumám jednotlivé komentátoty, kolik jim je, spíš obsah a tak ten přehled má posloužit i ostatním blogerům, protože to   nejsou určitě čtenáři jen mého blogu, ale i mnoha jiných. Je to krásné, když se baví lidé různého věku a komentář toho nejmladšího má stejnou cenu jako nejstaršího (tedy pokud není arogantní a to může být od kohokoliv). Byla bych ráda, kdyby mi to sdělili, co by je bavilo. Tedy kromě krváků- ty ,,plodit" nebudu, je jich všude dost.

39 rucuk rucuk | E-mail | 12. srpna 2010 v 13:14 | Reagovat

Čtu články i jiných blogerů, některé moc ráda, jiné jen proto, abych viděla co ,,vyplodí", ale je každého věc a zájem co rád čte. Omlouvám se, jestli jsem někdy oponovala dost ostře, ale každý má nárok na svůj názor.

40 Láda Láda | E-mail | 12. srpna 2010 v 21:38 | Reagovat

Obdivuji vás. S vaším nadáním pro psaní byste se uživila jako novinářka nebo něčím podobným.

41 rucuk rucuk | E-mail | 12. srpna 2010 v 22:35 | Reagovat

40-Láda. Pokud nějaké nadání mám, je pozdě bycha honiti. Na novinařinu se studuje a také na ni musí být ,,žaludek". Jsou ale jiní, kteří mají květnatější  slovník, také víc znalostí a umění jít pod povrch věcí. Ale i tak vám děkuji . Však vy píšete také pěkně.

42 JM JM | 12. srpna 2010 v 23:38 | Reagovat

Zaujalo mne a pousmála jsem se při Vašem slovním spojení - květnatý slovník -. A přinutilo k zamyšlení, čemu bych se jako případná novinářka asi věnovala? Nejspíš literatuře faktů. Strohé sdělení - to je moje!

43 rucuk rucuk | E-mail | 13. srpna 2010 v 0:06 | Reagovat

42-JM, tak to máme společné. Jasně , stručně a ať si to lidé přeberou, ne?:-))

44 rucuk rucuk | E-mail | 13. srpna 2010 v 22:11 | Reagovat

Všimli jste si, kolik lidí ,,ťuklo"? Jen nevím, jesli někdo neťukal po druhé, jestli to šlo. To by bylo zkreslené, ale stejně mě opravdu těší, že ta škála je  tak široká a obsahuje všechny věkové kategorie. Toho si vážím. U žádné ankety tolik účastníků nebylo.

45 Láda Láda | E-mail | 14. srpna 2010 v 14:00 | Reagovat

Také jsem se podivil zájmu o anketu. Netušil jsem, že tolik čtenářů navštěvuje ty blogy. Považuji to za příznvé zjištění.

46 ion ion | E-mail | 14. srpna 2010 v 17:52 | Reagovat

Pani Ruzenko jen piste dale,jak vidite mate i ctenare u nas v Hellade,takze smele dale pokracujte.Malou prosbu,nekde jste se zminila o vymazani clanku pana Houdy.I presto ze je urazlivy ve svych komentarach neni treba nic mazat.My se na nej nezlobime a verime pevne tomu ze jednoho dne i on svoji pravdu najde.S uctou vas pritel z Modre Hellady.

47 rucuk rucuk | E-mail | 14. srpna 2010 v 20:06 | Reagovat

46-ion, komentáře nemažu, pokud nejsou opravdu osobně urážlivé. Podle počtu komentářů i jejich obsahu můžete vidět, že jakékoliv názory uznávám. Lidé nemohou a nemusí o všem smýšlet stejně, ale odsud- posud. Sprostotu za každou cenu a osobní urážky  nejen mne, ale ostatních návštěvníků blogu komentátorem  nesvědčí o kultuře projevu a nebudu to podporovat. Argumenty ano, odlišné názory také.

48 ion ion | E-mail | 15. srpna 2010 v 16:16 | Reagovat

Vymena nazoru na kulturni urovni projevu kazdeho znas ze spravne podlozenymi argumenty prospivaji vsem.Snad to Houdove driv ci pozdeji pochopi sami od sebe a nauci se konverzovat bez urazek.....tech jsme se v nasich zivotech naslyseli az moc....dnes o pulnoci mesto varilo ,31.5c a ted pres den 38c i zelvy se na nasi zahrade nekam zasily..nejspis to je aktualnejsi nez sproste nadavky,asi mate pravdu.

49 rucuk rucuk | E-mail | 15. srpna 2010 v 21:43 | Reagovat

Tak u nás zase chvíli lilo, pak zase svítilo. Kočky jsou neklidné, to zase bude asi bouřka. Zvířata reagují citlivěji než člověk. Zdravím vás v té ,pro mne , dálce a ať se vám tam ochladí a u nás přestane to počasí lidi  už tak trestat.

50 rucuk rucuk | E-mail | 18. srpna 2010 v 15:33 | Reagovat

S potěšením konstatuji, že čtenářů, kteří odpovídají na věkové složení je hodně. To rozpětí je dobré. Snad si tady nebo i ve vedlejších blozích každý čtenář našel něco, co ho zaujalo. Myslím, že pestrost je důležitá. Stále více se mi zdá, že v Kavárničce se probírá opravdu všechno možné. Informace,  smutné příběhy, žertovné příběhy, současné počasí v různých místech, události i kritika či pochvala lidského jednání. Má své opodstatnění a dá se tam ,,sejít". Hlavně trvá vždy jen měsíc, takže je docela přehledná. Takže zase někdy na shledanou a na vaše připomínky se těším.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx