Andulička- 10.

27. dubna 2010 v 15:51 | Ruža z Moravy |  Moje povídky


Trvalo několik dní, než se Karel s Andulkou mohli domluvit. Karel krátce vysvětlil , že se objevila jeho dávná známá a snažila se u něj řešit své manželské problémy. Přes sousedku se jí zbavil, protože o ni opravdu nemá zájem.
Přiznal, že myslí jen na Andulku a mrzí ho, že ji zná tak dlouho, ale nesnažil se jí dříve přiblížit. Vyptával se jí také na rodiče, jak se má otec. Má nějaké potíže se srdíčkem, lékaři slíbili, že jej dají do pořádku. Kdyby se něco stalo, zavolají. Maminka je zatím klidná, ale musí častěji brát prášky a to je možná důvod toho jejího klidu.Seděli spolu u Andulky v bytě a Karel ji držel za ruku už od chvíle, kdy se jí přiznal, jak mu na ní záleží.Andulka cítila, že je vzrušený, chvěla se mu ruka, ale říkala si, že na sblížení není ta správná chvíle, ona je příliš neklidná kvůli mamince, která by se mohla vzbudit a také tatínkovi, o kterém by mohla dostat nedobrou zprávu.

Je vlastně nespravedlivé, jak je neustále zaujatá něčím jiným a nemůže myslet na sebe. Co když se její chování Karlovi omrzí? Jsou oba dospělí, je čas, aby konečně začali žít svým životem. Vypadalo to, že by Karel chtěl u ní zůstat a Andulka už proti tomu nebyla. Začali se líbat a najednou zazvonil telefon...
Chvíli trvalo, než ho Andulka zvedla, ale zpráva, kterou dostala způsobila, že poprosila Karla, aby tentokrát šel domů, že musí volat bratrovi. Otec měl další infarkt a je to s ním zlé, neví , zda ho v nemocnici lékaři udrží při životě.
Slíbila, že se sejdou co nejdříve a pak snad už budou přes všechny překážky a potíže spolu. Karel měl pochopení pro její starosti, vzpomněl si na matku i na to, jak ho mrzelo, že nebyl u ní, když se jí udělalo zle. Může mu zavolat kdykoliv, kdyby potřebovala pomoc a bratr nemohl, on je jí vždy k dispozici.

Karel se vrátil domů, kde ho čekalo nemilé překvapení. Na lavičce u domu seděla Jana a zjevně na něj čekala. Jen tak krátce ho napadlo: škoda, že nemohl zůstat u Andulky , nedočkala by se ho a určitě odešla. Dostal na ni zlost, že mu nedá pokoj. Co si myslí? Jejich dávná známost ji neopravňuje ho otravovat.
Přes jeho nevrlý výraz a protesty ho umluvila, aby ji vyslechl, že hned potom půjde. Samozřejmě ji tedy vzal domů, ona si hned sedla a začala mu vyprávět, jak ji muž pronásleduje, vystopoval ji a chce, aby se s ním rozvedla a nechala mu zároveň veškerý majetek. Je pravda, že dům je jeho, ale ona mu pomáhala jej udržovat, dokud byla zaměstnaná. Pak prý chtěl, aby zůstala doma a když ztratila práci v kanceláři firmy, která zbankrotovala, žili vlastně z jeho podnikání.

Přiznala, že z nudy chodila do společnosti a to většinou v době, kdy on nebyl doma, což jí měl muž za zlé. Přišla o dítě, samozřejmě se nepochlubila, že po prvé , když otěhoněla šla tajně na potrat, protože o děti moc nestála a pak, když muž dítě chtěl, sice otěhotněla, ale potratila je. Pak už se jim manželství začalo rozpadat. Muž měl milenku, ona si také našla z trucu milence, ale když jí na to muž přišel, vyhodil ji z bytu. Předtím ji ale zfackoval, když mu vyčetla jeho nevěru a řekl, že nemá na nic nárok, je jalová, dítě mu nedá a ať jde tedy dělat a peníze si vydělá. On jí už nic nedá. Založí si novou rodinu.
Kde však ona má sehnat práci? Bydlení také nemá. I rodiče se na ni vykašlali. Důvod nepřiznala. Dověděli se o její nevěře a řekli, že si to zavinila sama.Karel se zeptal, co ten její milenec, ten by jí nepomohl? Nemůže, je ženatý, ona si svobodného nehledala, protože to měla být jen oplátka za manželovu nevěru. Z jeho ani z její strany nešlo o lásku, jen o rozptýlení, o sex. Nechtěla se rozvádět. Možná by mužovi i tu nevěru odpustila, příliš si zvykla na pohodlný život.
To poslední ale Karlovi neřekla. Znovu začala prosit, aby se mohla nastěhovat k němu, aspoň na čas. Pomohla by mu s prací doma, uvařila...
Nejde to. Karla obešla hrůza z toho, že by ztratil Andulku, kdyby se dověděla, že je Jana u něho. I kdyby se Jany ani nedotkl, kdo by mu uvěřil?

Byl neoblomný. Ani dnes tu nemůže zůstat, však má kam jít, bydlí přece u nějaké paní, sousedka mu to prozradila. V duchu se divil, kde se v něm ta tvrdost vzala, když si vzpomněl na matčiny lamentace a snadná vítězství nad ním. Peníze jí dávat také nebude, snad si nemyslí, že je má doma, kdykoliv si vzpomene? Ještě mu nevrátila ty, které jí půjčil minule. Může přece jít někam vypomáhat, brigáda se najde vždycky, ne? Je mladá, pěkná, ať to zkusí někde v hospodě nebo v obchodě ve městě.
Přece může v nejhorším případě jít na sociálku, když nemá práci a muž se chce rozvést. Možná by ji musel podporovat, než si práci najde. Je to jen na ní.

Jana sice dávala najevo zklamání, ale byla především vzteklá, že jí záměr, vetřít se k němu, už po druhé nevyšel. Najde si cestičku, jak se mu pomstít. Musí někde zjistit, co to má za děvče a zkazí mu tu známost. Bude litovat...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 27. dubna 2010 v 16:34 | Reagovat

Pchá, Karel je vůl! Vytáhnout tisícovku pro ženskou, která ho nechala, je toho dokladem! Co všechno si mohl ušetřit, kdyby ji půjčil tisícovku na stvrzenku, před sousedkou. Už by  neviděl  ani ženskou, ani prachy.

Teď se stal ještě vrbou pro skuhrání fifleny. Je neoblomný? Se teprve uvidí, až mu začne zatápět klepama po dědině. Ve své hlouposti ji nakonec pustí do baráku, ta si roztrhne blůzku ( samozřejmě starou ) a natrhne kaťata, vylítne z baráku jako kometa, že ji chtěl znásilnit a zmlátil ji ze msty. Ten "jenda" si ještě užije a my s ním, jest-li se nepochlapí.

2 rucuk rucuk | E-mail | 27. dubna 2010 v 16:41 | Reagovat

1-nar.soc. Vždyť jí ji půjčil před sousedkou. A připomněl jí, že mu si ještě nevrátila, jak se má pochlapit? Je to slušný chlap, mlátit ji nemohl.  Klepy, klepy, rozhodující je mínění Andulky, ne?

3 rucuk rucuk | E-mail | 27. dubna 2010 v 16:45 | Reagovat

mu ji ještě

4 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 27. dubna 2010 v 17:11 | Reagovat

2 rucuk

Vím , že Vám to hatím, ale jen praktické řešení má smysl.

Slušný nesmí znamenat hloupý i když to tak někdy vypadá.

Jde o to, jest-li je ta Jana slušná, což je otázka.

S Anduličkou není zdaleka tak důvěrný, aby nemusil svá tvrzení dokazovat.

Která svobodná mladá žena bude věřit bajce o "obětavé a nezištné hospodyňce" v domku budoucího nápadníka???  Ještě se kromě zpocených rukou závazně nevymáčkl a už "přijal hospodyňku"?

Pochlapení by mělo vypadat následovně.

Co nejdříve si s Anduličkou promluví a požádá ji o asistenci.

Pozve Anduličku do svého, pozve i tu rajdu, posadí je za stůl a fifleně to řekne slušně a přesně.

Znám se s Tebou ( od ....) skončllo to ( tehdy... a tak). Když jsi přijela poskytl jsem Ti ze soucitu pomoc a radu a to je také vše co pro Tebe mohu udělat. Žádný závazek k Tobě nemám a tímto považuji z mé strany věc za uzavřenou. Peníze mi vrátíš až budeš mít, Andulička je svědkem, že s tebou jednám řádně, slušně a zůstane to mezi námi. Chceš k tomu něco dodat? A je po ptákách.

Žádná žena nemá ráda v takové situaci soucit a nutně se odporoučí natrvalo. Karel u Anduličky nic neztratí a jestli je rozumná a skutečně dospělá ocení jeho způsob jednání a Karel na tom vlastně vydělá.

5 rucuk rucuk | E-mail | 27. dubna 2010 v 18:13 | Reagovat

4-nar.soc. Tak to je řešení jako dohoda před jednáním u soudu a před rozsudkem:-)) Jen by mě zajímalo, který zamilovaný uvažuje racionálně a řeší tak krásně situace, když je v úzkých. Ještě je otázka, jestli by je zrovna zároveň k sobě dostal. Andulka je také v určitém presu citovém.

Jo a ruce se mu chvěly- ne potily :-)))))))))

6 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 27. dubna 2010 v 20:59 | Reagovat

5 rucuk

Jsou jen dva skutečně účinné způsoby  řešení každého problému. Dobrovolná dohoda nebo rozhodnutí instituce ( zpravidla soudu ).

Samozřejmě, že existuje  mnoho jiných řešení, ( útěk, předstírání, lhaní, nekonečné sliby ), ale jsou to řešení?

Vy jste položila otázku, jak by se měl pochlapit? Jenom jsem reagoval! O nějakém brachiálním řešení bych vůči žádné ženě aktivně, nikdy neuvažoval.

Jest-li je Andulička v presu neumím odhadnout, ale v tom co jsem popsal by nic netratila.

7 JM JM | 27. dubna 2010 v 23:39 | Reagovat

A tuhle znáte?

Manželé jsou na večeři v restauraci. Kolem projde pár, On,  pán v letech, ona mladá, krásná. Pánové se pozdraví.

Manželka: Kdo je to?

Manžel: Známý s milenkou.

Po chvilce se opět zraví, tentokrát s mladou dámou

Manželka: Kdo to je!

Manžel: Moje milenka.

"No to nemůžeš,  být mně nevěrný, já se s tebou nechám rozvézt"!!!

"Dobře. Běž si, ale dej mi kreditku"

Po chvilce: "Ale ta naše je hezčí"!

8 Zdenka Zdenka | 28. dubna 2010 v 7:40 | Reagovat

Klídek, Andulička si poradí :-)

9 sona sona | 28. dubna 2010 v 10:19 | Reagovat

5:rucuk

Rekla bych ze je-li Karel do Anicky opravdu zamilovany...pak prave postup v te reakci .4 by byl presne tim co by udelal..

Ja se ovsem stale nemohu ubranit dojmu,ze Olinka sehraje v tomto pribehu jeste velkou ulohu..snad podle rceni o tom ze kydz se dva perou treti se smeje.-)))

Krasny den vam preji.-)

10 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 28. dubna 2010 v 10:51 | Reagovat

8 Zdenka

Tedy být Anduličkou, jak je zatím vykreslená, dost bych se rozmýšlet  jít do soutěže. O chlapíka, který asi nemá ukončený jeden vztah, druhá rozvedená s dítětem po něm šilhá? Andulička svobodná, obětavá a jak to vypadá i málo průbojná by s nimi měla soutěžit o takový "poklad"?

"Chlap", který dovolí, aby se o něj přetahovaly ženské a neumí si to srovnat, nestojí za nic, je to jen atrapa chlapa.

Být Anduličkou prchal bych, jako Krhounek s rukama na prsou a s koleny hodně do výše ( abych při tom úprku nezakopl ).

11 Zdenka Zdenka | 28. dubna 2010 v 10:59 | Reagovat

10 nar. soc.

No vždyť říkám, klídek, Andulička si poradí.

Možná se bude trošičku ale opravdu jen trošičku trápit, ale však ono jí třeba srdce ztvrdne....

12 sona sona | 28. dubna 2010 v 11:08 | Reagovat

10: Asi tak..:-))))))))))))))))))))))))))

13 Nevím nevím Nevím nevím | 28. dubna 2010 v 15:49 | Reagovat

Mě to přijde celé zbytečně zdlouhavé, zbytečně moc překombinované..mě osobně nebaví dlouho číst příběhy těch, kteří to celý příběh jen ods*rají a pak - aby bylo autorovi i čtenářům umožněno klidně spát, přijde nějaký "happy end". Měly by se střídat dobré části se špatnými...ne, že se to najednou zvrtne a v dalších x-Anduličkách se budu jen nervovat nad neschopností obou, nebo to přestanu číst.

Andula je podle mě zakřiknutá a někdy až zbytečně moc zastává pravidlo že se žena nemá muži "vnucovat, nadbíhat mu". Ve zdravé míře zájem neuškodí. Ty svoje nervy , co se Karla týče, si přivozuje sama svým nezájmem a zdrženlivostí, na druhou stranu se viděli v soukromí podruhé a už u ní chtěl "přespat"...to mi nějak nehraje do noty.

Ale vzhledem k Vašemu věku, paní autorko, mě to neudivuje a věřím, že těm "ze staré dobré školy" se to rovněž chápe a čte lépe než mně. Stejně, jako mě neudivuje, že jste (nejspíš teda Vy) začmárala tak neumě holá ramena a dekolt dívky na ilustraci v záhlaví textu a vytvořila tam něco jako nabírané rukávy.. To byl její oděv pro vás skutečně tak popuzující?

14 rucuk rucuk | E-mail | 28. dubna 2010 v 18:07 | Reagovat

13-Nevím  nevím, proč se divíte a přitom to tedy čtete. Chápu, že na dnešní dobu, kdy se lidé spolu nejprve vyspí a pak teprve řeší co dál, je to nezáživné, zdlouhavé, ale tady nejde jen o milostný příběh, ale také trochu o rodinné vztahy - děti, rodiče , řešení kritických situací v rodině, které ať chceme nebo ne ovlivňují vztahy. Chtěl zůstat a co na tom? Nemuseli spolu chodit dlouho, aby mohli být intimní. Znali se možná lépe než lidé v jiných případech, jen spolu zatím nechodili. Neudělali to, situace nebyla příznivá. A to oblečení? Nemohu přece dát děvče, které popisuji jako nesmělé, spíše zakřiknuté do ,,prádlového" trika oblečené.  Těch různých nahotinek můžete vidět leckde dost. Nejsem prudérní, ač ,,stará", ale  na ilustraci mohu použít třeba i jen květinu. Vkusné akty lidí se mi docela líbí, ale nic se nemá přehánět. To jen k té fotce. Identifikuje vlastně pokračování. Už to nebude dlouhé, nebojte se.

15 rucuk rucuk | E-mail | 28. dubna 2010 v 19:31 | Reagovat

13-Nevím nevím, dala jsem si práci a obrázky u všech pokračování vyměnila, stačí?

16 Pavlína Pavlína | E-mail | 28. dubna 2010 v 21:55 | Reagovat

Krásný dobrý večer, paní Ruženko. Myslím, že tady nejde o obrázek. Mě se Andulička líbí a hotovo, utrum, šmytec :))))))

17 rucuk rucuk | E-mail | 28. dubna 2010 v 23:34 | Reagovat

16-Pavlína- díky, nevím, proč to někdo čte, nad obsahem se rozčiluje, co mě nezajímá, nečtu:-)) Třeba nar.soc.to bere konstruktivně, nevadí mi vůbec, že mi do toho ,,kecá", je to žertovné a jeho  názory i humor už znám. Nemusí každý souhlasit, ale povídka je povídka, o nic nejde, přestože v životě je to kolikrát komplikovanější. Andulka je dost čtená a to mě těší.

18 týna týna | 29. dubna 2010 v 12:45 | Reagovat

Růženko každé další pokračování Anduličky hltám jedním dechem a vůbec nejsem ze "staré školy" jak píše dotyčný v příspěvku 13, líbí se mi to i přesto, že jsem ,mladá, nevidím v tom nic špatného a navíc je to pro mne pohled do starších časů, které jsem nezažila, ale líbilo by se mi tam :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Jde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx