JSOU TŘI ETAPY ŽIVOTA: MLÁDÍ, STŘEDNÍ VĚK A VYPADÁTE DOBŘE!


Listopadová Kavárnička u Rózičky.

1. listopadu 2009 v 0:00 | Ruža z Moravy |  Kavárny-povídání s lidmi

rózička
Listí začíná teprve nyní padat a jak se snáší k zemi, vidíme a hlavně cítíme, že je zima za dveřmi.

Schovali jsme letní trička, lehoučké halenky, bermudy i kratší kalhoty a vytáhli teplejší ošacení.
Letos je taková móda, že se nosí dvě trička na sobě, s různě dlouhými rukávy. Pod košilí samozřejmě také tričko, což se hodí, když je menší než loni. Lze ji nosit rozepnutou.
Zase a vlastně stále jsou moderní pletené vesty, svetry a docela se člověku protáčí panenky, když vidí, jakou cenu v některých obchodech mají. Pokud jste, ženy, upletly mužovi vlastnoručně svetr či vestu jen za cenu materiálu, má vlastně luxusní moderní kus oblečení. I ty ,,copánky" jsou stále dobrý vzor.

Prostě všechno, co jste možná založily jako nemoderní, vyperte něžně a s láskou a znovu dejte do šatníku. Můžete případně jen vyměnit knoflíky nebo je zrušit, pokud jste moc nestloustli a všít zip. Drží lépe i formu svetru, nevyhrnuje se tak.
Oblečení máme zčásti vyřešené, co budeme nosit na hlavách, se uvidí. Přece nevyhodíme čepice, kloboučky, kapuce , které se uchovaly z minulého roku, že? Skoro se těším, že bude zase nějaká nová móda a budu se moci vyžívat na výrobě nějakého,, výstřelku" .
Víte, jaká móda se mi docela líbí a považuji ji opravdu za praktickou? Kožešinovou, či ze silnější vlny upletenou - vyšší čapku- takový kastrůlek s pletenými chránítky na uši a krk pěkně omotaný jemňoučkou šálou z téže vlny, jako ta chránítka. Je lichotivá hlavně k malým postavám. Na způsob ušanky, ale ta chránítka uší by se dávala případně dovnitř, pokud by bylo tepleji.

A co do pusy? Jako obvykle teplé i teplejší nápoje, čajíčky, kávičku na všechny způsoby, horkou čokoládu. A neslaďte tolik....Je to opravdu jen zvyk. Nemám ráda zcela hořkou kávu, ale moc sladkou také ne.
Měli jsme kdysi takovou anketu, jako kávu nejraději pijete. Víte jak dopadla? Pro nové, nahodilé čtenáře ji sem přihodím a mohou si také ťuknout na tu svoji oblíbenou.

odpolední kávička

Tato Kavárnička je vlastně předposlední v tomto roce a asi už napořád. Připravuji, jak jsem psala, změnu.
Takže by měla posloužit k tomu, abychom si popovídali o všem možném, co nás trápí nebo zajímá. Nějaké ty zážitky z léta - už nepíši z dovolené- prostě cokoliv, co vás zaujalo, co by mohl člověk zlepšit. Mě by třeba zajímalo, zda se mám věnovat více psaní příběhů ze života. Prozradím, jak již dříve, že povídky, které píši na pokračování, mají svůj základ v příbězích lidí, které znám, proto jsou tak strohé a chybí v nich možná více popisování situací, lyriky, napětí. Na tyto formy povídek jsou zde fundovanější autoři, také je ráda čtu.

Tak vás vítám v tomto studeném čase a těším se, že budeme pokračovat v debatách.

heřmánkový čaj
Tak nevím, proč někdo vymazal veškeré komentáře??????? Já jsem je neskryla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (176)
Zobrazit starší komentáře

101 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 17. listopadu 2009 v 13:11

rucuk

První otázka, kteří lidé? Skutečná politika oslovuje vždy jen některou skupinu lidí. Pro zjednodušení, jsou tři skupiny lidí.

1. Chtějí mít absolutní svobodu, bez odpovědnosti ( peníze jim

     nesmrdí nikdy ).

2. Chtějí se mít přiměřeně dobře z vlastní práce a připouštějí,

     že stát jim má zajistit některé služby  ( logicky platí daně ).

3.  Chtějí se podřídit státu výměnou za dostatečné všestranné

     zajištění, nejméně podle ústavní Listiny.

Z tohoto nástinu logicky vyplývá, že poctivě nemůžete adresným způsobem oslovit více než 1/3 lidí. Proto ani většinový volební systém nic nevyřeší. Bez apelu na morální postuláty nedojde k potřebnému prolnutí zájmových skupin, ani k dosažení přesvědčivé většiny. O těchto věcech se hádáme a jediné východisko je v ideově programovém pojednání uvnitř strany, aby dovedla zacílit na voliče.

Když přijmeme pesimistické posouzení,  že voliči jsou manipulovatelné stádo, jsme v koncích. Na lživou manipulaci nemáme prostředky, ani žaludek.

Asi se musí voliči mnohokrát zklamat, než se vrátí k tomu, co je prověřeno. Poctivost, nezáludnost a pracovitost přináší výsledky. Jenže opakujte mládeži "staré. vyčichlé pravdy"?

103 Thea Thea | 17. listopadu 2009 v 22:46

[102] Platné pořád.

Totéž na téže straně - "Kádrují mě".

104 Zdenka-matka Zdenka-matka | 18. listopadu 2009 v 7:31

103 Thea

Ano, je to tak. Stále se u nás vedou žabomyší války, místo abychom táhli za jeden provaz, snažili se dorozumět bez vzájemných ataků a pracovali, abychom se měli lépe.

Karel Kryl byl ..... velmi zvláštní člověk, básník, bard....

105 jurasek jurasek | 18. listopadu 2009 v 15:58

88 Vysočina: Já dobře vím,že recept nebyl určen mé osobě nuž ale když byl tak veřejně vystaven??? Takže jsem si jej přečetl, a protože cokoli upéct znamená pro mě -Nima problema (:-))Tak bych se chtěl jako zkušený pekař cukrář zeptat pouze na jedinou věc.

Do prdela kde mám sehnat to malé vejce????A kolik má měřit v obvodu? A jak to vajco měřit-na kulato nebo na šišato.Odpověď chci do 22.12,pak už nepeču a kdyby se mně chtěla dáma zeptat,proč do 22.12,že to budu mít tvrdé ,Tak odpověď zní-Maminka má 5.2. 70let. Takže mi to do té doby zajisté změkne.Kdyby to nebylo měké tak bych se strapnil před hosty. A je to. (:-o)).

106 jurasek jurasek | 18. listopadu 2009 v 16:05

89 Rucuk-I clapi umí péci a mají též rádi stříbro-rodinné.

Nakonec první chléb jistě upekl chlap akurát že se mu nechtělo dělat každý den to samé tak to svěřil ženě.Nadarmo nejsou nejlepší kuchaři Muži.- i cukráři.

107 jurasek jurasek | 18. listopadu 2009 v 16:06

106 :opr. I chlapi umí péci

108 jurasek jurasek | 18. listopadu 2009 v 16:09

91) Rucuk: Děkuji že jste mne opět opomenula. Nejste Feministka?(:-))

I chlapi umí péci!!!!!!!!!!

109 rucuk rucuk | E-mail | 18. listopadu 2009 v 20:25

1O8-Jurášku, neopomenula. Když hodíme nějaký recept platí i pro muže, to jen tak ze zvyku píši ženským. Aby mě zase chlapi neosočili, že je k něčemu nutím. Je známé, že chlapi jsou lepší kuchaři zvláště na speciální  jídla, cukráři, pekaři a víte proč? Protože, kdo z nich to dělá, dělá to ze zájmu, baví ho to a většinou to nádobí po nich uklízí žena- pardon, vás nepočítám- ženy to dělají spíše z nutnosti. Mnohé rády, některé nerady a je to dost poznat na výsledku.

Jo a to malé vejce: dělala jsem kdysi také fakturaci v Drůbežářských závodech a jako správní cifršpioni  jsme vypomáhali v provozu, v třídírně vajec, ba párkrát i v České Vsi, kde byla drůběží jatka. Vejce byla strojově tříděna. Mašina jela, v kukani byla osoba, která koukala na řady vajec a vybírala na plato naprasklá (křapky) a tmavá- pukavce házela na kýblu na vyhození a ta nadprůměrně veliká dávala na plato ,,výběrová" a to musela ještě razítkem označit. Další vajíčka procházela třidičkou a byla rozlišena dle průměru na A,B,C. Šlo to na dvě strany a na každé straně stály dvě osoby (i muži-úředníci museli občas brigádu dělat) a odebíraly vejce na příslušná plata. Na každém vajíčku bylo to písmenko uvedeno a šlo žlábkem, takže jsme měli co dělat, aby nám to nepadalo. A my jsme si při tom kolikrát zpívali, jen při potřebě jsme pokřikovali na mistrovou, ať honem zaskočí, že musíme eeeee. Zastavovat se kvůli tomu nemohlo:-)))

Takže to malé vejce je tak velikost C.  Jo, ta dost nakřáplá se vedle třidírny rozklepávala do nádob- na,, melanž", kterou odebíraly cukrárny, výrobny krémů, pekárny na kg. To jsem docela odbornice, co?O))) Tak pečte a nelamte si hlavičku.

110 jurasek jurasek | 18. listopadu 2009 v 21:56

Rucuk: tak to jste mně skoro dostala.Áž na to,že vy nemůžete vědět že jsem vyučen obchodníkem(prodavač -specializace maso-uzeniny),takže tyto věci znám jak ze zbožíznalství, tak z praxe to já jen tak mimochodem,že ty naše  slépky žádné razítka nemají.(:-o))

111 rucuk rucuk | E-mail | 18. listopadu 2009 v 22:28

110-Jurášek- to nyní, ale do Drůbežářských závodů byla vejce dodávána  s určitým označením a při třídění byla orazítkovaná strojem, jinak jak popisováno. Jste holt proti mně ,,mladý" a možná si to nepamatujete, že se v prodejnách vajíčka prodávala v různých cenách podle velikosti. Křapky byly v obchodech málokdy, rozebrali si je zaměstnanci a lidé z města za úhradu po platech, chodili tam v určitý den, protože bylo známo,  že se křapky prodávají a vytříděná , fyzicky poškozená, či podváhová kuřata za   15  Kčs za l kg. Kuřata občas byla i v masnách, ale těch ,,zvláštních" nebo v prodejně Ryby-drůbež a jezdili tam hodně z hospod a kuchyní.

112 Věra z Vysočiny Věra z Vysočiny | 19. listopadu 2009 v 9:37

Jurášek - nalamte si s tím hlavu,Držte se paní Rettigové - "vraž tam jedno vejce."

113 jurasek jurasek | 19. listopadu 2009 v 10:04

Rucuk: Křapky samozřejmně znám,protože jsem mněl normální dětství a mám všeobecný přehled.

Takže křapky se k nám domů nosily po kartonech,,kde bylo tuším 10plat,a prodávali se v nuceném výseku stejně jako 3-ky kuřata,ty sme kupovali také po kartonech -bylo jich tam 10_11 to podle velikosti a to možná nevíte vy, že byly ještě N.S.(nestandart)kuřata a ty byly opravdu za hubičku.

Vysočina:To je taky rada -vraž tam vejce.MÁM HO OLOUPAT?

114 Věra Věra | 19. listopadu 2009 v 11:02

Juráš - jestli máte osteoporózu, tak ne :-))

115 jurasek jurasek | 19. listopadu 2009 v 11:09

ÁÁÁÁÁ : Další radílek .Tak tedy Věrko má být na tvrdo nebo na hniličku.

Jinak mám  pouze sklerózu-zatím bez ostnú(:-o))))))))))))

116 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 19. listopadu 2009 v 12:09

Konečně mi jede PC, jako rychlík. Mám zapůjčený OS 7 Windovs profesional na zkoušku a seznámení.

Včera zde byl celý den nemocný vnuk, stáhl si jakousi hru, která potřebuje začně velkou RAM paměť a rychlý procesor. Byl z toho nadšený, prý dědo, to prima mašina, takovou nemá nikdo z žádné rodiny ve třídě. To se mi sice moc nelíbí, vytahovat se cizím peřím, ale co zmohu? Nejvíc kluka překvapila průhledná stěna bedny, kde je vidět  seskládané součástky a běžící ventilátory. Mechanik mi dokonce nabízel instalaci "barevných světelných efektů", které si prý dnešní mladí za průhlednou stěnu instalují, jako doprovod  ke zvukovým efektům. Nic takového mně nesmí  do baráku. To by se tu děcka servaly a kdo má mezi nimi dělat šafáře.

Jo abych nezapoměl, stejně vybavená použitá bedna po revizi,  je k mání za max. 4 000.-Kč v Brně. Zájemci bych sdělil tel. číslo pro dojednání kontaktu.

117 Věra z Vysočiny Věra z Vysočiny | 19. listopadu 2009 v 12:21

115 - Ale Jurášku, to není další radílek, to jsem pořád já :-)) , zas tolik bab tu kolem sebe nemáte .-) -dám Vám poslední radu - na to vejce se vykašlete. V tom původním receptu stejně není. Ale Vy se tu holedbáte, že pro Vás nět problema ničevo, a rozhodí Vás vejce, a ještě k tomu malé?  Co až bude třeba použít vejce velkého? To si tedy tu debatu neumím představit. No, tedy, umím, ale až po 22 hodině:-)

118 jurasek jurasek | 19. listopadu 2009 v 14:14

Vysočina: Z veľkym vajcom nima problema ani ve dňe ani v noci.Nikdy sem si nevšiml žádných dětí na dostřel tak proč po 22 01hod?

Národní socialisto ta skritá reklama je opravdu nechutná a asi tu nemá ani co dělat.Ještě nám napište na kterou stranu se ten ventilátorek točí .

Děkuji Jurášek

119 Věra z Vysočiny Věra z Vysočiny | 19. listopadu 2009 v 14:46

Ostrava - pro slepičí kvoč. Tím končím vaječnou diskusi. Krásný zbytek dne :-)

120 rucuk rucuk | E-mail | 19. listopadu 2009 v 16:04

113-Jurášek, ty N.S. kuřata též znám, psala jsem, že jsem byla na brigádě v provozu, kde se kuřata nejen třídila, ale i kuchala, dávali se do nich droby zvlášť balené. Jen vím, že tam byla přítomna veterinářka, která hned na začátku nemocná kuřata vyřazovala (poznala to prý podle vnitřností, barvy jater a pod.-nevím) , ale třeba ta malá pod l kg, nebo s odřenou kůží se vyřazovala a dávala bokem na ty 3 a n.s., teprve ta dobrá byla vyplněna  již zmraženými droby, dána do sáčku a putovala do mrazáků.

121 rucuk rucuk | E-mail | 19. listopadu 2009 v 16:06

Je to už vlastně strašně dávno, kdy jsem tam ,,brigádničila". Je aůle fakt, že díky snadnému nakupování drůbeže, jsem tehdy krásně držela taili. Dělali jsme je na spoustu způsobů.

122 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 20. listopadu 2009 v 13:32

118 jurasek

Vážený, asi neuznáváte svépomoc. Nic nepropaguji, ale možná existuje člověk, který by lepší bednu uvítal. Jen pro informaci, má dva ventilátory a každý se točí jinam ( sloužila dříve jako server, takže je asi výkonná..

123 rucuk rucuk | E-mail | 20. listopadu 2009 v 14:31

118-Jurášek- nemohu, než se přidat k nar.soc. Možná jste nečetl, co jsem v jedné kavárničce psala, že taková nabídka něčeho, co už někdo z čtenářů nepotřebuje , nechce to dávat do  inzerátů a myslí, že by se našel zájemce, může se pak domluvit pomocí emailu. Není to výzva k inzerci, to ani být nemůže, ale náznak, občas nikomu snad neublíží. Jsou lidé, kteří nechodí moc ven, navíc inzerci na netu či v novinách nesledují, ale jen právě pro pobavení třeba různé blogy. To mi spíše vadily ty neustálé předvolební agitace házené do blogů, ty byly všude....

124 rucuk rucuk | E-mail | 20. listopadu 2009 v 14:38

Trochu z jiného soudku: V malém průzkumu jsem chtěla zjistit, kdo by byl pro, aby Kavárnička pokračovala a je zajímavé, že tam se rozvinula diskuze, která by se dobře vyjímala i tady. Vtipné repliky, dobírání si jeden druhého, nic ve zlém.

125 .Jurášek .Jurášek | 20. listopadu 2009 v 23:26

Vážený!?!?!? A to tu chcete dělat srandu???Za chvíli by sme se zakously!Ventilátorky světýlka plexi obal cena a kontakt ke koupi...Jestli to není skrytá reklama pro vašeho známého co kšeftuje s repasí tak já jsem Pana Orleánská,a vyklízím tento blog aby zde bylo dost místa pro vaše podnikatelské záměry.Jakou slevu jste dostal?

Odepisovat nemusíte neboť mizím z tohoto reklamního hnízda    Jurášek

126 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 21. listopadu 2009 v 10:58

125 . Jurášek

Tak nevím na koho reaguji. Jedno ale vím jistě. PC se obměňují, vždy jsem měl jen seskládané šroty. Dnes mám od r. 1994 sedmý. Na prvním 286 jsme se tápavě učili ťukat na klávesnici. Je množství lidí, kteří by uvítali lepší mašinku, ale mají obavu, že budou podvedení starým krámem. Ten můj známý mimochodem obhospodařuje vyřazené PC, umí je otestovat a nákupem hlavních nových součástek, je podle potřeby seskládat do spolehlivého stavu. Že si nechá faktury proplatit a práci rovněž, to je snad běžné. Já osobně z toho nic nemám a veden jen dobrou vůlí jsem zde narazil na člověka, který má jiné vidění, nu jako Panna Orleánská.

127 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 21. listopadu 2009 v 11:05

Jinde je otázka, co kdo pije u PC.

Prozradím jednoduchý recept. Koupím si sáček "svařené víno",

odsypu 1/3 do půllitrového porcelánového hrnku, přidám polévkovou lžíci cukru, doleju vodou do 2/3 a dám na 2,5 min. do mikrovlnky. Ponechám po vypnutí ještě pod poklopem další 3 min. Po vyndání malým cedníčkem vyberu vyvařené koření a doleju studeným červeným ( nebo bílým ) vínem. Je to hned k pití, hrnek je horký a dlouho to tak vydrží. Dobrou chuť.

128 MIRA MIRA | 21. listopadu 2009 v 13:26

Jurášku, Jurášku, teď jsi to přehnal, ale věřím, že ne ve zlém úmyslu, protože jinak bych tě virtuálně nakopal do virtuální...

:-))))))))

129 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 21. listopadu 2009 v 14:42

Dnes zemřel profesor Vojtěch Cepl, spoluautor Ústavy ČR.

Jeho krédo, "lidé nemají být podřízení lidem, ale právu".

Čest jeho památce.

130 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. listopadu 2009 v 15:21

Vždycky někdo něco přežene, tak ho nakopeme společně a jednotně do ....

Ale no tož tak...

Ste všichni Moraváci, ne? Tak se hleďte domluvit. a na Juráška mi nesahat. Jo,,,,,

131 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. listopadu 2009 v 18:04

"Nechceme žít pod vládou jiných lidí, ale pod vládou práva a řádu."

132 jurasek jurasek | 21. listopadu 2009 v 21:51

Nár soc.Místo aby ste mněl radost ze svého vnuka a nového repasovaného počitače se dvěma ventilátorky ale bez barevné hudby co vám nesmí přez práh tak se tu rozčilujete s Juráškem a málem by jste tou bojovou náladou nakazil MIRU,mou virtuální prdel a moji matičku-Zdeničku.Matko jen jim dejte darebákům aspoň tak jak Václavovi. Chachaři moravšti! (:-o))))))

133 Zdenka-matka Zdenka-matka | 21. listopadu 2009 v 22:20

132 jurasek

To já jen tak. Muži prý milují potvory.  :-))))

Dobrou noc :-)

134 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 21. listopadu 2009 v 22:48

Pane jurasku, Jurášku či Panno Orleánská, buďte v klidu.

Bedna už není, možnost zanikla a s ní i Vaše ozvěny.

135 rucuk rucuk | E-mail | 21. listopadu 2009 v 22:54

Jurášku, tak se nezlobte, inzerce tu nebude, to bylo jen jednotlivé, v dobrém úmyslu.

Zdenko, na Jujráška vám nikdo sahat nebude, on je dobrý, i když někdy hubatý, ale to my všichni, ne? Tedy občas. Přeji vám všem krásné sny a dobře se na zítra vyspěte.

My jsme dnes slavili synovcovy 40. narozeniny- mláďátko proti mě , ale bylo nám fajn. Důchodců 5, střední věk 3, mládež 3, + 1 dítě, moc roztomilé děvčátko oslavence. Bavili jsme se náramně o všem možném. Jen část naší rozsáhlé již rodiny.

136 rucuk rucuk | E-mail | 21. listopadu 2009 v 22:55

No vidíte, z Juráška jsem udělala Jujráška- stačí jedno písmenko:-)))pardon...

137 cranberry cranberry | 22. listopadu 2009 v 21:38

Paní Růženka jedla, pila, hodovala a brusinka šlapala svoji oblíbenou trasu po Bílé Opavě. Nádherné počasí, hodně vody, ještě více překážek v podobě spadlých stromů, tentokrát to bylo docela náročné. Ale fantastické, u Barborky jsme odpočívali jen ve svetrech, společnost nám dělal rezavý kocourek. Kolem Ovčárny jsou zbytky sněhu pro vaše případné sáňkování :-))

138 jurasek jurasek | 22. listopadu 2009 v 22:24

Celý den jsem se nemohl připojit na blog. Máte stejný poznatek nebo jsem tele telecí?

139 rucuk rucuk | E-mail | 23. listopadu 2009 v 10:45

138-Jurášek, nejste tele telecí, to jsem si také myslela, že jsem něco zďubla, ale pak mi snacha psala na skypu, že jsou blogy fuč, chtěla se prý podívat na můj, zkoušela to  na jiných a pak mi sdělila, že tam také nic není. Zřejmě to ,,spadlo" celé. No, skoro mě mrzelo, že by bylo všechno pryč, zábava by byla chudší. Aspoň jsem si ,skoukla" všechny emaily a přeposlala ty nejzajímavější.

140 rucuk rucuk | E-mail | 23. listopadu 2009 v 10:47

137-cranberry-  nebylo to tak zlé s tím hodováním a zvláště pitím. Člověk musí mít rozum a odhad, co může O))) To šlapání bylo dobré, ale ten sníh moc nevydrží. Předpovídají teplo a silný vítr, to odtaje asi všechno.

141 rucuk rucuk | E-mail | 23. listopadu 2009 v 15:44

Jen pro informaci, dala jsem včera dotaz  emailem na redakci, co je se všemi blogy a dnes mi přišla odpověď i s omluvou, že je již oprava provedena, což je pravda. Takže není nad to se zeptat, že? Oni by to určitě spravili i tak, ale aspoň si amatéři jako já nemusí myslet, že něco sami pokazili:-)))))

142 Zdenka-matka Zdenka-matka | 23. listopadu 2009 v 16:56

141 rucuk

Já si říkala, že jsem zablokovaná, nebo mám zavirovaný počítač.

Redakce mohla nechat v záhlaví upozornění na opravy. Mě to nedocházelo. No nic.

Hezký večer.

143 rucuk rucuk | E-mail | 23. listopadu 2009 v 20:04

142-Oni poděkovali za upozornění, takže to asi nevěděli. Něco mě varovalo, když se mi nevedlo uložení oprav článku- doplnění věty a pod. no a pak to zmizelo všechno. Docela deprimující...Přitom o nic nejde.

144 jurasek jurasek | 23. listopadu 2009 v 22:44

136 Rucuk Což o to u vás jsem jenom Jujrásek a to asi omylem ale Václav začíná být vulgární a též mně zařadil již mezy komunysty.Ne že bych se posral vzteky,nevadí mi že jsem komunista ale Václava je mi líto.Myslím že to  s ním jde z kopce.Pozbyl veškeré soudnosti.

Václava myslím z blogu ( Václav Nový)

145 Zdenka-matka Zdenka-matka | 24. listopadu 2009 v 9:09

144 jurasek

Těžko se v něm vyznat. Někdo může být sprostý jako dlaždič a přec to nevadí, ale jeho vulgarita v pořádku není. Ubližuje si hoch. Škoda ho. A jestli se tak nechá vytočit i doma, pak to má nesmírně těžké on i jeho rodina.

146 jurasek jurasek | 24. listopadu 2009 v 11:00

Matka : Jelikož se Václavem zabývám od Dubna a pokud mně paměť nešálí tak Václav je sám a všichni jej již opustili. Ale mohu se mýlit, protože jednou zase psal že vykládal nějaké cizí ženské jak se obtuluje se svou nevlastní dcerou a ona jej zprasila......Možná již nežije v realitě. Nemoci jsou různé.

147 Zdenka-matka Zdenka-matka | 24. listopadu 2009 v 12:09

Nevím, já tam nyní nevstupuji. Jak jsem psala na "průzkumu."

148 rucuk rucuk | E-mail | 24. listopadu 2009 v 19:07

146, 147- jurášek , Zdenka- Víte s Václavem je to asi tak, že viděl velkou diskuzi u svých článků a to bylo pro něj měřítko zájmu. Nic se nemá přehánět a nechat si nadávat jak od autora, tak od komentujících není příjemné asi nikomu. Také stále se opakující ,,pravdy a názory" omrzí. Sám na to možná přijde. Možná by neškodilo, aby se alespoň u některého jeho článku nereagovalo ani slovem a možná by své příspěvky přehodnotil. Zřejmě žije ve svém světě, domnívá se, že jen on má správný pohled na život.

149 jurasek jurasek | 24. listopadu 2009 v 22:32

kam zmyzely komentáře????????

150 jurasek jurasek | 25. listopadu 2009 v 10:33

Halóóóóóó´paní domácí fotku máte krásnou ale kde sou komentáře-kdeže sou. Nebo už je konec listopadu???

)):-o

151 jurasek jurasek | 25. listopadu 2009 v 10:45

Halllóó´: Máte inventuru nebo co?

Jaktože v 10,44 máte ještě zavřeno.

V každé slušné kavárně se otevírá nejpozději v 10 00hod.

152 jurasek jurasek | 25. listopadu 2009 v 13:07

Rucuk:možná že ste se na tom sněhu pobavila ale co s tou vykradenou kavárničkou. Je 13,07 půjde ještě? nebo až ta prosincová.

153 jurasek jurasek | 25. listopadu 2009 v 13:17

Je 13,16 a stále zavřeno i přez urgence.Máte v tom pěkný bordel madam.

Tak tady vyvěste alespoň otvírací dobu a odpovědného pracovníka .  Jurášek -od včerejška Václavův soudruh.

154 jurasek jurasek | 25. listopadu 2009 v 13:23

Komentáře někam padají jak Němci do krytu.Ale kamže padají kam? Když na monitoru nejsou.

155 velká voda velká voda | E-mail | 25. listopadu 2009 v 15:54

Jůů, vida, komentáře se nám vrátily! :-)))

P.S. Na jak dlouho asi... :-(((

156 rucuk rucuk | E-mail | 25. listopadu 2009 v 19:46

Sláva, omlouvám se, ale nevím, za koho (:-))) Ale ty dopsané mnou, kde jsem vysvětlovala, že to nemohu nějak vrátit, tady nejsou.

157 rucuk rucuk | E-mail | 25. listopadu 2009 v 20:16

No, zatím pan Josef otevřel azyl, takže bylo kam jít povídat. Já to říkala, že to dlouho nevydrží bez blogu. Vsadím se, že šumot tady sledoval, jen nekomentoval. Stejně si myslím, že většina chlapů je zvědavějších a ,,klevetnějších" -pánové prominou- než ženské. Když se někde venku něco děje, muž je schopen jít ven a zjišťovat, co se děje. Se mnou to moc nehne. Také má větší přehled o sousedech a známých než já. Mám asi jiné starosti (:-))))

158 Josef Josef | 25. listopadu 2009 v 22:12

A sázku by jste vyhrála :-)

159 rucuk rucuk | E-mail | 25. listopadu 2009 v 22:47

158-Josefe, to jen moje zkušenost promluvila- nadávají mi někdy do Sybily a ať si prý ty předpovědi nechám pro sebe. Většinou- asi odhadem- poznám co se děje. Jen mě baví, že pokud píši nějaký příběh, sama až do poslední kapitoly nevím , jak to dopadne. To je fór,co ? /:-(((

160 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 26. listopadu 2009 v 20:59

38 rucuk

Už jsem to sem napsal 3x a nějak to nejde.

22.11. jsou žížaly plně aktivní v hloubce asi 15cm. Zima zatím nebude vůbec a pokud tak do půlky ledna jen mírná.

I havrani co zde poletovali a po ránu krákali ( zde je jejich zimoviště ) se někam ztratili.

161 rucuk rucuk | E-mail | 27. listopadu 2009 v 17:23

160-nar.soc. Teď zrovna koukám, že prý někde uzrály maliny u plotu na zahrádce. No, to tedy... Keře vedle paneláků také ještě mají kvítka, tedy jen ty skoro stále kvetoucí- takové růžové kalíšky.

162 rucuk rucuk | E-mail | 27. listopadu 2009 v 18:37

Tak se nám blíží konec měsíce, bude prosinec. Zrovna jsme konstatovali, že se lidé asi zbláznili. Syn byl v superkmarketu a utekl odtamtud, protože tam bylo strašně moc lidí. Dali tam taký tahák, z nákupu přesahujícího 500 Kč, odečtou deset procent ceny. No a lidi nakupovali i za 3 tisíce, prý. Nějak nás to nebere, na co zbytečně nakupovat? Dárečky máme vyřešené, potraviny nakupujeme jen běžné, zásoby zvláštní neděláme. Tak nevím, jsme vůbec pro tuto dobu normální?(:-)))

163 velká voda velká voda | E-mail | 28. listopadu 2009 v 11:20

Dobré jitro. Nenakupuju na vánoce, nejsem blázen! Budu muset mamince opatřit krůůůtu a to je jediná velká věc. Běžné nákupy běžného jídla v BĚŽNÉM množství nám postačily v posledních pár letech hlavně na ty vánoce, obvykle jen přibyly ořechy.

164 rucuk rucuk | E-mail | 28. listopadu 2009 v 20:55

163-velká voda, také neděláme žádné větší nákupy. Jen ten kapr musí být a lehký salát bramborový, ovoce už je celkem bez problémů na ovocný salát, který pojídáme místo ,,oříšků". Dělávám takový větší talíř s různým ovocem , mandlemi, datlemi, sušenými švestkami a co trh dá a na co je chuť. Krůta na další dny je dobrá...

165 velká voda velká voda | E-mail | 29. listopadu 2009 v 13:14

Dobrý den - u nás by na to ovoce bylo taky, ale většinu středoevropského holt nemůžu  a mandarinky a spol moc dlouho nevydrží, rychle se kazí. No, uvidíme... :-)))

166 rucuk rucuk | E-mail | 29. listopadu 2009 v 18:35

Lidičky, držte palce naší kočičce Žofince. Oproti bráškovi Mufovi byla pořád drobná, ale hodně veselá a čilá a najednou přestala žrát, jen pila a měla vysokou horečku. Už týden ji veterinář léčí, obětavě jí chodí denně píchat injekce a teď jsem se dověděla, že snad má kočičí nemoc, nevyléčitelnou- název nepíši, nevím to přesně. Jestli se to při dalším vyšetření potvrdí po neděli, nevím, jak to dopadne. Probrečela jsem už dnes tolik hodin, že už nevím co dělat. Sedla jsem k netu, protože se nemohu na nic soustředit. Když je mi líto zvířátka, co bych asi dělala, kdyby mi odešel někdo blízký, přímo z rodiny. Dodnes vzpomínám na rodiče a bratra, bratrance a ost .příslušníky rodiny. Ten život nemůže být bez těžkostí, bolesti?  Pořád tomu nemohu věřit.....

167 nar.soc. nar.soc. | E-mail | 29. listopadu 2009 v 20:59

166 rucuk

Jen lítost asi nebude stačit. Veterinář by měl posoudit nakažlivost virové infekce, aby se zvládla a nezpůsobila další následky.

Kdysi jsme měli fenku a ponechali jsme si jedno štěňátko při ní, jenže se ukázalo, že má vrozenou vadu, která se s růstem  zhoršovala. Byl zasažen pohybový aparát a podle veterináře, by pejsek v dospělosti jen těžce a možná bolestivě potahoval zadní část. S těžkým srdcem a brekem celé mé ženské rodiny, jsem nakonec rozhodl o eutanazii. Po injekci se štěňátko klidnilo, očima nás všechny naposledy obhlédlo, zavřelo je a za minutu dodýchalo. Je to  těžké, ale nechat trápit nevinné zvířátko, bych trvale nemohl.

168 rucuk rucuk | E-mail | 29. listopadu 2009 v 22:37

167-nar.soc. Ta kočička bolesti zřejmě nemá, jen tím, že dlouho nechtěla jíst je slabá. Pomalounku chodí. V krvi není nic moc zlého, jen pokud to bude virus nebude to dobré a trápit ji nenecháme. Ale něco už do ní dostaneme, dokonce namixovaný vývar s kousky drůběžího masa,pár zrnky rýže, kousíčky mrkve a petržele- jen tak po 4 kostičkách vylízala tak na dně misky. Takovou kašičku. Jídlo by ji snad mohlo zachránit, ale ještě zítra jede k veterináři, udělají laboratorní zkoušku na ten příp. virus a podle toho pak...není na ní vidět, že je nemocná, když sedí a kouká, ale ....stejně se mi chce pořád brečet, když na ni pomyslím.

169 Zdeňka Zdeňka | 29. listopadu 2009 v 23:33

Ruženko, i když toho moc nenaspíte, přeji klidnou noc a lepší ranní probuzení.

170 rucuk rucuk | E-mail | 30. listopadu 2009 v 14:50

169-Zdeňka- neměla jsem klidnou noc, ale pořád jsem ještě doufala. Teď už čekáme jen na ortel (do středy), Žofinka jen pije, spinká a musíme ji krmit , aby měla aspoň něco, stříkačkou do pusinky po troškách. Pokud by to bylo neléčitelné, pak by se asi jen trápila. Teď ji zatím nic nebolí, jen jen slabá, dostává jednou denně lék. A to je ,,jen kočička", jak to mají lidé? Mnohem horší a nejde to ukončit ani tou injekcí. Raději ........promiňte...

171 Zdenka-matka Zdenka-matka | 1. prosince 2009 v 10:11

Dobrý den :-)

Jak je?

Ale jinak, to s těmi kočkami mi nedělejte. Vždy, když má kočka někoho z komentujících problémy, mám problémy i já, nebo někdo z mé rodiny.

No, snad bude líp. A když ne? Musíme zvládnout vše, i když nás to zavalí, o rozum připraví....Musíme to zvládnout. Jiná možnost není.

172 Zdenka-matka Zdenka-matka | 1. prosince 2009 v 10:13

Vrátila jsem se ze své cesty, po sedmihodinové zpáteční jízdě autem. Byla ta cesta nesmírně náročná, měla jsem bolesti, ale jsem nesmírně šťastna, že jsem vše zvládla. :-)

Hezký zatažený, mlhavý den všem. :-)

173 rucuk rucuk | E-mail | 1. prosince 2009 v 18:50

Tak vás zdravím už v dalším  měsíci. Otevřu Kavárničku trochu později než obvykle, ale snad se to zase neztratí při ukládání. Prostě včera to nešlo a nešlo. Kočička je v péči veterinářů, ale zbývá jeden den do jistoty, zda je to vyléčitelné nebo ne.  Nemělo by cenu ji trápit, pokud nechce jíst, dlouho by nevydržela a násilím to dávat nelze dlouho. Promiňte, jen na ni vzpomenu tak nemohu o ní psát. Díky za podporu.

174 Zdenka-matka Zdenka-matka | 2. prosince 2009 v 17:03

Potřebuju, aby žila. Potřebuji naději pro zdraví a život i u nás doma !

175 rucuk rucuk | E-mail | 5. prosince 2009 v 16:18

Tak je s kočičkou konec. Oplakáváme ji již třetí den. Neustále se ptám, proč musela onemocnět tou chorobou, tak razantní forma, jako byla u ní, byla nečekaná. Co to nastartovalo? Kdyby to lidi věděli, zda by tomu šlo předejít. Stačil k tomu bacil donesený zvenku na botách a smrtelný virus se probudil. Není to sice člověk, ale je po ní tak smutno. I ty dvě jsou jen takové umazlené, moc si nehrají, chodí od jednoho k druhému, jako by hledaly... Už o tom raději neuvažovat. Jen vidím tu fotku -poslední v záhlaví a je mi do pláče. Budu to muset změnit, ale chtěla jsem pro vzpomínku na Žofinku ty fotky na čas ponechat.

176 aenigma aenigma | 14. října 2012 v 23:51

[11]: Baskevits udajne neni kava (ma vysoky podil kavoviny) a jeji prodej je z tohoto duvodu v CR zakazan: http://www.szpi.gov.cz/docDetail.aspx?docid=1004993&docType=ART&nid=11441

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

ReklamaJde se spát, díky za návštěvu a na shledanou...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx